Banka hesabıma 300 bin TL yatsa 2022 maaşım kesilir mi?

Umocan

Üye
Üye
İki üçgündür kafama takılan bi durum var. Olay şu amca oğlu fransada türkide daire aldı 300 bin tl. Bu parayı benim adıma olan hesap numarasına yollayacak. Ortadaki miktar büyük. Ben 2022 maaşı alıyorum benim adıma yollanan para sgk tarafında fark edilirse sorun olurmu.
Tamam parayı bana yolluyo ben alıp başkasına verecem ama bunu ispat etmek zor olur. Devlet bu para senib hesabınına yollanmış onu bunu bilmwm deyip 2022 maaşımı kesebilirmi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
300 bin tl büyük bir rakam otomasyona geçildiği için senin hesabına tüm nakit giriş-çıkışları fark edilir. Her ne kadar para senin hesabına emaneten yatırılmış olsada sorun çıkartabilir. Hiç uğraşmayın derim. Başka birinin adına yollasın. Korkulu rüya görmektense uyanık kalmak evladır..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
2022 maaşı alan kişi yönetmelik gereği kişi başına düşen aile geliri 100 liralık miktardır, mantıksal olarak kişi başına 100 liralık gelire sahip bir kişinin banka hesabında hangi hususta olursa olsun 300 bin liralık fahiş bir rakam bulunması maaşın kesilmesine yol açar ayrıca neticede evrak hazırlayıp 2022 ye gönderirken kurum soruşturma açıp eksik evrak yada yanlış beyan verdiğinizi öne sürüp soruşturma bile açabilir, hayli riskli bir durum bilginiz olsun. Sgk neticede engelli aracını bile sorun ederken söz konusu meblağ kafalarda soru işareti bırakır.

jalgestav

Üye
Üye
banka hesabımda...

merhabalar.
babamın borcundan dolayı annemin üzerinde olan parayı
benim banka hesabıma 40bin tl mevduat hesabı açılsa 2022 maaşım kesilir mi acaba

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
bence riske etmeyin. sgk otomasyona geçti adınıza kayıtlı hesap hareketlerini anlık görebilir inceleme başlatabilirler. hiç bulaşmayın derim.

Tekerlekli Sandalye