Bayburt'ta Engelliler Şenliği Düzenlendi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Vali İpek, Türkiye Beyazay Derneği Bayburt Şubesi ile Bayburt Polis Meslek Yüksekokulu işbirliğinde, Şair Zihni Kültür Merkezi'nde Otizm Haftası dolayısıyla düzenlenen, 2. Bayburt Engelliler Şenliği'nde yaptığı konuşmada, şenliğe katılmaktan dolayı büyük mutluluk yaşadığını belirtti.

Bayburt'ta engellilerle ilgili çok güzel çalışmalar yapıldığına dikkati çeken Vali İpek, "Bu çalışmaları yapan tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Türkiye Beyazay Derneği Bayburt Şube Başkanı Serhat Kılıç, dernek çalışmalarında kendilerine destek veren herkese teşekkür ederek, şenliğin mutlu geçmesi dileğinde bulundu.

Şenlikte, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Uzmanlar Eğitim Kurumları Bayburt Şubesinin ortaklaşa düzenlediği, Takı Tasarım Kursunu başarıyla tamamlayan 15 engelli annesine Bayburt Valisi İpek'in eşi Gülten İpek ve Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat'ın eşi Kerime Polat tarafından sertifika verildi.

Çok sayıda davetlinin katıldığı etkinlikte, görme engelli Bilal Göregen, darbuka eşliğinde çeşitli şarkıları seslendirdi.

Program sonunda Vali İpek, Göregen'e Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından göme engelliler için hazırlanan kabartma Kuran-ı Kerim ile beyaz baston ve çeşitli hediyeler verdi.

Tekerlekli Sandalye