Batman'da Görme Engellilere Bilgisayar Kursu

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bölgede ilk defa Batman'da görme engellilere bilgisayar kursu veriliyor. Özel Umut Yolu Eğitim ve Rehabitilasyon Merkezi tarafından SODES

Projesi kapsamında yaklaşık 50 engelliye bilgisayar kursu veriliyor.

Görme engelli öğretmen Salih Uğurlu tarafından verilen kurslar üç buçuk ay süreyle devam edecek. Kurs hakkında bilgi veren Salih Uğurlu, daha önce bölgede böyle bir kursun verilmediğini ilk defa Batman'da görme engellilere bu kursu verdiklerini belirterek, "Daha sonra görme engellilere Milli Eğitim Müdürlüğü onayı olan bilgisayar sertifikası veriyoruz. Amacımız burada eğitim görme engellilerimize bilgisayarı öğreterek her türlü iletişime kitap okumaya dünyaya açılmaları için bilgisayar kursu veriyoruz. Görme engellilerimiz içlerine kapanık ve adeta ben işe yaramazım düşüncesine kapılıyor onları bu psikoloji den çıkarmak için bilgisayar kursuyla yeniden hayatta bağlayacağız" dedi.

Bilgisayar kursunda eğitim gören görme engelliler de bu kurstan çok memnun olduklarını daha önce hiç bilgisayarın başına gelmediklerini bilgisayarın nasıl kullanıldığını bilmediklerini belirterek, bu kurs sayesinde bilgisayarla haşır naşir olduklarını ve bilgisayarda bir çok program öğrendiklerini gördükleri kurs sayesinde kitap okuduklarını ve bilgisayar sayesinde dünyayı takip ettiklerini ifade ettiler.
(Halid Coşkun-İLKHA)

Tekerlekli Sandalye