Bipolar

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
bozukluk-bipolar-2014-altyazili-film-izle-afis-resim-picture-movie-poster.jpg

BİPOLAR

Yapımı : 2014 - ABD
Tür : Gerilim, Psikolojik
Yönetmen : Jean Veber
Oyuncular : Emma Bell , Beatrice Rosen , Andrew Howard , Andrew J. West , Taylor Nichols
Senaryo : Jean Veber
Yapımcı : Mary E. Fry

Filmin Konusu

Harry Poole, uzun zamandır Bipolar hastalığı ile mücadele etmektedir. Tedavisi için elinden gelen çabayı göstererek iyileşmenin bir yolunu aramaktadır. Günün birinde Dr. Lanyon isimli biriyle tanışır ve doktorun bulduğu alternatif yöntemle başladığı tedavi ilginç sonuçlar verir; karakteri tamamen değişerek Edward Grey isimli bambaşka birisi olur. Tedavinin ilerleyen aşamaları tehlikeli sonuçlar doğurmaya başlar. Sona yaklaşırken Harry ve Edward arasında gerilim dolu olaylar yaşanır.

maxresdefault.jpg

İzleyici Yorumları

Bipolar hastası olduğumu öğrendiğim gün izlediğim ve kaygılarımı arttıran bir film! Müthiş benzerlikler var!

Başrol oyuncusu oscar hakkediyo bence! muhteşem bir filmdi psikolojiyle ilgilenenlere tavsiye ederim.

Belirtiler bana uyuyor bu kadar ağırı olmasamda kendimden şüpheleniyorum çok kıskanç biri olup ani sinirimden dolayı yaptığım kötü şeyden hemen pişman oluyorum sonra yeniden çıldırıyorum internette Bipolar’ın belirtilerine baktım kısmen uyuyor doktora mı gitmeliyim acaba?

Ben çok beğendim.. olayların gerçek olduğunu, gerçek bir hayat hikayesi olduğunu bilmek çok üzücü...

Belgesel kıvamında, psikolojik bir rahatsızlığı gerilimin zaman içinde yükselterek ilgiyi yüksek tutmaya çalışan ancak bir TV dizisi kıvamında , çoğunlukla tekrarlanan kapalı mekanları tercih eden, ucuza mal edilmiş vasat bir film. Konuyla ilgilenenler için ilginç olabilir.

Kötü bir şey bekliyordum açıkçası ama gayet sürükleyiciydi. Konu çok iyi, eksikleri vardı elbette ama ben severek izledim. Bu tarz, yani psikolojik filmleri seven insanların izlemesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum.

Yıllarca Bipolar biriyle birlikte çalışmanın tüm zorluklarını yeniden hatırladım bu filmle geçmişin ne kadar acı-tatlı anısı varsa gözümde yeniden canlanıverdi... sanki daha dün gibi ve ne yazık ki o zamanlar bu garip davranışlarının nedeninin adına iki uçlu mizaç bozukluğu denen psikolojik bir rahatsızlık olduğunu bile bilmiyordum :(

Tekerlekli Sandalye