Banka hesaplarımızı devlet görebilir mi?

örneğin bende 20.000 tl %/8 vadeli hesap açtırdım sıkıntı yaratırmı devlet bu parayı bankada araştırıp görebilirmi ve görse ne olur

Sinan %8 20bin rakamına göre 1600 tl yıllık gelir sayar ve bu rakamın 2 katı yani 3200 tl yıllık gelrin var anlamaına gelir senin sosyal yardımlardan ne derece yararlanıyorsan mutlaka etkiler.

Bakınız hertür maddi veya akrabalığınız olan kişilerden size yansıyan hareketler sistemde görülmelmektasir, 2019 yılına gelinceye kadar yeni kimlikler verilecek ve içersinde kişisel açık kalmayacak.

Burada şuan için etkili olan kısım herhangi bir resmi kurum kaydının diğer resmi kuruma ulaşması arasındaki zamandı bu ihtimalde sonlanıyor.

Kosovalı ben anlattım konuyu... bakımdı 2022 di diye bir olay yok tüm sistem kişi bazlı

arkadaşlar bir sorum olcak ben ev almaik almak ıstıyorum kafama takılan evde bakım parası kesilirmi ve kıraya versem ama gelırımız gecmıyor hadda 12000tl acması için lımıt vazr

arkadaşlar cevap rica edıyorum aklımı almayan bbirşey oldu kardeşlerimin bakım iptal oldu ve ceza geldi 846 tl benim oğlum gecici 2015 ağustosun 29zund iş başı yaptı ekiminn 20sinde işi bıraktı gelirimi geçmiyordu dün tebligat geeldi bende dün itıraz ettım bun da yanlışlık olduğunu ve veremicemı yazdım 2016da gelirimiz 1300tl sınırımız ve şunda bakımımızı almamız gerekıyor oğlum pazartesi eşifresinde dökümnını cıkartıp götürcek bu durumda bakımı kesmeye hakları varmı

2015 te 1 ayla 20 günü ayrı ayrı aldı oysaki gelir geçmiyor sosyal hizmetler den 2 ay Çalışmış diyor 170 aradığımızda 1 ay 20 gün diyor e Şifremizde de aynı gozukuyor suanda 1300 lımitımız var bizim maaşı kesmişler ben bu duruma itiraz ettim 846 lirayı bir vermek zorundayım

Şöyle düşüneceksiniz.. Engelli bakımı son derece zor bir iş ve devletler için son derece masraflıdır... Türkiye Cumhuriyeti , kişinin yakınlarını , bakımı için çalıştırarak , sosyal politika yürütüyor...

Yapılan son derece fedakarca bir iş... Verilen paraya göre, hayatın ,emeğin herşeyin gidiyor sonuçta...

Ehh haliyle geleceğin için birikim yapabilirsin %8 ile % 10 herneyse menkul kıymetlere çevirip geleceğine yatırım yapabilirsin...

Başkaca "sürekli" ,düzenli başkaca bir iş yapıp gelir elde ediyorsan , evde bakım haliyle yapamazsın... Hastaya kim bakacak?

gelirlerinizden birikim yapmayı önemseyin...

Bildirimlerinizi zamanında yapın, kafanıza takılanı bir alo deyip sorun. Prosedür yüzünden sıkıntıya girmeyin...

arkadaslar bugun sosyal hizmetleri aradim masimiz devam ediyor fakat 846TL ceza var itiraz ettim 1 ayki farki istiyorlar ,odemek zorundayimmi basina gelen varmi

arkadaşlar kişi evden ayrılıra sa yani kaydını alırsa eve gelip denetim yapıyorlarmış komşuya soruyorlarmış devamlı bu evde kalıyormu diye böyle birşey varmı

Geri