Bankalarda engelli işci olarak çalışanlar ne kadar maaş alır?

farfan

Üye
Üye
bankalarda engelli işçi maaşları ne kadar ortalama bir fikriniz varmı kadrolu olanlar için

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba farfan,

Bankalarda engelli işçi maaşı diye sabit bir durum yoktur yani engelli personeli hangi bölüme verecekleriyle ilgili ve tabii ki öğrenim düzeyine göre değişir alınan maaş. Bankada çalışmayı düşünüyorsan gel işin başında hiç bulaşmayın derim ben. Bankacılık öyle bir meslek ki her geçen gün daha çok bağlanırsın , şartları ve çalışma koşulları ne kadar zorlayıcı, baskıcı ve uzun saatler olsa da kolay kolay vazgeçemezsin . Bir kaç yılın bankada geçtikten sonra da başka bankalarda çalışmayı düşünürsün ama bankadan başka sektöre geçmek hiç de kolay değildir. Sağlıklı personel bile zaman içinde sağlığını kaybederken yaşanan stresten dolayı ben artık hiç bir engelli arkadaşımın bankalarda çalışmasından yana değilim.

Son karar sizindir ama bir deneyin görün derim en azından aklınızda kalmasın. Her bölümde engelli kadrosu alım yapılarak, engelli personel çalıştırılır. Özellikle iletişim ve çağrı merkezlerinde, gişelerde, kalite ve müşteri memnuniyeti bölümlerinde çok sayıda engelli alımı yapılır. Bankalar engelli kadrosunu doldurma konusunda oldukça başarılıdır. Ama inanın çalışma şartları çok ağır ve alınan maaş da hiç bir zaman tatminkar değildir.

farfan

Üye
Üye
tekrar merhaba ben acıköğretim okuyorum üniversite sizce maaş ne verirler o konuda bilginiz var mı

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Peki o zaman ille de bankaya girmek istiyorsan üniversite son sınıfta bankaların internet sitelerini takip et ve teftiş kurulu sınavlarına gir. İnternetten başvuru yap ve alabildiğin en yüksek puanı almaya çalış. Maaşın yerleştirileceğin bölüme göre değişmekle birlikte en düşük maaş şu an 1000-1200 tl civarında.

Tekerlekli Sandalye