Bilgimiz olmadan evde bakım maaşını kesebilirler mi

lütfen

Üye
Üye
Arkadaşlar ben bundan 2 ay önce rapor yeniledim ve aynı zamandada adres değişikliğimiz oldu bunuda bildirdim geldiler eve kızım okuldaydı sonra kızınızla beraber kuruma uğrayın ve ayriyetten bu kurumları dolaşıp kızınızıda alıp bize gelin dediler yaptık istediklerini ve kızımıda alıp gittim kuruma. Belgeleri verdim kızımı gördüler hiç bir şey demediler sonraki ay maaşımın ödenmesinde herhangi bir sorun olmadı aldım lakin bu ay bursa ödendi yazınca baktım maaşım yok . Eğer kesdilerse bana yazılı bildirilmezmi sizce ? Hem niye kesilmiş olacağını düşünüyorum aklıma sadece eşimin asgari ücretle çalışıyor oldu geldi aklıma bu olabilirmiki sebebi ? ne yapa bilirim şimdi ne olur bana bi akıl verin

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Konuya hakim olup yol gösterebilmemiz için öncelikle evde kaç kişi yaşadığınızı ve toplam kaç lira geliriniz olduğunu belirtin lütfen ona göre bakalım gelir durumundan kesilmiş olabilir mi,

lütfen

Üye
Üye
kesinti

evde 3 kişi yaşıyoruz eşim çalışıyor ve asgari ücret alıyor yani 1000tl başka bir gelirimiz evimiz arsamız arabamız yok mart ayında hem yenilenmiş raporumuzu ve gelir beyanımızı adres değişikliğimizi bildirdik kuruma bu bildirimden sonra bize nisan ve mayıs maaşlarıda ödendi ama bu ay forumda arkadaşlar maaşlarını aldıklarını belirtmelerine rağmen bizim maaşımız hesabımızda yokdu . Rapor durumumuz da fazla bir değişiklik olmadıda önceki raporumuz %68 di şimdiki raporumuz % 65 arkasındaki " özürlü haklarından 2022 sayılı yasa gereği faydalanması uygundur" ibareside mevcut. Özet olarak durumumuz bu niye kesildiğini anlamış değilim .

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Raporunuzda ağır özürlü ibaresi kısmında "evet" işareti var mı elinizde rapor aslı yada fotokopisi varsa bi kontrol edermisiniz, ayrıca gelir durumunuz maaşı almanıza uygun zaten uygn olmasa size geçen ay maaş ödenmezdi raporda sorun olsa maaş hiç devam etmezdi kurumun şuanda parayı yatırmamasını anlamış degilim neticede bi sebep olsa maaşınızı kesmiş olsalar geçen dönem almamanız lazımdı siz rapor degişikliginden sonra ve adres degişikliginden sonra 1 maaş aldığınızı belirtiyorsunuz ama bu dönem maaş alamadınız degilmi?

lütfen

Üye
Üye
rapor yenilemeden sonra 2 maaş aldık hataa mart ve nisan maaşı ağır özürlü yazıyor şimdi bakdım ve arkadaki sosyal yardım ibareside evet olarak işaretlenmiş offf anlayamadım bir türlü ...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sanıyorum ki kurum yanlış bir işlem yapmış maaşınız kesilmiş size önerim şu şekilde;
Pazartesi günü hesabınızı kontrol edin eğer yatmamış olursa sizin müracat ettiğiniz müdürlüğe gidin yüzyüze görüşün maaşınızın gelir kriteri ve rapor durumundan dolayı kesilmesi söz konusu degil gerekli itirazı yapın illaki dosyanıza bakıp yardımcı olacaktırlar neticede kesilmesi için ortada bi neden göremedim en mantıklısı kuruma gidip yüzyüze görüşmeniz olacaktır.

lütfen

Üye
Üye
Tamam pazartesi gibip bir ilgileneyim umarım bir açıklık getirebilirim konuya eğer yanlışlık yapıldıysa bu ay geçde olsa ödeme yaparlarmıki acaba yoksa inanılmaz mağdur oluruz valla ramazan mübarek ayda ...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Eğer müdürlüğü yada memurun yaptıgı bi hata varsa illaki itiraz edin bu ay paranızı ödemezlerse önümüzdeki aya 2 maaş ödenmesi gerektiği yönünde itiraz edin gerekiyorsa şef yada müdürle görüşün, orda yapılan bi yanlışlıgın magduru siz olmamalısınız, pazartesi kurumla görüştükten sonra bana burdan ulaşın neticeyi bildirin lütfen rasgele.

lütfen

Üye
Üye
kesinti

Eğer müdürlüğü yada memurun yaptıgı bi hata varsa illaki itiraz edin bu ay paranızı ödemezlerse önümüzdeki aya 2 maaş ödenmesi gerektiği yönünde itiraz edin gerekiyorsa şef yada müdürle görüşün, orda yapılan bi yanlışlıgın magduru siz olmamalısınız, pazartesi kurumla görüştükten sonra bana burdan ulaşın neticeyi bildirin lütfen rasgele.

