Bakım ücretinin bağlanıp bağlanmadığını nereden sorgulayabilirim?

muratyasbat

Üye
Üye
iyi akşamlar babam 76 yaşında %92 raporu var evde annem bakıyor.annem bakıcı maaşına başvurdu.başvuru tarihi 10.09.2011.eve heyet 18.12.2011 tarihinde geldi.2 sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.yukarıdaki durum ne anlama geliyor.babama yaşlılık maaşı bağlanmıştı 2005 yılında benim adıma sağlık sigortasından faydalanıyor diye sildirmiştim.birde annemim baş vurduğu bakıcı maaşı hakkında nereden sorgulama yapabilirim.yukarıdaki sorgulama yerinden yaptığımda annem adına herhangi bir kayıt çıkmıyor.bu arada annem ve babam hiçbir yerden maaş almıyorlar.teşekkürler

2022 Sayılı Kanuna Göre Emekli Evrak Takibi Sonucu
Adı : İSMAİL Soyadı :
T.C.Kimlik No : 21 Emekli Sicili : 36
Vasi Adı : Vasi Soyadı :
Emekli Nevi : YAŞLI Durumu : PASİF
Aylık Durdurulma Tarihi : 01.03.2005 Aylık Durdurulma Nedeni : FERAGAT
Değişiklik Tarihi : Durumu :
Yazışma Tarihi : Yazışma Durumu :
Belge Açıklama Tarihi : Durumu :
Rapor Tarihi : Rapor Açıklama :
İşlem Tarihi : İşlem Açıklama :
Ödeme Tarihi : 20/2./20.1 Ödeme Durumu :
Online Ödeme Tarihi : Online Ödeme Tutarı : 129.92
Online Ödeme Açıklama : İLK AYLIK BAĞLAMA Son Maaşı(1 Aylık) : Aylık almamaktadır

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Baban önceden yaşlılık maaşı alıyordu ve siz bunu kestirip sonra yeniden yaşlılık maaşını bağlatmak için başvurdunuz doğrumu anladım?
İkinci sorunuza gelince evde bakım maaşlarının bağlanıp bağlanmadığı onlayn sorgulanmıyor. Onu bulunduğunuz ildeki SHÇ'e soracaksınız.

muratyasbat

Üye
Üye
halil bey babam yaşlılık maaşı alıyordu ben bunu 2005 yılında kestirdim.zaten yaşlılık maaşı çok fazla almadı sadece 1-2 defa aldı birdaha yaşlılık maaşına müracat etmedik.bakıcı maaşına annem adına 9.ayda müracaat ettik.2022 sorgulamadan yukarıdaki bilgilere ulaştım.ne anlama geliyor onu öğrenmek istiyorum.ilginizden dolayı teşekkür ederim.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Maaştan feragat etmiş ve şuan maaş almamaktadır, 2005 yılında maaş kesilmiş şuan maaş almıyor yani anlattığınız gibi haricinde birşey yok kafanıza takılan kısım nedir?

Tekerlekli Sandalye