Başımızdan geçen komik veya korkunç anılar.

Birey

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar, sohbet odasından aldığım ilhamla yeni bir konu açmak istedim. Kaç kezdir orda da aşağıda anlatacağım konuları anlatıp eğleniyoruz.

Konumuz başımızdan geçen komik veya korkunç olayları anlatmak. Mesela:

Yatılı bir okulda yemekhanede çalışıyordum eskiden. Hafta sonları çoğu öğrenci evine gittiğinden sadece birimiz kalırdı yemekhanede. Bir hafta sonu sıra bendeydi kahvaltıyı ve öğle yemeğini vermiştim, akşam yemeğini vermeyi bekliyordum. Her şeyi hazırlamıştım geriye sadece öğrencilerin geleceği sırada yapılacak 5 dakikalık iş kalmıştı. Oturdum, müzik açtım... Hava artık kararmaya başlamıştı. Ben de içimden " Şu üstümdeki lambayı açayım da yemeği de getireyim..." ( Yemek soğumasın diye yemek saatine kadar yemeği tencereden çıkarmazdık, üstü kapalı şekilde bekletirdik )

Müziği kapattım, telefonu cebime attım ve üstümde duran lambayı yakıp ( yemeğin dağıtılacağı yer ) yemekhanenin diğer bölmesinde bulunan yemeği getireyim diye ayağa kalktım. Ben ayağa kalktım 1 - 2 adım attım ki yakmaya gittiğim lamba kendiliğinden yandı. O an çok korktum, korkudan dilime bir tat geldi. Aklıma cinler geldi çünkü iş arkadaşlarımdan biri yemekhanede cin gördüğüne dair hikayesini anlatmıştı bana. Hızla dış kapıya koştum, omzumla vurdum kapıya kapının iki kanadı da açıldı... İçim rahattı sanki yemekhaneden çıktım mı tehlike bitiyormuş gibi...

Yemekhaneden çıktım da ne yapacam... İşi bırakıp gidemem, gidersem rezil olurum. İşe devam edeyim desem yemekhaneye girmem lazım, o da olmaz. :) Merdivenlerde oturdum, sigaramı yaktım... Aklıma öğrenciler geldi eğer yanımda birkaç öğrenci olursa korkmadan girebilirdim içeriye. Soluğu nöbetçi öğretmenin yanında aldım. İşlerin çok olduğunu tek başıma yemek saatine yetiştiremeyeceğimi mümkünde birkaç öğrenciyi yanıma vermeesini rica ettim. Sağolsun hiç itiraz etmeden 3 erkek öğrenciyi çağırdı ve onlardan bana yardım etmelerini istedi. Öğrenciler de hiç itiraz etmedi ve yemekhaneye doğru yol aldık.

Kimseye bişey anlatmadım tabi ve anlatmaya da niyetim yok. ( inanmayan olur, komik bulan olur vs. diye ) Öğrenciler "ne yapalım abı" diyor. Ben bakıyorum herşey tamam yaptıracak bişey yok. Masalarda su var, tabaklar kaşıklar vs tamam. Geriye sadece diğer bölmedeki yemeği alıp buraya getirmek kalmış ki 1 kişinin birkaç dakikada yapacağı bir iş. Yalanla da aram iyi olmadığı için pek mantıklı bir mazaret de söyleyemedim. Sadece beraber erken yemek yemek için öyle yaptığımı söyledim ve "gelin yemek yiyelim" dedim. Birbirlerine bakıp güldüler ve itiraz etmediler gittik yemek yedik.

Tüm öğrenciler geldi yemek yedi gitti... Gine kaldım tek hem de artık karanlık basmış, akşam olmuş. O korkuyla hemen masaları ve yeri sildim. Kaldı bulaşıklar. Bulaşıkları duvara dönük, başka bir bölmede yıkıyordum. İçimden diyorum sakın bi yere bakma, halüsülasyon görürüm korkusuyla da özellikle bi yere bakmazdım sadece işime bakardım. O an bi kedi de yemekhaneden bulunduğum bölmeye girmez mi :) Tabi artık cin görmeyi de göze almış biri olarak ilk korktuğum kadar korkmadım ama bir kediden bu kadar korkacağım aklıma gelmezdi hiç...

Yemekhanede çok lamba vardı ve hepsi sünüktü. Benım yakmak istediğim lamba ( sadece o yandı ) o an tam onu yakmak için kalktığımda neden yandı hala anlamış değilim.

uygarçağdaş

Üye
Üye
A2 sürücü belgesi almak için ,doktordan sağlık raporu alıyordum .ileri derece ağır işittiğim için ,doktoru işitme cihazı ile de anlayamadım ...kulağımdaki iştme cihazını gösterdim .Doktor da bana; '' çıkar o kulağındaki aleti de beni iyi dinle !'' dedi ..
Herhalde şaşırdı doktor ,işitme cihazımı çıkarsan hiç duyamamam ...ikinci de ; bana A2 sürücü belgesi verilemez .. Raporla gittim A2 belgesini aldım ..umarım, yıllar oldu halen trafikle ilgili sorun yaşamadım ..Yaşamam inşallah ..

DORLION

Üye
Üye
İstanbul Eminönü den hedıye için büyükçe irice kauçuk etli oyuncak bebek aldım ..Taksiye bindim ; yolda giderken taksici sordu .- ABİ POŞETTE NE VAR ? diye . Poşette bebek var dedim bişi yok yola bak dedim .. Taksici tuhaf oldu renk attı . - ABİ NNASIL BE BEBEK O ?..Actım poseti adam ohhhh dedi . Meğer adam bebek öldürdüm poşete taşıyorum sanmış .Ondan korkmuş bebek deyınce :D

Tekerlekli Sandalye