Tamam umarım yeteri kadar karalı ve dirayetli olur ve halederim . pazarteside size burdan sonucu bildireceğim söz ve yardımınız ve desteğiniz için çok sağ olun hakkınızı helal edin arkadaşım

septik

Editör
Editör
Çaresiz değilsiniz kendinize sıkıntı yaratmayın, Mehmet kardeşim size en güzel yolu söylemiş, il müdürlüğü ile görüşmenizi yapın olumsuz bir nokta olursa, olmasa dahi bu sayfaya bilgi verin haklı durumdayken kaybınız olmasına elimizden geldiğince izin vermeyiz.

lütfen

Üye
Üye
Çaresiz değilsiniz kendinize sıkıntı yaratmayın, Mehmet kardeşim size en güzel yolu söylemiş, il müdürlüğü ile görüşmenizi yapın olumsuz bir nokta olursa, olmasa dahi bu sayfaya bilgi verin haklı durumdayken kaybınız olmasına elimizden geldiğince izin vermeyiz.

çok teşekkür ederim arkadaşlar inanın beni böyle bilgili ve bilinçli yönlendirdiğiniz ve sorunum ile yalnız bırakmadığınız için kendimi o kadariyi hisseddim ki ... :) pazartesi sonucu mutlaka burdan sizinle paylaşacağım

lütfen

Üye
Üye
kesinti

çok teşekkür ederim arkadaşlar inanın beni böyle bilgili ve bilinçli yönlendirdiğiniz ve sorunum ile yalnız bırakmadığınız için kendimi o kadariyi hisseddim ki ... :) pazartesi sonucu mutlaka burdan sizinle paylaşacağım

merhaba arkadaşlar bu gün gittim kuruma ve durumu arz ettim . Sebep belirtmediler sebebini bilmiyorum dedi bakan memur evrak odasına bir dilekçe verin neden kesilmiş bir araştırsın arkadaşlar dedi. Dilekçeyi verdim ve verirken sordum - sizce neden kesilmiş olabilir tüm evraklarımı tam vermişdim çünkü dedim - bilmiyorum o yüzden dilekçeniz üzerine komisyonun gelmesini bekliyeceksiniz o zaman nedeni belli olur dedi bende - peki ne kadar sürer komisyonun gelmesi geçen sefer 2 ay sürdü bu sefer de bu kadar uzunmu sürer dedim _ evet 2/3 ay sürer çok yoğunuz dedi memure hanım . Peki dedim bu zaman içinde oluşan mağduriyetim ve ödenmeyen maaşım bana geriye dönük ödenecekmi ? - Hayır hanfendi sorun sizden kaynaklandığı için ödenmez geriye dönük dedi _ nasıl yani dedim hem sebebini bilmediğinizi üstüne basa basa belirtiyorsunuz ama ardından da kesintinin benim suçum olduğunu söylüyorsunuz dedim . Hanfendi işim gücüm var bekleyin gecekler arkadaşlar evinize dedi ... başından savdı ... müdür bey ile görüşmek istedim kurumda değil dediler öğlen gittim yine yokmuş müdür .. sonuç olara ne yapabilirim yarın yine gidip müdürü görmeye çalışacağım ve 2-3 ay ( yani bütün bir yaz tatili boyunca ) ne annanemize ne babannemize gidebileceğiz evde oturup beklicez hiç bir suçumuz olmadığı halde ...

sevtun

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar böbrek hastası nakil öncesi bakım maası alıyordu.Şuan böbrek nakli oldu ama raporu halen %90 agır.Eski raporu kullanmakta.Bu kişinin haberi olmadan evde bakım maası kesılır mı?Sistemde eski raporu ilemi gözükür.Yardımcı olursanız seviniriz.Saygılarımla..

Hataylı_72

Üye
Üye
rapor, adres değişikliği, gelir değişikliği, hanedeki birey sayılarının değişmesi durumunda kuruma bildirmekle yükümlüsünüz

sevtun

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar ben 13 mayıs 2015 tarıhınde nakıl oldum o tarıhten bu zamana kadar yattım hastanede,evde bakım maaşı alıyordum halende almaktayım ayrıca %90 ağır özürlü raporum duruyor.Bu zaman içinde maaşımı almaya devam ettim bir sorun yaşarmıyım.En kısa zamanda toparlanayım bahçeli evler sosyal hizmetlere gidip durum degerlendirmesi yapacaz.Durumumuz budur diye onlar ne cevap verırseler artık.Tek sorunumuz bize cezai işlem uygulanmasıdır.Ama nakil sonrası 2.5 aydır yatıyordum hastanede epikirizlerim elimde.
Böyle sorun yasayan arkadaslar var mıydı?

Tekerlekli Sandalye