Ben 2022 maaşı alıyorum. Kardeşimde maaş için başvurabilir mi?

destiny07

Üye
Üye
ben 2022 maaşı almaktayım kardeşimde aynı şekilde % 50 engelli maaşa başvursa benm maaşım iptal edilirmi sorun çıkarmı.?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hiç bir sorun olmaz. Aynı evde yaşayıpta 2022 maaşı alan binlerce kişi var.

sinandeniz

Üye
Üye
hatta halil beyin söylediklerine ek olarak her ikinizinde raporunuzda ağır engelli ibaresi var ise her ikinizde evde bakım maaşı da alabilirsiniz

sevecen53

Üye
Üye
Sinan bey ağır engelli ibaresi yüzde 50 olan raporlarda oluyormu,hatta benim bildiğim yüzde 79 üstündeki özürlüler evde bakım maaşı alabiliyor ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hayır %79 değil. Evde bakım ücreti alabilmek rapor oranının en az %50 olması, bu ek olarak raporda ağır özürlüdür ibaresinin yazması gerekmektedir.

destiny07

Üye
Üye
hmmm tekrar teşekkür ettim bilgilendirdiğiniz için

destiny07

Üye
Üye
evde bakım maaşı alanlar 3 ayda bir alsada engelliler her ay alsa değiş tokuş yapılsa bu kanunda olmazmı ?

sinandeniz

Üye
Üye
evde bakım maaşı alanlar 3 ayda bir alsada engelliler her ay alsa değiş tokuş yapılsa bu kanunda olmazmı ?
:D süpersin be destiny yani sen diyosun ki başka türlü hak aramak deyilde evde bakım maaşı alan arkadşlarmız 3 ayda bir alsın oda güzel :D

destiny07

Üye
Üye
ama ben gördümki evde bakım maaşı alıpta o maaşla sefa süren ve hiç görevini yapmayanlar var ..birde ayakları olmayan birinin 3 aydan 3 aya maaş la geçinmek zorunda olan insanlar var evini yapmayanlar var engellilere 3 ayda bir maaş verilmesi çok saçma .tek başına yaşayan engelliler var sence onlara 3 ayda maaş verilmesi doğrumu ?

sinandeniz

Üye
Üye
elbette gönül isterki tüm engelliler kimseye bağlı ve muhtaç olmadan hayatlarını sorunsuz bir şekilde idame ettirsin ama tabi bu isteyimizi bir başka arkadaşlarımıza verilmiş hakkı öne sürerek isteyerek değil hep birlikte tek yürek tek ağız olarak olması daha makul bense sencede değilmi
burası türkiye birnevi sahtekarlıkların doğan ülkesi :D

destiny07

Üye
Üye
:) sahtekarlar her şekilde yolunu bulur ....birçok kişi başbakanlığa cumhurbaşkanlığına e-mail göndermiştir,ama hala bu konuda hiçbi gelişme olmadı engellileri umursamadıkları belli oldu.ben 31 yaşındayım bekarım 2022 maaşı aldığım için evlenemiyorum ,çalışamıyorum çalışsamda bu maaşa muhtaç olmasam diyorum ama olmuyor. malesef 2022 maaşları her ay ödenmeli acilen meclisten geçmeli,3 ay boyunca hiçbişey alamıyorum mecbur dönem maaşını bekliyorum.3 ay uzun bi süre .biyerde okumuştum 3 ay vermek zorundalarmış ptt ile anlaşmalarındaki prosedür öyleymiş her ay ödenirse ptt şubalerinde karışık olur diye böyle yağıyorlarmış doğrumu bilmiyorum .bu arada kardeşim için 2022 ye başvurduk muhtar onaylamadı ben maaş aldığım için yapmadı hatta sgk ya şikayet edeceğini söyledi ,kendide 3 yerden maaş alıyor :S:S:S

destiny07

Üye
Üye
kardeşime 2022 maaşı bağlatmadı muhtar !!! ama vakıf maaşı bağlanırmı ?

Tekerlekli Sandalye