Bakıma Muhtaç Engelli Kardeş

serdar_bal

Üye
Üye
1979 doğumlu sürekli bakıma muhtaç erkek kardeşim var. Ben ise 1974 doğumlu kamuda öğretmenim. Yaklaşık 6-7 yıl kadar önce babamın isteği üzerine (oldukça yaşlı şimdi 72 yaşında) mahkeme kararıyla vasi tayin edildim. Kardeşim için şu anda üç ayda bir yaklaşık 1000 tl engelli aylığı alıyoruz. O zamanlar aylıklar bankadan elden alınıyor ve babam zorlanıyordu. Bu yüzden kardeşimin vasisi oldum. Babam Bağkur emeklisi yaklaşık 650 tl kadar maaş alıyor. Mahalleler aynı olmakla birlikte, evlerimiz ayrı, kardeşimi yedirme içirme tuvalete götürme anlamında babam bakıyor. Diğer kişisel bakımlarını (banyo, çamaşır, tıraş v.b.) ben yapıyorum. Babam evde bakım ücreti almak istiyor. Bu mümkün mü? Kısaca kardeşimle 7/24 babam birlikte (Allah babamı başımızdan eksik etmesin) ama, vasisi benim ve öğretmenim. Babam evde bakım ücreti alabilir mi?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Siz çalışıyor olduğunuz için babanızın bakım maaşı için baş vurması daha sağlıklı olur kurum siz baş vurursanız yeteri kadar ilgilenemeyeceğinizi düşünüp maaşa onay vermeyebilir.

Tekerlekli Sandalye