Bilgisayarı açar açmaz ilk yaptığınız şey nedir?

Bilgisayarı açar açmaz ilk yaptığınız şey nedir?

• Kullanılan toplam oy
    0

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Bir üyemizin isteği üzerine konuyu açıyorum. Eksik kaldığımız yerlerde (ve/veya bir şeyler ilave etmek lüzumunda) mesaj yazmanız temennisiyle.

septik

Editör
Editör
Engelliler.gen.tr sitesine girer son konulara göz gezdiririm.:) Sonra gazateler, facbook, ve sıkılır bir kaç saatliğine kapatırım:)

gülümse_hayata

Üye
Üye
Benimde bilgisayarımı ilk açtığım anda yaptığım şey siteme girip bakınmak oluyor. Sonrasında haber sitelerine bir göz atmak daha sonra facebook da biraz gezinmek gibi devam ediyor:)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Doğal olarak ilk işim siteye girip "son girişimden bu ana" geçen sürede siteye açılan konu ve mesajlara" bakmak. Sonrasında e-mailleri kontrol etmek, takip ettiğim bir kaç gazetenin internet sitesine bakınmak, facebook'ta kısa bir tur, ve yine takip ettiğim 1-2 webmaster forumuna bakınmak...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Bilgisayarım demek müzik demektir önce müzik açarım sonra bugün engelsiz yürekler neler yazmış diye bakarım...sonrası tamamen akşam ki ruh halime göre değişir ama hastaysam hiç biri bilgisayarımı açamam bile :(

İskender Durgun

Üye
Üye
Bilgisayarımı açtığım zaman ilk önce e-postaya bakarım. Sonrada facebook, twitter ve instagrama bakarım. Bizim Siteyi genellikle sabah çayımı aldıktan sonra yani kendime gelince açarım...

Birey

Üye
Üye
İlk önce e-posta... E postada yöneleceğim bi yer yoksa takip ettiğim iki haber sitesi var onlara göz gezdiririm ( Bazen facebooku haber sitelerinden önce açarım ) Sonra facebook ve en son twitterda kalırım.

septik

Editör
Editör
Bu konuda şu durumu itiraf etmek istiyorum ( itiraf etmek bence ilginç bir anket konusu Hakan duyrulur :) ) gün boyu aklıma gelipte dur şunu bir araştırayım dediğim belki 100 konu veya tam anlam vermediğim, birde acaba doğrumudur dediğim olmuştur,onca konuyu pc yi açınca unutan tek insanmıyım hep merak etmişimdir, bir kerede hatırla ve bak ama o mekanizma bende yok malesef :eek:

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
(İtiraf)Ankete ne hacet, Septik.
Ben buraya Bigisayarla ilk tanışmamı yazıvereyim.
Böylece 'çay demlemekle' alakalı şıkkı neden ankete koyduğum anlaşılmış olur.
Doksanlı yıllarda, ortaokul'da Konya imam hatibe gidenler bilir. Okuldaki öğrenci sayısı on bin(bu rakam üniversitelerle yarışır). sınavla öğrenci alınıyor. Konyanın farklı bölgelerinde binalarda eğitim görüyoruz. Parasız yatılı olan ben okula yeni kurulan bilg. lab. 'nın arkasındaki yurtta kalıyorum. İdareciler arada sınıf listesi hazırlamak için bizi kullanırlar. 20-30 kişi labr.'a gider PW adlı bir programla bu listeleri bilgisayar ortamına aktarırız. Tabi iş bitince biraz oyun oynamamıza müsaade edilir. Değil flash disk, cd bile yok piyasada. Taşınabilir depo olarak disket kullanırız. 20 bilgisayar bir ana bilgisayara bağlı. Ana bilgisayar açılmadan diğerleri açılamaz. tamamını açmak bir saate yakın sürüyor. (Ana bilgisayar bile üç beş dakikada ancak açılıyor.) İşletim sistemi diye bir şey yok. (aslında var Windows'un ilk sürümleri ama fonksiyonel değil.) bilgisayarı Dos komutları dediğimiz (_dır, _cd, _tree, _del vb. ile kullanıyoruz.)
Yani çay demleme şıkkı bu yazılanları yaşayan biri olarak eklenmiştir..
Saygılar..

karakoca10

Üye
Üye
Bilgisayarı açtığım zaman ilk işim siteye girip günlük konulara bakmak girmediğim zamanlar bir eksiklik hissediyorum siteyi çok seviyorum ikinci evim gibi benim site

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
İlk önce e-posta... E postada yöneleceğim bi yer yoksa takip ettiğim iki haber sitesi var onlara göz gezdiririm ( Bazen facebooku haber sitelerinden önce açarım ) Sonra facebook ve en son twitterda kalırım.

