Bel fıtığı sol ayak uyuşukluğu

Ozsevmas

Üye
Üye
SOL LASEQUE 45SOL DISTAL%20 KAYIP. Hocam ben kalp krizi geçirdim 2 stend var Tansiyon var kolestrol var ön vücut yüzeyinde yanık izi var sol kulakta işitme kaybı var en son Bel kayması olmuş hafif perşembe ameliyT oldum fıtıktAn sol ayak üzeri komple altının yarısı ve parmaklar komple uyuşuk dolayısıyla ayakta güç kaybıda var hafif. Yukarda büyük harfle yazılanı bugün sistemde gördüm. Bu duruma göre ötv indirimli araç alabilir miyim? Hastalıkların oranları toplam %60 ancak yapar Yaklaşık.

Ozsevmas

Üye
Üye
Yokmj arkadaşlar bilen biri? Çünkü bütün forum sitelerine baktım bu konuyla alakalı hiçbirşet yok malesef

İsen Buga

Üye
Üye
Alamazsınız.

Verdiğin bilgiler ÖTV.siz araba almaya elverişli değil.

Ozsevmas

Üye
Üye
Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için

Ozsevmas

Üye
Üye
Ben ayağımla debriyaja basmakta zorlandığım için alabilirim diye düşünüyordum ayağı hissetmediğim için ne kadar basıp basmadığımı anlayamıyordum o yüzden sorayım demiştim.

İsen Buga

Üye
Üye
Ortopedi Doktoru ile bir görüş; ona uygun rapor yazarsa neden olmasın. Genelde zorlanıyorum diyen herkese vermiyor.
Heyete girmeden muayene olun ve bir doktor görüşmesi yapın. Ondan sonra kararınızı verirsiniz.

Ozsevmas

Üye
Üye
Beyin cerrahımı ortopedimi çünkü ameliyatı beyin cerrahı yAptı. Fakat kalp olduğundan dolayı fizik tedavi vermediler.

İsen Buga

Üye
Üye
Rahatsızlığınızı bilmiyorum; ama bildiğim varsa beyin cerrahine giderseniz direk elenirsiniz. Ehliyetinizi makaslayabilirler.

ÖTV.siz araç için genelde ortopedik cerrahine gidiliyor. Düşünce şu yönde bir özel muayene için gidin. Amaç muayene olmak değil, ama essahtan muayene, ayağınızdaki güçsüzlüğü sorun. Ortopedik doktor görüş bildirecek o esnada heyete girdiğinizde ÖTv muafiyeti de sorabilirsiniz. Alttan alabilirseniz.

Ama siz beyin cerrahi istiyorsanız ona da gidiniz ve özel sorunuz:Ne kaybedersiniz?
Doktorlar bu konuya vakıf ve işi bilirler.

Heyete girip moraliniz bozulacağına: Doktor ile normal randevu alıp net sonucu zahmet vermeden öğrenebilirsiniz. Sonuca göre heyete girip gitmeyeceğinize karar verirsiniz demek istedim. Heyet yorucu ve sıkıcı sonuc olumlu cıkmadığında zahmetler boşa gidiyor.

Ozsevmas

Üye
Üye
Haklısınız en mantıklısı bu prtopedi doktoruna önceden muayene olmak çok teşekkür ederim

Tekerlekli Sandalye