Başbakan'a ulaşan gence, görebilme umudu doğdu

gülümse_hayata

Üye
Üye
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Sivas ziyaretinde, görme engelli eşi ve kendisinin tedavi edilerek, görebilmelerinin sağlanması için yardım isteyen Fatih Karabağ, bu ay Ankara'da ameliyat edilecek.

Karabağ, 5 Aralık 2010'da Sivas'a gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ulaşmayı başararak, AK Parti Sivas Teşkilatı'nın girişinde yardım talebinde bulunmuştu.

Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla Karabağ ve görme engelli eşi geçtiğimiz ay Dünya Göz Hastanesinde muayene edildi. Burada küçük yaşta menenjit geçiren eşi Emine Karabağ'ın görebilme ihtimali bulunmadığı, kendisinin ise ameliyata alınması gerektiği belirlendi.

Bu gelişmelerin ardından Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp'ü halk gününde ziyaret eden Karabağ, Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğünden arandığını, bu ay içerisinde Ankara'ya giderek Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ameliyata alınacağının kendisine iletildiğini söyledi.

Ulaşım masrafları ve kalacak yer konusunda Ürgüp'den yardım isteyen Karabağ, başkentteki ameliyatın ardından görebilme ihtimali bulunduğunu anlattı. Burada katarakt miyop ameliyatı ve göz damarlarına yönelik bir operasyon geçireceğini anlatan Karabağ, sağlıklı görebilmeyi çok istediğini söyledi.

Karabağ, bu ameliyatın ardından durumunun netleşeceğini belirterek, Başbakan Erdoğan'a katkılarından dolayı teşekkür etti.

- ERDOĞAN'A ÇİKOLATA VE BALON SATMIŞTI-

Görme engelli bir arkadaşıyla Başbakan Erdoğan'a Sivas ziyaretinde çikolata ve balon sattığını da anlatan Karabağ, Erdoğan'ın da kendilerine 100 lira verdiğini ifade etti. Karabağ, Başbakan'ın ilgisinden duyduğu mutluluğu da dile getirdi.

Karabağ, tek hayalinin gözlerinin açılması olduğunu kaydetti.

Belediye Başkanı Doğan Ürgüp de Karabağ'a, Ankara'da kalacak yer ve masraflar konusunda yardımda bulunacaklarını belirtti.

(EMN-İSA-EAY) - SİVAS (Anadolu Ajansı)

Tekerlekli Sandalye