Bankaların önüne gelene kredi kartı vermesi?

SEBEPSİZ

Üye
kısaca anlatmaya çalışayım arkadaşlar sıkıntımı:

2005 senesinde işlerimin bozulmasından dolayı kredi kartlarını ödeyemez duruma geldim.o zaman bor. 10.000 tl idi.tabiki avukatlar icralar hatta hapis cezaları(o zaman vardı şimdi yok) ndan hep kaçtım.bir kez bile avukatla yüzyüze gelmiş bir insan değilim bu arada.borcumu ödeyemedim.yani hiç ödenmedi.

asıl meseleye gelince:

2010 senesinde işyerinin önünde finansbanktan kredi kartı formu dolduralım verelim tüm ısrarlarıma ragmen.bana vermezler dememe ragmen formu doldurup gönderdiler.1 hafta sonra çok şaşılacak şey oldu.kurye kredi kartı getirdi.şaşırmayayımmı bankalara borcum 50 milyar olmuş.kara kara düşünürken.bana 2 milyarlık kredi kartı gönderdiler.

2011 dede sırasıyla bank asya 3000 tl,denizbank 1500 tl lik kartları elime tutuşturdu.ihtiyaç var hani kullanmamak en iyisi tabiki ama kullandık.bu seneye kadar hep asgari ödeme yapıyodum.

son olarak bir gün arkadaşlar bir o bankaya bir bu bankaya sms gönderiyor kredi için banada gönder bakalım sana ne dicek derken gönderdim ve 3 bankadan 10 bin tl kredim var zorlandığım.

yani arkadaşlar bunların hepsi 1 aya kalmaz patlıcak eminim buna(bu arada eski borçlar varlık yönetim şirketlerine devredilmiş)

size soruyorum allah aşkına benmi suçluyum yoksa bankalarmı?

sayglar

septik

Editör
Editör
Başta bankalar suçlu kişilere gelirinin çok üstünde kredi açıyorlar.
İkinci suçluda sizsiniz.
İhtiyaç meselesi hemen her orta halli yaşam savaşı veren hepimizin birçok acil denebilecek ihtiyaçlarına rağmen sadece bankalar kredi veriyor hemen kullanalım anlamında hareket edemiyoruz.
Çünkü sonuçta verilen kredileri siz geriye ödeyemeseniz dahi babanızdan hatta geçen bir arkadaşın başına geldi kendi krediyi ödeyemediği için babasının mal varlığına haciz geldi.
Kredi alarak hem mevcut gelirimizi ödeyememiz halindede hayatımızı ipotek ediyoruz. Çünkü borç çok uzun süre affa uğramadığı gibi her zaman karşınıza çıkıyor.
Allah yardımcınız olsun.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Çok çok ilginç bir konu. Bir bankada üst düzey yönetici olarak çalışan bir arkadaşım bir zamanlar bana şunu söylemişti. Bankaların en çok sevdiği müşteri "zamanında borcunu ödemeyen" müşteridir. Gerisini siz anlayın artık. Başka bi yorum yapmıyorum ben.

Tekerlekli Sandalye