Bankaların aldığı hesap işletim ücreti yasalmı?

ilyaskirmanci

Üye
Üye
ii günler arkadaslar bankalar biz müşterilerinden hesap işletim ücreti alıyor evde bakım aylığı almakta olan bi insan zaten bunu yardım olarak almıyormu devlet madem bu maaşı yardım olarak veriyor bu hesap işletim ücretinide almaması lazım değilmi bu kesilen hesap işletim ücreti yasalmı itiraz edersek bi sonuca ulaşabilirmiyiz bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgilendirirsin lütfen

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hesap işletim ücretinin yasal değil diye biliyorum. Hatta tüketici haklarına mahkemesine başvurarak alınan hesap işletim ücretlerinin geri alındığını okumuştum bir yerlerde.

ilyaskirmanci

Üye
Üye
hesap işletim ücreti yasal değilmiş

merhaba arkadaşlar evde bakıcı maaşı alanlardan 3 ayda bir ziraaat bankasının kestiği 11 liralık bir hesap ücretinin kestiğini biliyoruz bu ödenen paraların yardım adı altında ödendiğini belirttiğiniz zaman banka size geçmişte kesilen hesap ücretlerini de iade etmek zorunda ben bugün gittim bankaya geriye dönük 3 sene içinde kesilmiş 144 liramı hemen hesabıma tekrardan aktarttım eğer sizlerden de kesinti yapılıyorsa hemen ziraaat bankasına gidip biz bu maaşı yardım olarak alıyoruz o yüzden bizden hesap işletim ücreti tahsil edilmemeli diyerek hemen hesabınızdan kesilmiş olan paralarınızı isteyebilirsiniz

haykolik

Üye
Üye
ilyas gardaş nasıl yaptın nasıl belrttin bizleride aydınlatırmısın hesabına nasıl aktarttın verecegin blgiler için teşekkürler

ilyaskirmanci

Üye
Üye
ilyas gardaş nasıl yaptın nasıl belrttin bizleride aydınlatırmısın hesabına nasıl aktarttın verecegin blgiler için teşekkürler

arkadaşım geçen sosyal hizmetlere gittim yatırdığınız aylıktan 3 ayda bir olmak üzere hesap işletim ücreti kesiyor dedim onlarda bunun yasal olmadığını zaten verilen bu aylıklar yardıım olarak verildiği için bankanın bunu kesmeye hakkı olmadığını söyledi bankanıza gidip durumu anlatın ve geriye dönük bütün kesilen paralarını hemen tahsilini isteyebilirsiniz eğer banka uzlaşmaya gelmez ise hakkında tazminat davası bile açabileceğimi söylediler bende bugün bankaya gittim ve ben bakıcı aylığı almaktayım fakat bu aylıklar yardım olarak yattığı için maaşımdan kesilen hesap işletim ücretinin iadesini istiyorum dedim onlarda 1 dk içinde hemen hesabıma yatırdılar ve vezneden hemen paramı aldım

haykolik

Üye
Üye
ilyas gardaş bende bugün adana sosyal hizmetlerini aradım bu kesilen hesap işlem ücretleri yasal dediler ve ziraat bankası adana yüregir şubesine gittim biz keseriz ve buda yasaldır dediler bize sosyal hizmetler garışamaz dediler ancak biz bizden emekli maaşını alanlardan hesap kesim ücreti kesmiyoruz dediler anlamadım ne yapmk lazım acaba bizlere site yöneticileri yardımcı olamazmı acaba bide siz hangi ilde yaptınız bu işlemi vereceniz cevaplar için teşekkürler

ilyaskirmanci

Üye
Üye
arkadaşım sen bankaya tekrardan git benim aldığım maaş yardım olarak yatıyor zaten hesabıma o yüzdende hesap işletim ücretinin kesilmemesi gerektiğini belirt bankadaki personellerin tam olarak bilgileri olmadığı içn başından szvıyorlar ben bugün daha kesilen paralarının iadesini aldım bursadan yaptım bu işlemi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bilgiler için teşekkürler ilyas. Çok çok önemli ve yararlı bir bilgi verdin.

ilyaskirmanci

Üye
Üye
ben teşekkür ederim halil bey inşallah herkes kesilen bu paralarını alırlar

haykolik

Üye
Üye
arkadaşlar bu hesap kesim ücretini geri alabilen varmı acaba varsa lütfen yazsın ve bulundugu ili mesala ben adana dan ziraat bankasından alamadım verdigin cevaplar için teşekkür ederim ilyas gardaş

haykolik

Üye
Üye
arkadaşım sen bankaya tekrardan git benim aldığım maaş yardım olarak yatıyor zaten hesabıma o yüzdende hesap işletim ücretinin kesilmemesi gerektiğini belirt bankadaki personellerin tam olarak bilgileri olmadığı içn başından szvıyorlar ben bugün daha kesilen paralarının iadesini aldım bursadan yaptım bu işlemi

ilyas gardaş sen ziraat bankasından alıyorsun maaşını degilmi

nrgl

Üye
Üye
hesabı evde bakım ücreti diye mi açtırdınız...biz itiraz ettik iade ettiler sosyal hizmetlere gidip durumu izah edin uğraştık ama aldık

flowers001

Üye
Üye
bankaya gittim hesap işletim ücretinin geriye dönük olarak ödenmesini ve bundan snrada kesilmemesini istediğimi söledim banka çalışanı mümkün olmadığını söledi bende ziraat bankasının sayfasından genel müdürlüğe mail attım ondanda sonuç alamadım daha sonra ise evde bakım maaşı aldığım şubeye dilekce yazdım geriye dönük ödeme yaptılar ama hepsini değil 1 kesilmiş olan hesapişletim ücretini ödeme yaptılar oda 15 tl benim tavsiyem sizlerinde maaş aldığınız şubeye dilekce yazmanız sağlıcakla kalın

HENNESSY

Üye
Üye
Aslında , hesap işletim ücreti adı altında alınan paraların yasal olup olmadığı konusunda , bir tartışma mevcut. Tüketici mahkemelri , bu paraların , tüketiciye iadesine hükmettiğini birkaç kez okumuştum.. Haliyle , mahkemeler kişisel başvurulara göre karar veriyor. Evde bakım aylıklarından , hesap işletim ücreti kesilmesi , pek mantıklı değil. Çünki , bu yardım parası ... ancak , banka mevzuatını okumak lazım..

Tekerlekli Sandalye