Bende eşimde diyaliz hastasıyız. Evde bakım maaşı alabilir miyiz?

sevtun

Üye
Üye
Selam arkadaşlar ben ve eşim diyalize giriyoruz ve 2022 maaşı alıyoruz.Ama yetersiz oldugu için evde bakım maaşına başvursak 2 mizde alabilirmiyiz benim sağlık raporum %90 sürekli agır özürlü ve çalışamaz işaretlidir.Fakat eşime 2 yıl süreli veriliyor oda % 90 ağır özürlü sürekli işaretli değil ve çalışabilir yazıyor.Biz bu maaşdan yararlanabiliyormuyuz.Yardımcı olursanız sevinirim sağolun.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Rapor durumlarınıza göre bakarsak eşiniz size baktığını göstererek bir müracat edip almayı denesin bakalım, diyaliz hastaları için maalesef evde bakım maaşında sorun çıkartıyorlar her ne kadar rapor oranları yüksekte olsa agır özürlüde olsalar kurum wc banyo gidebiliyorsun diyalizde kalma süresi haricinde bütün günlük işlerinizi yapabiliyorsunuz diyerek reddediyor ama bunun tam aksi durumda olanlar da var yani raporu götürüyor kurum kabul ediyor maaşı bağlıyor biraz shçek uzmanlarının inisifiyatinde bence eşiniz size baktığını belirtip bir müracat etsin bakalım ne diyecekler görelim kabul ederler inşallah neticeyi burdan benimlede paylaşın diyaliz hastaları için daha iyi yol gösterici olalım.

sevtun

Üye
Üye
selam yalçın bey

Bana bu konuda yol gösterdiğninz için teşekkür ederiz eşim ve ben.Bakalım bu yolla deniyelim.Ben daha önce bekarken basvurdum eve geldiler soru sordular işte aç kalsan yumurta pişirebilirmisin kendin yıkanırmısın dıye bende ewet cavabı verdım bir hafta sonra red kararı geldi.Ama bu başvuruyu ilcede yaptım şimdi istanbulda oturuyoruz bakalım birde burda deneyim.Görüşürüz.

haykolik

Üye
Üye
öncelikle eşinize ve size geçmiş olsun sevtun abla evet bende diyaliz hastasıyım ve bakıcı maaşı alıyorum annem bakıcı olarak gözüküyor ablacım başvurursanız inşallah alırsınız allah yar ve yardımcınız olsun

sevtun

Üye
Üye
selam

Sana da geçmiş olsun kaç yıldır diyalize giriyorsun hangine periton mu hemodiyaliz mi? Maaşı kac yıldır alıyorsun ayrıca 2022 maaşıda alıyormusun? Nerelisin ?

haykolik

Üye
Üye
sevtun abla ben hemodiyalize giriyorum adana kışla başkent hastanesinde dört yıldır giriyorum 2022 maaşıda alıyorum bakıcı maaşını iki yıldır 2022 maaşı ise üç yıldır alıyorum adanalıyım abla sen başvur inşallah alırsınız maaşı allah yardımcınız olsun

sevtun

Üye
Üye
slm adanalı ne kadar sürede çıkıyor acaba bakım maaşı bide na kadar alıyorsun eşim ve ben diyalize giriyoruz 2mize olurmu eşim 9yıldır ben 6yıldır periton diyalize giriyorum

haykolik

Üye
Üye
sevtun abla sosyal hizmetlere başvurduktan sonra 4 yada 5 ay sonra eve heyet gelir egerki bankaya hesap açtırın derse yaklaşık 2 ay sonrada paranız yatar aldıgımız maaş ise 635 tl dir abla ikinizede olur maaş baglanır ama size bir bakıcı olması lazım yokmu akrabanız bakıcı gösterseniz siz çok geç kalmışsınız sevtun abla biran önce başvurun siz nerde oturuyorsunuz abla allah yardımcınız olsun

sevtun

Üye
Üye
istanbulda oturuyoruz neyse bizbi baş vuralım bakalım ne olacak

Tekerlekli Sandalye