Bankaların emekli maaşı alanlara vereceği promasyon?

Yalnız Kartal

Üye
Üye
halil bey bende yeni konu açacaktım açamadım kardeşim açıyordu odaşimdi yok konu emeklilerer bankalar promosyon verilcekmiş oda tam belli deyil şuanda benim merak ettiğiğm postaneden emekli maşı alanlar gerçekleşirse onlarda yarar lanırlarmı ?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Yalnız Kartal,

Bankaların emeklilere verecekleri promosyonun amacı emeklileri kendilerine çekebilmek yani müşteri potansiyelini arttırmak. Buradaki hedef tamamen bankanın lehinedir arkadaşım emeklilerin maaşlarını bankaya getirmeleri istenir yani her bankaya göre değişmekle birlikte bankada emeklinin hesap açması istenir. Amaç mevduattaki artışı sağlamak ve bunu düzenli olarak gerçekleştirerek süreklilik yaratmaktır. Bazı bankalar 2 yıllık bazıları 5 yıllık sözleşme yaparak emeklilerin maaşlarını ptt den yada başka bir bankadan değil de kendilerine yatırılması konusunda taahhüt isterler. Bu nedenle ptt den emekli maaşını alan bir emekli vatandaş için hiç bir banka tabii ki promosyon vermeyecektir.

Kamuoyunda ve medyada ne kadar da bu promosyon haberleri abartılsa da inanın öyle kayda değecek bir promosyon olmayacaktır ama en çok reklamı veren ve bu sayede en cazip promosyon kampanyası düzenleyen banka bu işten en karlı banka olarak çıkacaktır.

Emekli maaşını ptt den alan emekliler için ptt nin de düzenlemiş olduğu birbirinden güzel promosyonlar adı altında çeşitli uygulamalar olduğunu biliyorum. Bence en doğru kararı emeklinin kendisi vermelidir.

İster ptt yi tercih edin isterseniz size en cazip gelen bankayı sonuçta en fazla faydayı sağlayan siz olun dileklerimle,

Yalnız Kartal

Üye
Üye
teşekkür ederim

Tekerlekli Sandalye