:) Hangi ara siteye giriyorsun peki kardeşim? he tamam siteye neden nadir uğradığın belli oldu demek facebook daha önemliymiş senin için :(

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Bilgisayarı açtığım zaman ilk işim siteye girip günlük konulara bakmak girmediğim zamanlar bir eksiklik hissediyorum siteyi çok seviyorum ikinci evim gibi benim site

:) işte bu ! Nesrincim burası sizin ikinci eviniz aynen eviniz de sizi çok seviyor.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Bilgisayarımı açtığım zaman ilk önce e-postaya bakarım. Sonrada facebook, twitter ve instagrama bakarım. Bizim Siteyi genellikle sabah çayımı aldıktan sonra yani kendime gelince açarım...

:) yani günün en keyifli anında siteye girilir. Bu da sizin siteye verdiğiniz değeri gösteriyor... tebrikler arkadaşım önce çay sonra site :)

zeynep45

Üye
Üye
Bilgisayari ilk actigim zaman bu siteye giriyorum yeni konu acilmismi ona bakiyorum blog yazilmissa onu okuyorum yorumlar guncel konular sonra arsivlerde gezinmeyi seviyorum birde sohbet odasina girmeyi arkadasimla sohbet etmeyi seviyorum birde okudugum bir gazete var onu okur kapatirim musait olunca tekrar girerim bu siteye bu siteyi cok seviyorum

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Önce mailler sonra siteye geçiş, sonra faceye giriş, ardından haberleri gazeteleri kontrol, degişik engelli sitelerine göz atmak ve ardından boş boş bakınmaya devam:)

mahirarslan

Üye
Üye
ilk açtığımda önce mynet sonra üyesi olduğum iki adet engelliler sitesi diğer sosyal paylaşım sitelerinden hiç birine üye değilim bilgisararı genelde bilgi amaçlı kullanırım

sinandeniz

Üye
Üye
sabahları kalkar kalmaz öncelikle gozumun capanan tv kumanda düğmesine basarım ardından bir göz kapalı bir göz açık pc açma düğmes.ne masarım sonrada lavaboya tipik temizli yapmaya giderim el yüz diş vs vs derken odama gelmeden mutfağa yönelerir avuç içi sandaviç yaparım ve odama gelirim sandaviçimi masaya bırakıp eşofmanlarımı çıkartıp üzerime daha böle raha birşeyler giyer parfümümü neyim sıkar en sonunda pc başına geçer ve günlük gazete misali engelliler gen ve biz sitesine şöyle bir bakınırım tabi Fox çalar saat da açık işte güne başlama davranışlarım bölesine tipik molotonumsu birşey yinede ne yalan söyleyim kalın bağırsağımın altında biryerlerde hoşumada gitmiyor değil moloton falan diyorum ama benimsedim artık beee :)

Birey

Üye
Üye
Maalesef nadir geliyorum... Facebook ve haber kanallarında da çok durmuyorum gözden geçirip twittera uğruyorum. Ordaki kavga görültü hoşuma gidiyor sanırım :)

Bazen geliyorum konulara bişey yazayım diyorum konular hakkında bilgim yok. Sohbete giriyorum ( ki eskiden yoktu ) kimse yok. Ben senin kadar donanımlı değilim ki konu açayım sorulara cevap vereyim. Haksız mıyım?

Birey

Üye
Üye
:) Hangi ara siteye giriyorsun peki kardeşim? he tamam siteye neden nadir uğradığın belli oldu demek facebook daha önemliymiş senin için :(

Maalesef nadir geliyorum... Facebook ve haber kanallarında da çok durmuyorum gözden geçirip twittera uğruyorum. Ordaki kavga görültü hoşuma gidiyor sanırım

Bazen geliyorum konulara bişey yazayım diyorum konular hakkında bilgim yok. Sohbete giriyorum ( ki eskiden yoktu ) kimse yok. Ben senin kadar donanımlı değilim ki konu açayım sorulara cevap vereyim. Haksız mıyım?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) haksızsın tabii hem de çoook. Benim güzel yürekli kardeşim siteye uğra dediysem ille de bir şeyler yazmak, çizmek zorunda değilsin ki? Hem kendini hiç de küçümseme senin engelsiz geyiklerini unutmadım daha :)

Donanıma gelince estağfurullah çok teşekkür ederim ama herkesin bir yaşam tecrübesi ve herkesin bir donanımı vardır kendince. Mesela ben kamuda çalışma koşulları hakkında hiçbir şey bilmiyorum tamamen sizlerden öğreniyorum çünkü benim kamuda çalışan arkadaşım hiç olmadı bu siteye kadar :) Hakkarinin o kadar karlı olduğunu da bilmezdim sen resimleri ekleyinceye kadar ve daha bir sürü şey kardeşim.

Sen yine de sık sık gel, uğra insan evini hepten boş bırakır mı kardeşim? arada yokla olur mu?

Sen ve diğer bütün üyeler bizim için çok değerlisiniz ve hepiniz bu sitenin bir rengisiniz. Gökkuşağı renklerinden biri eksik olunca olur mu hiç?

Sağlıcakla kal, paylaşımla kal dileklerimle...

Tekerlekli Sandalye