Bayraklı'da Yaşlı ve Engellilere Temizlik Hizmeti

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bayraklı Belediyesi, ibadethane ve okul temizliği çalışmalarından sonra engelli ve yaşlı vatandaşların evine temizlik hizmeti götürmeye başladı. Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Bayraklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, yaşlı vatandaşlar ile fiziksel koşullar nedeniyle temizlik yapamayan engellilerin talepleri doğrultusunda çalışmalarına başladı. Ekipler, ilk olarak dilekçe ile başvuruda bulunan Hikmet İyisöyler'in evine temizliğe gitti. Yürümekte zorluk yaşayan 73 yaşındaki Hikmet İyisöyler, ''Bacaklarım vücudumu taşıyamaz olunca evimde temizlik yapamaz oldum. Temizlikçi tutacak maddi gücüm de yok. Bu yüzden Belediyeye başvurdum. Beni geri çevirmediler. 3 tane bayan çalışan evimi tertemiz yaptılar. Allah herkesten razı olsun'' dedi. Temizlik çalışmalarında sınır tanımadıklarını belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, şunları kaydetti: ''Vatandaşlarımızın uygulamadan memnun olduklarını görmek bizi teşvik ediyor. Biz de sokak sokak temizlediğimiz Bayraklı'yı şimdi ev ev temizliyoruz. Önceliğimizi evlerini temizleyemeyecek durumda olan vatandaşlarımıza verdik. Çünkü herkesin evine temizlikçi tutması kolay değil. Ekonomik güç gerektirir. Tüm malzemelerimizi yanımızda getiriyoruz. Yeni başlattığımız bu hizmetten vatandaşlarımızın mutlu olduklarını gördük.''

Habertürk

Tekerlekli Sandalye