bankadan kredi cekebilirmiyim

iyilik

Üye
Üye
arkadaşlar benim hastam kanser hastası ve bir taşıta hıtıyacım var hastaneye gıtmek ve diğer hitiyacları için çalışan birtek eşim var ucuz bir taşıt almak için eşim kredi çekerse bakım aylığım kesilirmi .

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=17507]iyilik[/MENTION]

Kredi çekmeniz evde bakım maaşına engel değil fakat çekilen miktar ve geri ödemesi önemli beyan edilen gelirle ödenecek miktar arasındaki fark önemlidir. Eğer ödemeler yüksek olursa beyan edilmeyen bir gelir düşüncesi hasıl olup maaş kesilme ihtimali de vardır.Beyan edilmeyen gelirler de tespit edilirse hakkınızda yasal işlem yapılır. Bu konuda hiç kimse kesin bir bilgi veremez. Her ilde/ilçede değişik uygulamalar olabiliyor. En doğru yol, konuyu il/ilçe sosyal hizmetlere sormaktır.

firdevs05

Üye
Üye
[MENTION=17507]iyilik[/MENTION]

Kredi çekmeniz evde bakım maaşına engel değil fakat çekilen miktar ve geri ödemesi önemli beyan edilen gelirle ödenecek miktar arasındaki fark önemlidir. Eğer ödemeler yüksek olursa beyan edilmeyen bir gelir düşüncesi hasıl olup maaş kesilme ihtimali de vardır.Beyan edilmeyen gelirler de tespit edilirse hakkınızda yasal işlem yapılır. Bu konuda hiç kimse kesin bir bilgi veremez. Her ilde/ilçede değişik uygulamalar olabiliyor. En doğru yol, konuyu il/ilçe sosyal hizmetlere sormaktır.

Merhaba, uyarınız için teşekkür ederim. Bu öngörünüze göre sistemin banka hesaplarını takip etme olanağı olmuş oluyor, oysa sistemin böyle bir hakkı yok diye biliyorum tabi bu tür konulara dikkat etmekte de fayda var. en son ben buna benzer bir durumla karşılaştım.

burada bir arkadaşımıza 4 bin tl lik mobilya alınacaktı, taksitle alacagından ve kredi kartı olmadıgından benim kartım ile ödeme yaptı 7 ay şeklinde , bunu da kuruma sordum hani 7 ay bana ödeme gelecek gelir vs sayılır mu diye, soruyu biraz saçma buldu sanırım ve en son bizim onlarla işimiz yok o tür bir kontrol mekanizması da yok diye yanıt aldım..

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=7526]firdevs05[/MENTION]

Küçük miktarlar çok fazla dikkat çekmesede bir ev araba alımında çekilen kredi ödemeleride yüksek olacaktır. Dikkat çekebilir yukarıdada bahsettiğim gibi evde bakım maaşı alan kredi çekemez diye bir durum sözkonusu değil elbetteki çekebilir. Fakat çekilen miktar ve geri ödemelerindeki miktar çok önemli işi riske atmamak adına kurumdan bu konu hakkında onay almak bence işi sağlama almak gibidir. Sizlerde biliyorsunuz ki eften püften sebeplerden maaşlar kesiliyor. İnsanlar zor durumda kalıyor benim naçizane önerim yapılan hertürlü değişiklik kuruma bildirilmeli ki sıkıntı yaşanmasın.

Tekerlekli Sandalye