Bibalor bozukluk hastasıyım erken emekli olabilirmiyim?

Merhaba iyi günler ,öncelikle bu sayfa ve yönetimine sonsuz teşekkürler ... izninizle birkaç sorum olacak... yanıt için şimdiden teşekkürler [emoji120][emoji120][emoji120]

-Ben geçen ay itibariyle bipolar teşhisiyle ilaçlara başladım.lakin daha evvel pek doktor sevmediğimden ötürü pek önemsememiş ve varlığından bir haber yaşamaya çalışmışım. Doktorum bana istersen sana minimum 1 veya 2 yıllık %40 vergi indirimi için engelli raporu verebiliriz ilk aşamada dedi.zaten son 9 yıldır çalışmıyorum ruhsal ve psikolojik anlamda kendimi iyi hissetmediğimden ötürü ... bu raporu alırsam ne gibi faydaları olur bana ?

-forumda okuduğum kadarıyla emekli bile olabilirmişim doğru mudur ? Ben 1978 doğumlu ,14.01.1997 sgk girişli ve 4543 prim gününe sahibim ve yaklaşık 9 yıldır çalışamıyorum.maaş çok mu düşük olur veya tahmini asgari olarak mı alırım ?izlemem gereken yol nedir söyler misiniz lütfen ?

- raporu vergi dairesine verdikten sonra işyerinden çıkışı yapabilir mişim doğru mu ? Zaten çalışıyor gibi göstereceğim .çalışıyor gözükmem gerekiyormuş okuduğum kadarıyla
- Ankaradan yanıtı beklememe gerek var mı işyerinden ayrılmam için ? Hakem hastaneden alınacağından oran düşmez dedi doktor ...
- Ankaradan süreli diye gelirse 1 veya 2 yıl sonra rapor oranım düşerse emekliliğim iptal mi olur ?

Yanıt için şimdiden teşekkür eder sağlıcakla mutlu umutlu huzurlu bir gün dilerim ... [emoji120][emoji120][emoji120]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba, %40 ve üstü bir rapor alırsanız erken emeklilik dahil diğer tüm engelli haklarından yararlanırsınız. alacağınız maaşda düşük olmaz. Normal emeklililer ne alıyorsa sizde aşağı yukarı aynısını alırsınız. daha fazla bilgi için bakınız https://engelliler.gen.tr/f11/guncel-engelli-emeklilik-sartlari-ssk-bagkur-emekli-sandigi-33026/

Yanıt için teşekkürler lakin diğer sorularımla ilgilide bilgi verirseniz çok ama çok mutlu olurım [emoji120][emoji120][emoji120] ve mümkünse telefonda görüşebilir miyiz ? Çok yeniyim ve gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum ... şimdiden teşekkürler ....

vergi indirimi almak için çalışıyor olmanız (görünmeniz) gerekir sonuç gelmeden işten çıkış yapmamanız daha sağlıklı olur. süreli rapor olursa ön görülen sürede raporu yenilenemeniz gerekir ve evet oran %40 ın altına inerse emekliliğiniz iptal edilir.

Tekrar teşekkürler yanıt için ... bazı arkadaşlar sonucu beklemene gerek yok demekte ... zaten ben sadece vergi indirimi için çalışıyor gözükücem 9 yıldır çalışmıyorum sağlık nedenlerinden dolayı

Merhabalar benim teshisim yaklaşık 10 yıldır organik olmayan psikoz aynı zamanda 6 aydirda eklenerek bipolar bozuklukta girildi teşhise ikisi de hastalığını kapsamaktadır vesayet altındayım engelli raporum sürekli %82 fakat öncesinde 2 yıl kontrollü emekliyim kontrol heyetine girdim tekrardan çalışma olanağı yoktur diye doktor yazdı kaseleri heyet doktoru emekliliğini ne şartlar altında süresiz olur bu konuda bilgi istiyorum 3 yıl 2 yıl vesayet altına giriyorum heyet altında 2 yıldırma kontrollü emekli idim süren sona erdi lütfen yanıt veriniz

Merhaba bende meme kanseri tedavisi görüyorum 1 sene oldu malulen emekliliğe başvurmuştum onaylandı 2021 in 11 ayına kadar malûl saymış ondan sonra kontrol yazio benim bipolar rahatsızlığımda mevcut bunun için sürekli emeklilik yada erken emeklilik için hangi yolları takip etmeliyim.işe giriş tarihim 06.1998 prim gün sayım 5371 yani erken emekli olabilme şansım varmı arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

[MENTION=24349][email protected][/MENTION]

Geçmiş olsun.Allah şifa versin

Sizin prim ve gün sayısı açısından bir sıkıntınız olmaması gerekir %40 vergi indirimi almanız bile yeterli, Yalnız bipolar konusu artı olarak kanser sonrası vucudun yıpranması açısından rapor istenebilir.

Takip edebileceğiniz yol, sgk ya bir önceki raporunuzla gidip emeklilik istediğinizi belirtmeniz halinde sizi yönlendireceklerdir.

Geri