Bel fıtığı ameliyatı için 'felç' riski var dediler Önereceğiniz hastane veya DR varmı

engelsiz1

Üye
Üye
annemin uzun yıllardır bel fıtığı sorunu var. ameliyat olmaktan sürekli kaçıyordu en sonunda ağrıları iyice artınca ameliyat dahil herşeyi göze alarak 2-3 ay önce bir dr a gittik. emar falan çekildi dr belde 4 yerde fıtık olduğunu ameliyatla tamamen iyileştireceğini söyledi. almanyada abim var abim ben gelmeden ameliyat ettirmeyin falan dedi bizde onun gelmesini bekledik. o gelince başka bir özel hastaneye gittik. eski emarı kabul etmediler yeniden emar falan çektirdik bu seferde dr ameliyatın çok riskli olacağını ve felç riski olduğunu söyledi.
anlamadığım şey 2-3 ay önce dr un biri ameliyatla tam iyleştirirm diyor diğeri ameliyat olursa felç olur diyor.
hastalık 2-3 ayda ilerledi desem durumu aynı en azından gözle görülür bir ilerleme yok. neden biri iyleşir diyorda diğeri felç olur diyor aklım almıyor doğrusu hangi dr a güveneceğiz bilmiyorum zaten dr felç olursunuz deyince anneminde ameliyat korkusu iyice artmış durumda. ağrılarıda var dr ilaç tedavisi verdi onla devam ediyoruz şimndilik. bel fıtığı olupta ameliyat olan arkadaşlarımız varmı acaba ? veya önereceğiniz hastane dr varmı

gülümse_hayata

Üye
Üye
Ben bel fıtığı ameliyatı oldum 2 sene her şey çok güzel geçti akabinde fıtık tekrarladı ağrılar his kaybı tekrarladı tekrar emar çekildim ve hemen ameliyat denildi.

Beni ameliyat eden doktoruma tekrar gittim bana söylediği aynen şu kelimelerdi Ben 35 yıllık doktorum seni ameliyat etme riskini göze alamam felç olasılığın çok yüksek

Demem o ki iki doktorda farklı şeyler söyleye biliyor annenizin durumunu bizzat ben yaşadım

F

Fırtına

Guest
engelsiz,

her doktorun hastalığa koyduğu tanı farklı olabiliyor..
iki doktordan biri başka, diğeri başka teşhis koydu ise 3. bir doktora gitmekte, fikir almakta fayda var diye düşünüyorum..

engelsiz1

Üye
Üye
bel fıtığı ameliyatı olunca tekrardan nüks ediyor demekki buda kötüymüş. bilmiyodum. ne yapacağımızı şaşırdık hakkımızdan hayırlısı bakalım.:(

F

Fırtına

Guest
bel fıtığı ameliyatından sonra çok dikkat etmek gerekiyor..
bilinçsiz hareketler fıtığın tekrarlanmasına yol açıyor.. dediğim gibi 3. bir doktora gidip fikir almak gerekiyor.. bakalım o ne diyecek..

çok geçmiş olsun.. annenize şifa diliyorum..

engelsiz1

Üye
Üye
sağolun teşekkürler.
gülümse hanım sizin ameliyat olmadan önceki durumuzla şimdiki durumunuz nasıl acaba. fıtık tekrarladı dediniz ama eskiye göre dahamı kötü onu merak ettim.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Herkes için aynı durumlar söz konusu değil tabiki ama şimdiki aklım olsaydı ilk ameliyatı olmazdım şu anki durum daha kötü riskler daha fazla o bakımdan ilk ameliyatı olduğuma pişmanım. İkinciye hiç cesaretim yok bekliyorum bakalım nezamana kadar sürecek bu bekleyiş

O anki durumda onu gerektirmişti ağrılar dayanılmaz boyuttaydı bir kurtuluş umuyorsunuz o anda sonuçlar pekde fazla umursanmıyor annenize acil şifalar diliyorum Allah yar ve yardımcınız olsun.

Not:
Bel fıtığının en büyük ilaci en azından kendi tecrübelerime dayanarak söyleyebilirimki yatak istirahati şu an ben bunu uyguluyorum. Ağrılarım tuttuğu zaman bir kaç gün yatmak sakin olup sinirlenmemek bana göre çok etkili bir ilaç. Doktorun verdiği bir takım ağrı kesiciler ve kas gevşeticiler rahatlamaya sebeb oluyor buna takviye yatak istirahati çok işe yarıyor. Yatacağı yatağın ortapedik olması yumuşak olmamasına özen gösteriniz.

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Sıfır riske sahip bir ameliyat türü yoktur. En basit ameliyat olan apandisit ameliyatında bile risk yüzdesi vardır. Bununla birlikte bazı ameliyatlarda bu yüzdelik oran artabilir. Buradan durumunuzu tam olarak bilmeden ameliyat olun yada olmayın demek doğru değil. Buna karar verecek olan dr unuzdur. Ve bel fıtığı ameliyatı sonrası fıtığın nüksetmesi olabilir. normal bir insan nasıl fıtık oluyor sa ameliyat olmuş iyleşmiş biride ters bir hareket sonrası yeniden fıtık olabilir.
Bel fıtığı olupta felç olan varmı? vardır mutlaka. ama yüz kişi ameliyat olup 99 u iyileştiğinde pek duyulmuyorda bu yüz kişiden 1 i felç olunca hemen "bel fıtığı ameliyatı felç" ediyor diye yaygara koparılıyor. :)

coşkun cengiz

Üye
Üye
sevgili kardeşim önce allahım şıfalar versin

bende aynı anneniz gibi idim sol bacağım felç olmuştu sekiz ay hiç kımıldamadan yattım hiçbir doktor seni amaliyatla sol bacağını düzelmez ama sağtarafını yüzde 20 şans verdiler yüz seksen yani olumsuz idi ve artık idrarımı da tutamaz olmuştum ve bir arkadaş birisiyle tanıştırdı allah ondan razı olsun ne muradı varsa versin mevlam ve çok bast bir yağlarla masajla beni ayağa kaldırdı şimdi çokşükür hiçbirşeyim kalmadı ve şimdi koşuyorum not benim fıtığım L 1 L2 L3 L4 de idi ve şimdi 120 kiloyum ilk hastalandığımda 90 kiloydum bana doktorlar zayıfla diyorlardı ama kiloyla hiç ilgisi yokmuş hiç merak etmeyin kesinlikle masajla düzelir

Tekerlekli Sandalye