Bankadan kredi çekersem evde bakım maaşım kesilir mi?

O_alperen4

Üye
Üye
Engelli çocuğum adına bi araç almayı düşünüyorum. fakat eşim evde bakım maaşı alıyor. bende bankadan kredi çekersem alacağım araç fiyatı 31.000 tl ötv inmiş hali bakım maaşımız kesilir mi . bankadan kredi çektiğim de aylık ödemem 770 tl . bu çekeceğim krediye ailem yardımcı olacak. kısacası ben kredi çekersem bakım maaşımızı iptal ederler mi ?. bana bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim .

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani bu konuda net birşey söylemek yanlış olur ancak biraz başınız agrıyabilir, bence önce yazılı bir şekilde kuruma sorun kurum alırsınız maaş kesilmez derse alın, ama aksini söylerse alamazsınız, son olarak evde kişi başına düşen geliri 448 lira olan bir ailenin yani evde bakım maaşına ihtiacı olan bir ailenin 770 lira kredi ödeyerek araç alması kurumun kafasını karıştırabilir, o sebeple kurumdan yazılı cevap isteyip ona göre bir karar alın.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba,

Arkadaşım acaba hangi banka 1000 tl maaş alan birine 31.000 tl araç almak için gereken taşıt kredisini veriyor? Ben bunu çok merak ettim?
Araç alıp almamak konusunda karar sizin tabii ki ama benim bildiğim eğer 1000 tl maaş dışında ( evde bakım maaşı hariç ) bir geliriniz yoksa ayda 770 tl geri ödemeli krediyi alabilmeniz mümkün değildir. Başka gelirleriniz varsa o halde evde bakım maaşı almanız da çok düşündürücü geldi bana.

O_alperen4

Üye
Üye
şimdi engelli 30000 tl bi araç aldığında bakım maaşımı kesilecek ?

marcus_oredius

Üye
Üye
maaşınızın 3de1den fazla kredi almanızın tehlikeli bir durum olmasını herhangi bir bankanın bu krediyi vermesini mi daha düşündürücü bulduğumu bilmiyorum devlet memurlarına bile birçok banka 14 aylık maaşını tutarında 60 aylık geri ödemeyle veriyor. bu bile anca aldıkları maaşın %30luk bir kısmına tekabül ediyor (banka faizi ile birlikte.)

O_alperen4

Üye
Üye
ben hesaplarıma göre eğer evde bakım maaşım kesilmezse 670 evde bakım maaşı eşimin +benim 1000 tl maaşım la bu şartlarda rahatlıkla alıırım tabiki evde bakımda sorun çıkarsa krediyi çekmeyeceğim dediğiniz gibi sosyal hizmetlerden onay almadan kredi çekmem mantıksız olur . sizin de dediğiniz gibi bu aylık taksitle olması imkansz .

marcus_oredius

Üye
Üye
yani çok riskli bir yol bu krediler. umarım herşeyi enine boyuna bir kaç defa düşünürsün.

İsmlkrc

Üye
Üye
Alperen Bey...
Senin düşündüğün durumların aynısı bende basımdan gecırdım sayılır.
1-Arabayı cocugun ustune yapacakları için taşıt kredisinden yararlanamıyorsun.
2-Bende 1030 tl maasla calısan bırı olarak normalde zaten ustumde 250 tl kredı var.Ancak yıne yenı bırı İHTİYAC KRedisi cekebiliorum.
3-Kimse 31000 tl araba aldın diye bakım ücretini kesecek değil.Çünkü sen keyfi olarak değil Hastanenin sana verdiği rapor ile arac alıyorsun o yuzden zten araba cocugun uzerine olacak.Bu yuzden bakım ücretini senin maaşına zam olamdıgı muddetce kesilmez.Ancak elindelki raporda sol alt kıımda SÜREKLİ kısmı işaretli olmak zorunda.
Yine bişey olursa arada foruma bakyorum bişey olursa ben burdan yardımcı olmaya calışırım.

tanjuavci

Üye
Üye
slm

2022 engelliyim %60 raporu sürekli 3 ayda bir maaş alıyorum ayrıca ablam bakım parası alıyor aylık 630 tl kendı calısıyorda 1300 cıvarı maas alıyor ben 15.000 tl kredi cekıp araç almak istiyorum şahsıma ben ceke bilirmiyim veya ablam ceke bilirmi fakat ablam sıgortasız calısıyor :(
iş bankasından felan ceke bılırmıyım bankada calısan bır arkadasım var kefılle benım ceke bılıcegımı söyledı sızce mumkunmu

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2022 maaşı alıyorsun ve kendi adına 15 bin tl kredi çekip yine kendi adına araç almak istiyorsun. Doğrumu anlamışım?

marcus_oredius

Üye
Üye
bugün bunu shcekde çalışan bir komşumla konuştum. bu tür bir durumda incelemeye alınabileceğini söyledi.

Tekerlekli Sandalye