Beyin omuriliğinden ameliyat oldum malulen emekli olabilirmiyim?

2006 yılında beyin omuriliğinden ameliyat oldum şu anda nöroloji olarak iş kaybım var 2007 yılında anju oldum göbek fıtığı ameliyatı oldum 2 defa şu anda 3600 günüm var malulen emekli olabilme şansım var mı bilgilerinize arz ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:
gerekli yerlere bu durumumla ilgili evraklar gönderdim heyet toplanacak benim için bende daha bilmiyorum % kaç olduğunu ama doktorlarım bana yüksek olarak verdiklerini söylüyorlar eğer heyet kabul ederse olabilirmiyim acaba malulen emekli??

Alacağınız rapor %60 ve üzeri bir rapor olursa malulen emekli olabilirsiniz. Yok eğer %60'ın altın da bir rapor verirlerse malulen emekli olamazsınız. Ama yinede engelli erken emekliliğinden yararlanabilirsiniz. Tabi bunun içinde en az %40 oranda bir rapor almanız gerekiyor. Rapor oranı belli olunca oranı yazarsınız ona göre bir değerlendirme yaparız.

Bu arada bir hatırlatma da bulunayım. Malulen emeklilikte tek hastalıktan alınacak sağlık kurulu raporu geçerlidir.
Yani beyin omuriliği + anjiyo dan alınacak %60 lık bir rapor geçerli olmaz. Sadece beyin omuriliğinden yada diğer hastalıktan alınacak %60 lık rapor dikkate alınır.

Geri