Başka hastaneden sağlık kurulu raporu almak mümkün mü?

slyguy

Üye
Üye
arkadaşlar merhaba, öncelikle hepinizin bayramını en içten dileklerimle kutlarım...Benim bir kaç sorum var yanıtlarsanız çok memnun olurum, araştrdım ama tam yanıt alamadım kafam çok karıştı,
şimdi,
Ben ilk heyete girdiğimde yüzde 16 rapor aldım sonra, il sağlık müdürlüğüne itiraz ettim başka hastahaneye yolladılar yüzde 35 aldım, fakat buda bi işime yaramıyacak, sorun şu ki ünversiteden yeni mezun oldum, mühendisim ve iş görüşmelerinde hep ehliyet istiyorlar, bende göremediğim için (görme kaybı var) işe giremiyorum, buyüzdende engelli kontenjanından işe girmeyi hedeflyorum, şimdi, ben %35 lik raporumun üstünden 6 aydan fazla süre geçti, ben şimdi itiraz fln etmeden herhangi bir şehirdeki hastahaneye heyet raporu için başvurabilir miyim? başvuramazsam neyapmam gerek?
Teşekkürler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Elbette yeni başvuru yapabilirsiniz yapmanız gereken işlem yeni başvuru yapacagınız hastanenin sağlık kurulu kalemine gidip rapor almak istediğinizi belirtip kurul için gerekli olan evrakı doldurup kurul gününde orda bulunmaktır.

slyguy

Üye
Üye
çok teşekkürler Mehmet Bey ilginize, şimdi merak ettiğim 2 konu daha var, heyete başvurduğumda hep soruyorlar ne için ne için diye ben bu durumda iş için birde engelli kartı için diyorum,bu vergi indirimi, erken emeklilik, ötv indirimi gibi şeylerden yararlanmak için ne demem gerek başvururken, sonra sonra iş çıkmasın, tek seferde halledeyim diye? şimdi ben başvurunca kişisel bi başvuru olucak, ben bununla İş-kur a başvurabilir miyim %40 raporumu götürüp?yoksa işkur a kayıtlı olmak için onlarınmı yönlendirmesi gerek hastahaneye? Son sorum raporla özel bi şirkete veya devlete yerleştim diyelim, askerlik muayenesi için gata ya gittiğimde, bana çürük raporu vermezlerse oranımı düşürürlerse fln ben bu yararlandığım haklardan mahrummu olurum, yoksa askrliği yapıp gelip işimde devam edebilir miyim? Teşekkürler, saygılar...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
işkur kaydı için onların sevkiyle alınacak sağlık raporu istiyorlar. Ben öyle biliyorum en azından. Ve raporu hangi amaçlar için kullanacaksan onları sylemesinki sana ona göre rapor versinler. Vergi indirimi v.s ap ayrı konular zaten bir işe girmeden vergi indirimide alamazsın.

slyguy

Üye
Üye
teşekkürler Halil Bey, yalnız ben bişeye takıldım bu yönetmeliklerde falan 6 ay kıstasını (itiraz etmeden fln heyete başvurma süreci) bulamadım nerde yazıyor link verebilirseniz çok sevinirim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet her nedense yönetmeliklerde 6 ay ibaresi olmamasına ragmen bütün sağlık kurulları bu süreyi şart koşmaktadır, resmi bir yazı varsa da kurumlar arası yazışmalarda mevcuttur öyleki kurumlar mevzuatlar harici işlem yapmazlar yani bu 6 ay sınırı mutlaka resmi bi mevzuata dayanmaktadır.

slyguy

Üye
Üye
eyvallah çok teşekkürler ilginize

Muharremmer

Üye
Üye
Benim 2 yıl geçti. Sıfırdan rapor almazsın dediler. Rapor Aldığım yerin İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE başvurcakmışım hastalığım ilerledi diye.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İlk raporun üzerinden 6 ay geçtikten sonra yeniden rapor çıkartabilirsiniz. Sağlık müdürlüğüne gerek yok.

Tekerlekli Sandalye