Bayram parası ve kişi bası gelir aşımı

espana

Üye
Üye
Merhabalar bugün eve sosyal hizmetlerden gelmişler benim benim maas bodromu istemişler normalde maasım 3400 tl evde 4 kişiyiz kişi bası 850 tl ye geliyor ama bu ay ben 3941 lira maas aldım 541 lira bayram parası ve izin parası var simdi ben bu 3941 liralık bodroyu götürünce maasımız kesilirmi yardımcı olursanız sevinirim

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Hataylı_72

Üye
Üye
Tam maaşınızı ve aldığınız İkramiye miktarını tam olarak yazar mısınız ince hesaplamak gerek sınıra çok yakın görülüyor geliriniz.

ahmet34

Üye
Üye
bayram ikramıyesıne denk gelmıssınız kesilmesi lazım.1 ay erken yada gec gelselerdı kesılmezdı

Hataylı_72

Üye
Üye
sizin bu ikramiye durumundan olumsuz etkileneceğinizi sanmıyorum.

Şöyle ki;
541 TL bayram ikramiyesi (hadi içine izin harçlığını da dahil edelim) yılda 2 defa alınacağına göre 541 X 2 = 1082 TL yapar.

Bunu 12 aya bölmek gerekir, bölünce 90 TL 'lik ek bir artış, aylık gelire eklenmiş olacak.
Böylece aylık kişi başı geliriniz 3490 / 4 (kişi) = 872.5 TL çıkıyor. Sınır 967 TL olduğuna göre sizi etkilemez.

Not: İzin harçlığının miktarını bilmediğimden siz yukarıdaki gösterdiğim şekilde tekrar, harçlık miktarını biliyorsanız bunu çıkarıp, Yalnız Bayram İkramiyesi tutarı üzerinden hesaplayabilirsiniz.
Bu şekilde olsa bile yine fazla bir rakam çıkmaz sizi etkilemez.
12 Aya neden bölüyoruz derseniz ikramiye düzenli bir gelir olmayıp yıl üzerinden verildiği için aylık ortalamasını aldım.
Bunu sosyal hizmetlerde çalışan birine sordum bu şekilde olmalı dedi.
Siz de kuruma danışabilirsiniz henüz somut uygulama ve örneği yok bayramdan yeni çıkıldığı için.

Son olarak eğer vereceğiniz bordroda İkramiye bilgisi not düşülmemişse, mutlaka İkramiye aldığınızı ve bordroda yer aldığını, hesaplamanın buna göre yapılması gerektiğini hatırlatan bir dilekçe verin, eğer bir gözden kaçma durumu olursa mağdur olabilirsiniz ve düzeltilene kadar zaman kaybı yaşarsınız.

Tekerlekli Sandalye