Başvurular bitti bakalim sonuçlar ne zaman açiklanacak

erolktll

Üye
Üye
İstenen belgelerin teslimi için bugün son gündü inşallah sonuçlarda ösym nin işine dönmez ne zaman açıklanır ki bir fikri yada tiyo alan var mı.?

Nonamex

Üye
Üye
her kurumun tarihleri farklı dostum, sen hangisinden bahsediyorsun ?

omar009

Üye
Üye
gıda, tarım ve hayvancılık mesela

marcus_oredius

Üye
Üye
ben ankaraya gittiğimde 15 gün ila bir buçuk ay arasında olabilir demişti üst kattaki sekreter.

erolktl

Üye
Üye
gıda tarım diyorum bizim ki ama o kadar sürmez diye düşünüyorum ben marcus

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar ; Örnek Olması Açısından; Bir Sitede MEB'e Atanan Bir Engelli Kardeşimizin 24 Ağustos 2012 - Cuma İtibariyle Göreve Başlama Örneğini ve Yazdıklarını Paylaşak istedim. Sanıyorum ki ; Birçok Arkadaşımıza Hem Örnek hem de Yol Göstemiş olacaktır bu Örneğimiz . Herkesin Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

""" MEB'e atandım İngilizce Öğretmenliği mezunuyum
Dün ( 23 Ağustos 2012 ) MEM' den aradılar sınav sonuç belgesini getirmemişsin dediler, getirecek miydim dedim, şifremi verdim ösym den kendileri indirdiler, gitmeye gerek kalmadı.

Bugün ( 24 Ağustos 2012 ) çağırdılar gittim mal bildirim belgesini doldurdum. Memur bir şeyler yazıyordu, o arada sordum belgeler komisyondan geçti mi dedim, evet dedi, valiliğe gitti mi dedim evet dedi, e ne zaman başlıyorum dedim bugün dedi, güldüm şaka yapıyor sandım ama adam gülmedi, içimden valla adam ciddi galiba dedim ve ciddiymiş bugün saat 3 gibi başladım, hayırlı olsun.

İlk iş günüme kot pantolon, t-shirt, kirli sakalla gittim nasıl başlarsan öyle devam eder sözü inşallah gerçek olur
memur kadrosu, okulda bir memur vardı zaten ben ikinci olacam, müdür aranızda iş bölümü yapar birbirinize yardım edersiniz dedi, zaten pek fazla iş yok rahat olursun dedi.
İngilizce öğretmenliği mezunuyum, müdüre sordum ek ders olarak derslere girebilir miyim diye ama ilkokul olduğu için bu sene ingilizce öğretmenine ihtiyacımız olmayacak dedi, seneye artık.
Beni MEM'e çağırdılar Tebligatı elden aldım. erken başlamak için çok fazla birşey yapamazsınız sonuçta onların elinde, tek yapabileceğiniz sürekli takipte olup tebligatı onlar göndermeden gidip elden almanız, postada geçecek süreden tasarruf etmiş olursunuz en azından, onun dışında pek birşey yapılamaz herhalde. başka atananlarda vardı onlarında atanma süreçleri bitmişti galiba, yani bizim il bu konuda baya hızlı, bu süreç ilden ile, kurumdan kuruma farklılık gösterir. Yapmak isteseler 3 günü aşmaz herhalde, benim işlemler 3 iş günü sürdü sadece, diğer atananların evrakları beklenmese daha kısa bile sürerdi.
"""

Saygılar ...

meredith

Üye
Üye
Memurlar.net'deki Gıda Tarım Bakanlığı'nı kazananlar forumundan bir arkadaşın paylaşımını sizleri bilgilendirmek adına buraya copy-past yaptım bilginize...

"selam arkadaşlar

pergem e gidip evraklarımızı teslim ettik çok şükür.

pergem evrak servisine kargolar geliyor ve memurlar kargo poşetlerini açıyorlardı.

memurlardan tam bilgiye sahip olan kimse yok bence aramayın çünkü hepsi de bayram dönüşü bu kadar işle başa çıkabilmek için çabalıyorlardı.

bence komisyon 27 ağustos ta başlayacak 3 eylül den itibaren telefonla aramaya başlayabiliriz, komisyon anca o zaman bitebilir eğer ki daha önce biterse zaten haberimiz olacaktır merak etmeyin!

bir arkadaşımız personel genel müdür yardımcısı ve atama işlerinden sorumlu daire başkanını tanıdığı için onlarla görüşmek nasip oldu,diğer daire başkanları ve personel genel müdürü izinlilerdi ki yerlerinde yoklardı, görüşmelerimizden notlar:

1- pazartesi başlayacak olan komisyon;

evrak eksiği olanlar olabilir diyerek beyan formunun üzerine telefon nosunu yazdırmalarının sebebi hikmeti ki o kişi eksik evraklarını tamamlasın diye...

2-komisyon bittikten sonra evraklarımız bakana imzaya gidecek imza bittikten sonra il müdürlüklerimize belgelerimiz gönderilecek bu süreç de bir hafta sürse 7 eylülde bitebilir inşallah

3-ilk defa atanan arkadaşlarımızın belgeleri imzadan sonra il müdürlüklerine gönderilecek(ilk defa atananlar memur olanlardan daha erken işe başlayabilecekler)

4-memur olan arkadaşlarımız için süreç muvafakatname alınması için memurun çalıştığı bakanlık veya diğer kuruluşlara tarım bakanlığınca yazılar gönderilecek ve muvafakatname istenecek bu da bakanlık veya kuruluşun yazışma süreci 1 hafta ile 2 hafta arasında değişebilir

5-memur olanların muvafakatname sürecinden sonra il müdürlüklerine gönderilen belgeleri de il müdürlüğünce atanan arkadaşımız aranarak müdürlüğe gelmeleri ve belgeyi aldıktan sonra da 15 gün içinde işe başlama sürecimiz başlamış olacak.

6-atanamayan arkadaşlarımız için;

sınava giren ve açıkta kalanların listesi ösym den gelince kaç kişi açıkta kaldıysa ona göre kadro ayıracaklarını ve kimseyi açıkta bırakmak istemediklerini belirttiler.

ve bunda da çok samimiydiler.

ayrıca peyzaj mimarlığı, teknikerlik ve teknisyenlik kadroları için de ösym den gelen bilgilere göre alım yapacaklarını belirttiler.

Allah hepimiz için kolaylıklar ihsan etsin, yar ve yardımcımız olsun.

selam, dua ve sağlık ile..."

erolktll

Üye
Üye
marcus biyiyorum tabi ama hem diğer arkadaşlarin da bilgilenmesi için hemde belki yeni birşeyler öğrenen vadir belki diye düşündüm çok sağolun hepimiz için hayirlisi olsun :) :)

esperado

Üye
Üye
Arkadaslar istenilen belgeleri kuruma yani ankaraya yollamadim hakkim gectimi yoksa gene tebligat gelirmi? Tesekkurler

marcus_oredius

Üye
Üye
esperado. kayıt için verilen süre gıda tarımiçin bu cuma doldu. bu sürec zarfında bilgilerini ankardaki bakanlığa teslim etmiş olman gerekmekteydi. bence en hızlı şekilde pazartesi kurumu ara ve "elinde olmayan durumlardan dolayı belgeleri yetiştiremedim" de.

eğer kabul edilmezse hem memuriyet hakkın yanar hem ömss puanın yanar.

Tekerlekli Sandalye