Başyayla'da Özürlü Yatılı Bakım Merkezi Hizmete Açıldı

gülümse_hayata

Üye
Üye
Başyayla Belediyesince 2010 Yılı Nisan Ayında Yapımı Tamlanan ve Eren Eğitim Araştırma A

Başyayla Belediyesince 2010 Yılı Nisan Ayında yapımı tamlanan ve Eren Eğitim Araştırma A.Ş'ye 10 yıllığına kiraya verilen 72 yatak kapasiteli Özürlü Yatılı Bakım Merkezi Karaman Valisi Süleyman Kahraman tarafından hizmete açıldı.

Törene İl Sosyal Hizmetler Müdürü Hulusi Öztürk, Başyayla Kaymakamı Uğur Sezer, Başyayla Belediye Başkanı Şerafettin Bulgurcu, Ermenek Kaymakamı Mehmet Demir, çevre ilçe ve belde belediye başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende Konuşan Eren Eğitim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Demirci, Taşeli bölgesinde özürlü yatılı bakım merkezine ihtiyaç duyulduğunu tespit ettiklerini ve bu yöredeki insanlara hizmet vermek amacıyla bu merkezi açtıklarını belirtti.

Demirci, hizmete açılan özürlü yatılı bakım merkezinin 72 hasta kapasiteli olduğunu, 12 özürlü vatandaşa hizmet vermeye başladıklarını bildirdi.

Daha sonra Başyayla Hükümet Konağının temeli Karaman Valisi Süleyman Kahraman tarafından atıldı. Geçtiğimiz günlerde ihalesi tamamlanan ve 2 milyon 50 bin liraya ihale edilen Başyayla Hükümet Konağı için ilgili firma ile 2 Aralık 2010 tarihinde sözleşme düzelenmişti.

KAYNAK

Tekerlekli Sandalye