Balthazar formulü nasıl hesaplanmaktadır?

canbaba

Üye
Üye
%80+%80+%40+60 yaş üstü= %kaç olur?
İlginize şimdiden teşekkürler...

SANAATKAR

Üye
Üye
ne demek istedin anlaşılmıyor birkaç hastalık gurubuna sahipsen özür guruplarının özür derecesini doğru şekilde aktarırsan baltazar formülüne göre hesabı yapılır

Son düzenleme:

canbaba

Üye
Üye
1. %80 +
2. %80 +
3. %40 +
4. %10 60 yaş üstü = % ??

canbaba

Üye
Üye
teşekkür ederim, ancak daha fazlasıda var! Haftaya çarşamba günü raporumu alacağım, o zaman sonucu bildiririm..

canbaba

Üye
Üye
:) Bunun yetmezlik ile bir alakası yok, hastalıklarım maalesef çok ağır!!

canbaba

Üye
Üye
hayırlı günler, raporum çıktı "%98 ağır özürlü". Onkoloji: %80, göğüs: %80 ve dahiliye: %43. İlgi ve alakanıza tekrar teşekkür ederim. Ancak şunu da belirtmek istiyorum; aksonal polinöropati hastası olmama rağmen nöroloji raporuma hiç müdahil olmamış, ne demek ise???

İsen Buga

Üye
Üye
Gecmis olsun. Aldığın raporun seni tatmin etmesi lazım.. Yeter yahu, beni öldüreceksin

canbaba

Üye
Üye
Kusura bakmayın, Schindler'in Listesi filmini seyrettiğim için mesajınızı henüz okudum.. Ben 4.evre metastatik prostat kanseriyim, ayrıca ağır evre KOAH, bunlara ilaveten by-pass ameliyatlıyım. Tüm bunları arkadaşım olarak gördüğümden, bırakın morfini, normal bir ağrı kesici bile kullanmıyorum!! Sizlerle yazışmak bana ilave moral veriyor, teşekkür ederim..

gurelcin

Üye
Üye
selam;benimde kardeşim engelli psikatri:%70 dahiliye:%20 norolji epilepsi:%20 kbb:%34 verdi 32 yaşında sonuç ne çıkar acaba ötv indiriminden yararlanmak istiyorum

gurelcin

Üye
Üye
selam;banada yardımcı olurmusunuz hesaplama da takılıyorum tşk.
kbb:%36 psikatri:IQ 35-40 mental retardasyon %70 dahiliye:diabetes mellitus%20 solunum sistemleri%25 sinir sistemleri:epilepsi %5 toplamı kaç olabilir acaba
ötv den yararlanmak istiyoruz ilginize tşk.ederim

İsen Buga

Üye
Üye
kbb:%36 psikatri:IQ 35-40 mental retardasyon %70 dahiliye:diabetes mellitus%20 solunum sistemleri%25 sinir sistemleri:epilepsi %5 toplamı kaç olabilir acaba
İki tane farklı sormuşsunuz
Neden?

SANAATKAR

Üye
Üye
Birden fazla özür durumunun bulunması
MADDE 11 – (1) Birden fazla hastalığı veya özrü bulunanların, özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranlarından, en fazla kayba sebep olan hastalığın vücut fonksiyon kayıp oranı esas alınır. Diğer rahatsızlıklara ait vücut fonksiyon kayıp oranları Balthazard Formülü ile toplanarak genel vücut fonksiyon kayıp oranı hesaplanır.

(2) Balthazard Formülü aşağıdaki şekilde uygulanır:
a) Tüm vücut fonksiyon kaybı oranları ayrı ayrı tespit edilir.
b) Bu oranlar en yükseğinden başlanarak sıraya konulur.
c) En yüksek oran özürlünün tüm vücut fonksiyonunun tümünü gösteren % 100'den çıkarılır.
ç) Bu çıkarmada kalan miktar, sırada ikinci gelen tüm vücut fonksiyon kaybı oranı ile çarpılır. Çarpımın 100'e bölünmesinden çıkan rakam en yüksek tüm vücut fonksiyon kaybı oranına eklenir; böylece, birinci ve ikinci arızaların tüm vücut fonksiyon kaybı oranı bulunmuş olur.
d) Özür ikiden fazla ise, birinci ve ikinci arızaların kayıp oranı birinci sıraya ve üçüncü sıradaki oran ikinci sıraya alınarak işlem tekrarlanır.
e) 60 yaşın üzerindekilerde; genel vücut fonksiyon kayıp oranına Balthazard Formülü ile % 10 eklenir.

(3) Balthazard formülünün uygulanmasına ilişkin olarak bu Yönetmeliğin ekinde yer alan EK-5 sayılı Birleşik Değerler Tablosu da kullanılabilir.

İsen Buga

Üye
Üye
87,05 oalrak hesapladım. 92 olmadığını kontrol ettiğimde gördüm.... Özür dilerim.

gurelcin

Üye
Üye
tşk.ederim ilk yazdığım da solunum rahatsızlığını yazmamıştım ikinciye onu ekledim ozaman çok az farklamı kaçırıyorum 90 nı 92 yi görünce sevinmiştim cuma günü alacağız sonucu bakalım ne çıkacak ben hesaplamayı bitürlü çözemedim...ilginize tşk.ederizzz

İsen Buga

Üye
Üye

%89,056 ile tam %89 verirler..Umudunu kırmak istemedim ama cuma günü bir öğrenin

scorpion58

Üye
Üye
iyi günler acaba bana da hesaplama konusunda yardımcı olabilir misiniz..
ortopedi % 50 psikiyatri% 25 fizik ted % 25 dahiliye % 20 göz % 10 ötv den yararlanabilirmiyiz acaba

erdem_sin

Üye
Üye
iyi günler acaba bana da hesaplama konusunda yardımcı olabilir misiniz..
ortopedi % 50 psikiyatri% 25 fizik ted % 25 dahiliye % 20 göz % 10 ötv den yararlanabilirmiyiz acaba
TOPLAM = %80.......... ÖTV DEN YARARLANIR.(ortopedi % 50 olduğu için)

Tekerlekli Sandalye