Bakıma muhtaç kişi ayrı evde yaşarsa bakım maaşı kesilir mi?

delidolu47

Üye
Üye
ben ablama bakıcıyım. sorum şu 2 gündür ablam yanımızda kalmak istemiyor.Eski kerpiçten evleri var orda yaşamak istiyor ama yine ben bakıyorum başkada bakacak kimse yok. Acaba yine bakıcı olarak devam edebilirmiyim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bakıma muhtaç kişi bakıcıyla ayrı evde yaşarsa tabiki maaş kesilir. Neticede bu maaş bakıcıya, bakıma muhtaç kişiye bakması için veriliyor. Ayrı evde yaşaması durumunda ve bunu SHÇ bir şekilde fark ederse (rutin kontrolde vb gibi) maaşı kesebilir...

delidolu47

Üye
Üye
peki farkederlerse sadece maaşmı kesilir.yoksa cezada yeriz.Birde başka bakacak kimse yok başka çaresi yokmu.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Başka bakacak kimse yok ise ve düzenli olarak hergün bakımını yapabilecek durumda iseniz günün en az 8 saatini yanında geçirebiliyorsanız evlerinizin arasındaki fazla bir mesafe yoksa yani yan sokak gibi falan bu durumu SHÇ bildirerek bakımına devam edebilirsiniz. Ama mutlaka bildirin aynı yerde kalmadığınız sonradan öğrenilirse maaş kesilir .

delidolu47

Üye
Üye
peki sonradan öğrenirlerse geri ödeme isterlermi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Şöyle açıklayım size kurum adres değişikliğini sonradan fark ederse maaşı durdurup incelemeye alır. Gelir durumu çevre incelemesi falan derken uzunca bir süre maaşınızı alamazsınız olaki gelirde falan bir yükseklik çıkarsa bunu yersiz ödeme olarak geri talep eder. Ayrıca yasal süre olarak adres değişiklikleri 15 gün içinde kuruma bildirilmek zorundadır aksi halde maaş kesilir ve yeniden maaşı bağlatmak için tüm işlemleri sil baştan yapmak zorunda kalırsınız.

HENNESSY

Üye
Üye
Bakım hizmetinin amacı , özürlüye , evinde bakımının yapılmasını sağlamaktır. Bu sebeple , tabiki , özürlünün evinde onunla birlikte yaşamalısınız ...
bir arkadaş 8 saat , durmaktan bahsetmiş ama böyle birşey yok ..

gerekirse 24 saat yanından ayrılmayacaksınız....

delidolu47

Üye
Üye
gülümse hayata adres değişikliği yapmayacaz sadece kendi evinde kalmak istiyor adresleri yine bizde gözükecek.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Adresi sizde görünecek ama başka adreste kalacaksa olası denetim göz önüne alınmalı ayrıca br şikayet söz konusu olursa sıkıntı doğabilir bence kısmen riskli bir durum iyi düşünmek lazım.

Tekerlekli Sandalye