Bayiler ÖTV indirimli araçların KDV sinde yanlış hesap yapıyor!

altin70

Üye
Üye
Arkadaşlar bu konuyu araştırdım bayilerin ötv siz araç alırken kdv hesabı yanlış yada bilerek yapılıyor binek araç fiyat listesini bayiden araç almadan inceleyin bu listede bayi net fiyata ötv yi dahil edip kdv hesaplıyor, oysa yapılması gereken net fiyat üzerinden kdv hesaplamak bu konuya dikkat edelim arkadaşları uyaralım,

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Uyarı için teşekkürler. Daha önce aynı konuya başka bir üyemiz daha dikkat çekmişti. Anlaşılan oki bazı otomobil bayileri akıllarınca uyanıklık yapmaya çalışıyor...

mehmet10

Üye
Üye
ÖTV'siz araç alırken bayilerin hesaplama formülleri şuymuş arkadaşlar:
Aracın normal fiyatı+700TL / 1,18(kdv) / 1,37(ötv)X 1,18(kdv) + 350=ÖTV'siz fiyat...
Hayırlı olsun....

C

computerman

Guest
Bende uzun bir süre bu konuyla uğraştım ve birçok bayilere gittim.En sonunda ortalama bir fiyat çıkartan bir web sitesi hazırladım. Yalnız buradan belirteyim tekrar sitede çıkan fiyatla bayinin verdiği fiyat arasında 2-3.000 tl fark olabiliyor. Ben 42.500tl lik bir aracı bayiye gidip sorduğumda 30000 tl fiyat verdiler. Oluşturduğum sitede ise 29605.5 tl fiyat çıkarttım. 30000 tl ise kasko hariç anahtar teslim sigorta falan herşey dahildi. Aynı arabayı başka bir bayiye sordum 34000tl fiyat verdi. Fiyat bayiden bayiye değişebiliyor. O yüzden ortalama bir fiyat çıkartıyor diye söyledim. Arkadaşlar site linkini aşağıda paylaşıyorum ve umarım size yardımcı olur.İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.
ENGELLİLER İÇİN ÖTV İNDİRİMİ HESAPLAYAN PROGRAM:
http://otvhesapla.engelliler.gen.tr/

C

computerman

Guest
Arkadaşlar kusura bakmayın küçük bir hata oldu 42.500 tl lik arac sistemde 31.021 tl olarak görüntülenmektedir.30.000tl lik bayi biraz daha indirim yapmış olabilir.Sistemle ilgili herhangi önerinizi yazarsanız en kısa sürede güncellemeye çalışırım.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Evet computerman o anormalliği bende fark ettim. Yazılamsal manada bunu nasıl düzenlersin bilemem ama bir şekilde halledebilirsen sistem çok yararlı bir uygulama olur.

C

computerman

Guest
Arkadaşlar herhangi bir konuda öneriniz falan olursa lütfen belirtin sistemi önerileriniz doğrultusunda güncelleyeyim. Araba almak isteyenlere yardımcı olabileyim.

Tekerlekli Sandalye