Belimde 3 adet platin var

Riverboys

Üye
Üye
İyi günler çalışmış olduğun iş yerinde 2 defa iş kazası geçirdim ilk iş kazasında belimde 2 fıtık ve omurga kayması olduğu söylendi ama sağ bacağımda şiddetli ağrılar devam etti ikinci iş kazasında ise 3 adet fıtık ve omurga kaymasının devamı bide parçalı kırıkların olduğu ve ameliyat olmam gerektiği söylendi ameliyattan olduktan sonra bel hareketlerimde kısıtlamalar olmaya başladı fazla oturamıyorum ve ayakta kalamıyorum iş yeri ise hiçbir şey olmamış gibi geç işine başla diyor benim bu durumda ne yapmam gerekiyor maluliyet oranımı öğrensem faydası olur mu ve tahmini yüzde kaç oran verirler teşekkür ederim

İsen Buga

Üye
Üye
Geçmiş olsun...
Maluliyet oranını öğrenirseniz 2 yolda faydalı olur.
1. yol: ek maaş alırsınız. Meslek hastalıkları kapsamına giriyor bu: İş kazası olduğu belirtirseniz; İş görmez kaybı maaşı alırsınız. Ömür boyu.... Oranına göre değişiyor oran yüksek ise maaş yükseliyor. Sigorta kapsamında olduğu için hakkınızdır.
2. yol : Emeklilik erken emeklilik hakkı kazanırsınız : %40 ve üstü oran aldığınızda tabiii.

İzlenecek yol.
SGK.ya başvurup işgörmez ödeneği talep edeceksiniz sizi tam teşeşşüllü hastaneye muayeneye yollayacaklar: Muayene esnasında ;eğer doktor oran vermem derse; Meslek Hastalıkları hastanesine yönlendirilmek. O hastaneden alınacak işgücü kaybı oranı rapor ile SGK.ya başvurup işgörmez ödeneği talep edeceksiniz.

rydo

Üye
Üye
iş kazası

Allah yardım etsin...

Merhabalar herkese yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ben 01.18.2020 tarihinde üzerime 1600 kg ağırlığında parça düşmesi sonucu iş kazası geçirdim 6 gün yoğun bakımda 25 gün ise hastanede yatmaktaydım ve sol ön kol sol el 1.2.3. parmakta hasar kaldı tendon sinir hasarı falan vs. ve bilekte kısıtlama var ve platin mevcut bir de sol ayakta üst bacakta kırıklar ve platin var ayak tarak kemiğinde de 3 4 tane kırık mevcut amelyat olduktan sonra iş örmezlik raporu sürekli hastaneden alıyordum sürekli iş görmezlik durumuna başvuruda bulundum. Birde arkadaşlar devlet hastanesinde engeli başvurusunda bulundum %47 süresiz rapor çıktı bu nadiren sizden öğrenmek istediğim.

mahkeme verirsem işyerinden ne kadar tazminat alırım ve ne kadar sürer?
sürekli iş görmezlik maaşı ve oranı kaç olur ?
izlemem gereken yoları bana söylerseniz yardımcı olursanız sevinirim.

kaza tarihhi:18.01.2020
maaş net =3450 bürüt=5000

çok teşekür ederim şimdiden

Tekerlekli Sandalye