Bedensel engelliyim MEB'e hizmetli olarak atandım sorun olur mu?

nacar

Üye
Üye
bedensel engelliyim MEB e hizmetli olarak atandım sorun olur mu ? bana uygun görev verirler mi yoksa memurluktan atılır mıyım ?

İsen Buga

Üye
Üye
Hizmetli olarak atanmışsın hayırlı olsun: Memurluktan atamazlar ayrıca sana uygun görev vermek zorundalar.
Genel olarak bildiğimi anlatayım: Resmi dairelerinde temizlik işlerini özel firmalar yapıyor: HAdemenin temizlik görevleri artık eskidendi, sana gelince engelinize uygun iş vermek zorundalar. Umarım cins amirin olmaz. Yumuşak kalpli amirin olur. Endişe etme ve kolay gelsin işinize.

nacar

Üye
Üye
çok sagol bir sorum daha olacak bana yakın bir okul var engelli memurun tayini çıkmış bu durumu komisyona söylesem olur mu

İsen Buga

Üye
Üye
hang okul istiyorsun diye soracaklar..
Benm liseden arkadaşım MEB den hizmetli olmuştu ondandır biliyorum. MEB başvuru sırasında okul soracaklar hangi okul istiyorsun? Sizde birkaç alternatif okul araştırın şimdiden. Sizin fiziksel engelinizi zorlamayacak ulaşım kolaylaşacak vs vs okullara bakın. Bir iki değil üçdört beş okul araştırın.

Bir sorun var hangi okullar boşta? bilmek gerek

nacar

Üye
Üye
bana yakın okulun kadrosu boşaldı 1 ay önce herşey için tşkler

sebboy

Üye
Üye
masa başı bilgisayar işi verirler korkma nacar benimde bir arkdaşım var iki sen önce mebte hizmetli oldu hiç yürüyemediği için bilgisayar ve tel işi verdiler ona yeterki niteliklerin tuttsun sertifika mezun olduğun öğrenim gibi şeyler....

J

JACK_HUNTER

Guest
Yazacaklarımı yanlış anlamayın ama; o şekilde bir yöntem uygulanırsa ben ve benim gibi puanı yeterli olduğu halde sırf hizmetli kadrosunu mevcut düzenlemelere göre yazmayan arkadaşlara haksızlık yapılmış olmayacak mı_? Çünkü benim kendi ilimde hizmetli kadrosu, benim puanımın 1 puan altında kapattı ama ben raporumda "yorucu ve tehlikeli işlerde çalışamaz" ibaresi ve mevcut hizmetli kadrosunun tanımına bakarak yazmadım. Nedir bu tanım: Masa başı memurluk tarzı olmadığı aşikar, eğer öyle bir durum olacaksa ben de yazardım ve atanırdım. Artı komisyonda da rapordaki bu açıklama yüzünden reddedilebilirim diye de yazmadım. Şimdi biz bu açıklamalara göre akılsızlık mı yapmış olduk_?

Her halikarda haktan ve hukuktan bahseden bizler için de çok garip bir durum değil mi şimdi bu_? Eğer bu adamlar masa başı memurluk kadrosu istiyorlarsa madem, o şekilde kadro açsalardı hiç yoktan bizler de tercih ederdik, sırf hizmetli kadrosu olduğu için tercih etmedim ve şimdi bunlar hizmetli kadrosunu, memurluk kadrosu gibi kullanacaklarsa, benim ve benim gibi olan arkadaşların hakkını yiyecekler. Madem öyle bir şey vardı, o zaman direk memurluk kadrosu açsalardı kardeşim, şimdi bizlere haksızlık yapılmış olmuyor mu_?

Terazinin her zaman tek gözüne bir şeyler koymaya alışırsak, öbür gözünün boş kaldığını tabi ki görmeyebiliriz. Eğer adaletse, adalet bunun neresinde peki, bana bir cevap verin şimdi_?

İsen Buga

Üye
Üye
Memurluk farklı isler kapsamında ve imza yetkisi var, hizmetli olarak atanan birinin imza yetkisi yoktur. Atıyorum sizi masa basında buyuk okullarda evrak düzenleme yada arşiv düzenleme ısı verirler. Memur izine gittiğinde onun yapacagı isleri de verirler ancak belirttiğim gibi imza atamazsın.
Evrak düzenler cevap yazarsın ancak imza kısmına sadece Amir'in doldurur.
Telefona bakma ve masaüstü ısı heryerde olmayabilir. ama yinde bir ihtimal...
Agir islerde çalışmayanlara çay, fotokopi isleri, evrak isleri vs verirler. Memur ile neredeyse eşdeğer iste çalışırlar. Onlarda memurların isleri tam anlamı ile yapmis olurlar.
Keske hakkınızı feragat etmeseydiniz. Amiriniz size uygun is fecek sizde mutlu olacaktiniz.

