Beyin kanamasından felç geçirdim. Ne zaman emekli olurum?

Ben bu sene nisan ayinda beyin kanamasi gecirdim buna istinaden sag tarafimda kismi felc kaldi.rapor yeni cikarttim %57 verdiler.2010 yilindan beri bi isyerinde sigortali calismaktayim erken emeklilik sansim varmi ve nezaman emekli olabilirim.simdiden ilginiz icin teşekkür ederim.

LG-H815 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

SSK, Bağ-kur emekli sandığı, hangi sigorta koluna bağlı olarak çalışıyorsunuz? Çünkü bu 3 üne görede emeklilik süreniz farklılık gösterir.

16 yıl hizmet süresi, 3900 gün primle emekli olursunuz. Şimdilik biryere bildirmenize gerek yok. Emekklilik süreniz gelince SGK ya başvurup kademeli engelli emekliliğinden faydalanmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz vergi indirimi belgesi içinde müracaat edebilirsiniz. Maaşınızda aylık ortalama 40-60 tl arası bir fazlalık yansır.
Konuyla ilgili fikir sahibi olmak adına bakınız:
http://engelliler.gen.tr/f12/vergi-indiriminin-maasa-yansimasi-nasil-hesaplanir-26700/
http://engelliler.gen.tr/f12/vergi-indirimi-nedir-kimler-yararlanir-13358/

Sakatlık indiriminden yararlanmak için ne yapılmalıdır?

Sakatlık indiriminden yararlanmak isteyen kişiler aşağıdaki belgelerle birlikte Vergi Dairesi Başkanlığı olan illerde ilgili Grup Müdürlüğüne, Vergi Dairesi Başkanlığı olmayan illerde ise Gelir Müdürlüğüne, Bağımsız Vergi Dairesi bulunan ilçelerde Vergi Dairesi Müdürlüğüne, Vergi Dairesi bulunmayan ilçelerde ise Malmüdürlüklerine bir dilekçe ile başvuracaklardır.
Başvuru sırasında; aşağıdaki belgeler verilecektir.
Ücretli; Çalıştığı işyerinden alacağı hizmet erbabı olduğunu gösterir belge, T:C: Kimlik no.su,
Bakmakla yükümlü olduğu özürlü kişi bulunan ücretli,
Çalıştığı işyerinden alacağı hizmet erbabı olduğunu gösterir, kendisinin ve özürlü kişinin T.C. Kimlik No.su özürlü kişiye bakmakla yükümlü olunduğunu gösterir belge.
Sakat serbest meslek erbabı;
Vergi kimlik numarasını veya T.C. kimlik numarasını gösteren belge.
Bakmakla yükümlü olduğu özürlü kişi bulunan serbest meslek erbabı;
Serbest meslek erbabının vergi kimlik numarasını veya T.C. kimlik numarasını gösteren belge, sakat kişinin T.C. Kimlik no.su, sakat kişiye bakmakla yükümlü olunduğunu gösteren belge (sağlık karnesi örneği).
Basit usulde vergilendirilenler;
Vergi kimlik numarasını veya T.C. kimlik numarasını gösteren belge,

Çalıştığınız işyerinden o iş yerinden çalıştığınıza dair bir belge alıp bu belgeyle birlikte vergi dairisine başvuracaksınız.

Yok mustafa bey. Engelli emekliliğinde yaş şartı aranmaz. Engelli emekliliğinden faydalanmak için hizmet yılı ve prim gün sayınızı tamamlamanız yeterli olacaktır.

Geri