Başka bir şehire taşındım.dosyam gelene kadar bakim ücretim kesilir mi?

Gelin

Üye
Üye
Merhaba..Bursa da evde bakım maasi alıyorum.Yaklaşık 1 ay önce Gebze ye taşındık.Gebze sosyal hizmet Müdürlüğü ne gittim dosyanın Bursa dan gelmesi ve evrakları dosya geldikten sonra getirmemi söylediler. Dün Bursa Sosyal Hizmetleri aradım dosyanın yeni gönderildiğini, 1 aya geleceğini söylediler.Tekrar gitmeme gerek olmadığını eve komisyon gelip kontrol edilecek dediler.Sormak istediğim şu ki bu süre zarfında maaşımı yatırırlar mi keserler mi?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Adres değişikliği aynı il içinde veya aynı müdürlüğe bağlı olarak yapıldığı zaman ayrıca adres değişikliği vaktinde bildirildiği zaman maaş kesilmeden yeni adres kontrolü için gelinip işler tamamlanıyor. Fakat il değişikliği falan olunca iş biraz uzayabiliyor bundandan dolayıda maaş dondurulup yeni adreste kontroller tamamlandıktan sonra verilmeye devam ediliyor.

R

rahim

Guest
Merhaba..Bursa da evde bakım maasi alıyorum.Yaklaşık 1 ay önce Gebze ye taşındık.Gebze sosyal hizmet Müdürlüğü ne gittim dosyanın Bursa dan gelmesi ve evrakları dosya geldikten sonra getirmemi söylediler. Dün Bursa Sosyal Hizmetleri aradım dosyanın yeni gönderildiğini, 1 aya geleceğini söylediler.Tekrar gitmeme gerek olmadığını eve komisyon gelip kontrol edilecek dediler.Sormak istediğim şu ki bu süre zarfında maaşımı yatırırlar mi keserler mi?

hem gebze sosyal hizmetlere bizzat gitmişsin hem de bursa sosyal hizmetleri aramışsın onlara sormadın mı maaş kesilir mi diye, büyük ihtimal dahilinde sormuşsundur ve de kesileceği cevabını almışsındir.eğer sorduysan sana verilen cevapları yazarsanız iyi olur çünkü aynı durumu yaşayan kişiler bu durumda böyle olduğunu öğrendikleri için kimseyi rahatsız etmezler.en kısa zamanda tekrar maaşıyın bağlanması dileklerimle.

Gelin

Üye
Üye
Gebze sosyal hizmetlere gittim ikametgah veemek için ama dosyanın Bursa dan gelmesi gerektigini söylediler ve dilekçe gönderdik sadece.Bana Bursa yi arayip dosyan gelince tekrar gel evraklarınla dediler. FaKat Bursa yi aradım dosyanın gelmesi 1 ayı geçer dediler.Tekrar komisyon eve gelip sonra maaş yatar dediler.Ben sürecin bu kadar uzun olacağını bilmediğim icin Bursa ya da Gebze ye de maasim kesilir mi sormadım.

Gelin

Üye
Üye
Ayrıca benim burada sormuş olduğum soru birine rahatsızlık mı verdi ki böyle yazdınız anlamadım.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet bu süreçte maaşınız kesilir, bu süreçte aslında ordan maaşı kapattırıp gittiginiz yerden yeniden başvurmak daha akıllıca olurdu ancak yanlış yapmışsınız tabi bilmiyor olabilirsiniz, siz yine bi sıkıntı yaşarsanız burdan ulaşırsanız yardımcı oluruz, sorunuz kimseye rahatsızlık vermez ve dahası mutlaka sizinle aynı durumda olan birisi olursa ona katkı sağlayacaktır ben site adına teşekkür ederim sorunuz için