İşyerinde taşeron firmadan çalışan hizmetli arkadasımız var. Kendisinin gorevi su amirlerimizin sekreterliği yapmak. Telefona bakmak ve gelenleri ona gore ayarlamak. Kalkında çay ikram edemez, amirine dosya götürmez, gerekirse amirinin notlarını tutamaz ama masabaşı işinde. Taşeron firmaya bir bak MEB hademesine bir bak fark yok.onemli olan Amir'in kendisi, ne tur is verebilirim diye kafa yoracak olan üst kiside. Genel anlamda amirlerin öyle olacağı düşünülmez ama yapanlar var takdir etmek gerek.

J

JACK_HUNTER

Guest
Memurluk farklı isler kapsamında ve imza yetkisi var, hizmetli olarak atanan birinin imza yetkisi yoktur. Atıyorum sizi masa basında buyuk okullarda evrak düzenleme yada arşiv düzenleme ısı verirler. Memur izine gittiğinde onun yapacagı isleri de verirler ancak belirttiğim gibi imza atamazsın.
Evrak düzenler cevap yazarsın ancak imza kısmına sadece Amir'in doldurur.
Telefona bakma ve masaüstü ısı heryerde olmayabilir. ama yinde bir ihtimal...
Agir islerde çalışmayanlara çay, fotokopi isleri, evrak isleri vs verirler. Memur ile neredeyse eşdeğer iste çalışırlar. Onlarda memurların isleri tam anlamı ile yapmis olurlar.
Keske hakkınızı feragat etmeseydiniz. Amiriniz size uygun is fecek sizde mutlu olacaktiniz.

Kardeşim; inan eğer öyle bir ayrıcalık tanıyacaklarını bilseydim kesinlikle yazardım ama burası Türkiye ne yaparsın, adamlar kural koyuyor kendileri uymuyor, biz de kurallara uyacağız diye kendimizi heder ediyoruz. Gerçekten durumumuz içler acısı...

İsen Buga

Üye
Üye
Biliyorum bu senin kulağına küpe olsun... Öğrendiklerini öğrendin, ama yinede belirteyim insiyatif amirinde...

J

JACK_HUNTER

Guest
İşte hocam sorunun kaynağı da aslında son 2 cümlende yatıyor bence: "İNSİYATİF AMİRİNDE" Eğer bu ülkede bir kanun-nizam varsa, her yerde uygulansın, bir yerde farklı, öbüründe farklı, başka bir yerde daha farklı uygulanabiliyorsa bu kanunlarda bir sıkıntı var o zaman ya da bu kanunu uygulayanlarda.

Ama dediğin gibi bu kulağıma küpe olacak ve tekrar aynı hatayı yapmayacağım. İlgilendiğin için teşekkür ederim...

nacar

Üye
Üye
MEB'e tercih yapmadan sormuştum rapora göre yerleştiriyoruz dedi

J

JACK_HUNTER

Guest
MEB'e tercih yapmadan sormuştum rapora göre yerleştiriyoruz dedi

arkadaşım yanlış anlama, sana bir şey dediğim yok, lafım sadece bu bozuk düzene o kadar. Hayırlı olsun ataman, Allah herkese hayırlısını nasib etsin. Kısmetten öteye yol yok....

İsen Buga

Üye
Üye
Bazen bende amirime zıtlaşma yasıyorum. Yapabileceğimiz tek şey zıtlaşma olayı sonrası sohbet etmek gönül almak. Yoksa calışma hayatımız çekilmez olur. Sizde bazen olurda öfkelenirseniz yine de karsinizdakinin amiriniz oldugunu unutmayın, insanlar da hata yapar.

Amir basa çıkamayacağı isler de olur nasil kalkacağını da bilemez, sizde buna yol gösterici olun. Mutlaka birbirinize yardımcı olmaya çalışın. Benim yaptıgım da butun bunlar.. Bakın sürekli amir değişiyor sürekli sil bastan işlemler... Ama calışma hayatımız zehir olmasın herkes mutlu umutlu çalışsın yeter ki..

nacar

Üye
Üye
arkadaşım yanlış anlama, sana bir şey dediğim yok, lafım sadece bu bozuk düzene o kadar. Hayırlı olsun ataman, Allah herkese hayırlısını nasib etsin. Kısmetten öteye yol yok....
amin inş bir sonraki atama olur canını sıkma

Tekerlekli Sandalye