bibab cihazı kullanım zorluğu

hhalis

Üye
Üye
merhaba;

ağır derecede uyku apnesi problemim var bibab cihazı verildi ancak 1 hafta geçmesine rağmen alışamadı.önce burun maskesi ile yattım ancak zaman zaman burnum tıkanıyor.bunun üzerine ağız burunu beraber içine alan maske denedim. ancak buna da alışamadım.çok çok zorlanıyorum.bu cihazları kullanan arkadaşlar nasıl alıştınız.o ilk 20 dakika geçtikten sonra (cihazda uyumanız için ayarlanmış süre) yüksek derecede hava basılıyor bu tabi ki benim hastalık seviyeme göre ayarlı bir hava ancak bu hava ile basınç a karşı hava vermede güçlük yaşayıp uyanıyorum.

burnum ise bazen tıkanıyor bazen açık deniz suyu kullanıp açıp öyle yatıyorum ancak gece saat 03:00 veya bilmem kaçta tekrar tıkanıyor.o zaman maskeyi kenara atıp uyuyorum.yani maske gene yok.acaba iki maskeyi de alıp gece burun rahatsızlığı başlayınca ağız burunu içine alanı takıp onunlamı uykuya devam etsem...lütfen çekenler yardım edin...

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Merhaba, hava barıyla alakalı bir durum olmalı. Hava barınız kaç bilmiyorum ama bar ayarıyla ilgili destek almalısınız.

Tekerlekli Sandalye