Gelin

Üye
Üye
Malesef bilmedigimiz için böyle oldu.Dosyayi kendim de alsam bu kadar uzun surmezmis ama bilmiyordum. Hayırlısı deyip bekliycez.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yok dosyayı size zaten elden vermezler ama ayrıldıgınız yerden maaşı kapattırıp gittiğiniz yerden yeniden başvuru yapabilirdiniz, net olmamakla birlikte geçenlerde sizin gibi şehirden şehire taşınan bir arkadaş maaşın yeni gittiği yerde bağlanmasının ardından bu süreçteki paranın toplu olarak ödenecegini söyledi ama benim bu konuda net bilgim yok çünkü evde bakım maaşında toplu para mahkeme kararı haricinde alışılmış birşey degil, yarın bu konuda kurumla görüşüp toplu ödeme olabiliyormu ögrenip size dönüş yapacağım.

Gelin

Üye
Üye
Çok sağolun Mehmet bey böyle olacağını bilseydim baştan sizlere sorardim.paranın kesilecek olmasi bir çok odememizi aksattı. İnşallah en kisa zamanda bağlanır.

melahatabla

Üye
Üye
merhaba..bursa da evde bakım maasi alıyorum.yaklaşık 1 ay önce gebze ye taşındık.gebze sosyal hizmet müdürlüğü ne gittim dosyanın bursa dan gelmesi ve evrakları dosya geldikten sonra getirmemi söylediler. Dün bursa sosyal hizmetleri aradım dosyanın yeni gönderildiğini, 1 aya geleceğini söylediler.tekrar gitmeme gerek olmadığını eve komisyon gelip kontrol edilecek dediler.sormak istediğim şu ki bu süre zarfında maaşımı yatırırlar mi keserler mi?

adres değişikliği bende yaptim ve bildirdim buna rağmen maaşimi kestiler...yeniden evrak hazirlayip istediler ve tekrar eve gelip uygun gördükten sonra maaş bağladilar geçmişe dönük ödeme yapmadilar ...saygilarimla

Gelin

Üye
Üye
Çok teşekkürler cevabınız için.Ben bugün Gebze sosyal hizmetleri aradım suan paranız kesilir ama eve gelip kontrollerden sonra eğer ki bakıcı değişikliği olmadı ise ve de uygun görülürse kesilen paranızı toplu verebilirler dedi. İnşallah öyle olur

husambulut

Üye
Üye
Adres degisikligi iki hafta icinde kuruma bildirilmeli ve dilekceyle hangi ile tasiniyorsaniz o kuruma evraklarinizin gonderilmesini istemelisiniz.
Bu sekilde yaparsaniz geriye donuk odeme alirsniz.
Adres degisikligini mutlaka zamaninda dilekceyle bildirin.
Tekrardan maasin baglanmasi 4/5 ay suruyor.

Gelin

Üye
Üye
Cok sağolun adres değişikliğini 2 hafta içinde bildirdim dilekçe ile dosyanın gönderilmesini istedim.İnşallah çok uzun sürmeden tekrar maasim bağlanır.

melahatabla

Üye
Üye
evet maaş kesiliyor ...bende şehir değiştirmiştim ve adresimi bildirdim ..o şehirden öteki şehire dosyam gönderildi ...bu süreçte kestiler yeni taşındığım şehirde yeniden dosya açıp yeniden evraklar ve hesap açıldı tekrar eve bakmaya geldiler uygun görüldü ve yeniden maaş bağlandı bu süreç içerisinde 2 ay geçmişti geriye dönük ödemede yapmadılar

melahatabla

Üye
Üye
Çok teşekkürler cevabınız için.Ben bugün Gebze sosyal hizmetleri aradım suan paranız kesilir ama eve gelip kontrollerden sonra eğer ki bakıcı değişikliği olmadı ise ve de uygun görülürse kesilen paranızı toplu verebilirler dedi. İnşallah öyle olur[

melahatabla

Üye
Üye
benimde iki ay geçmişti ama geriye dönük toplu ödeme yapmadılar ..sordum dediler toplu ödeme yapmıyoruz ...

Tekerlekli Sandalye