Bir aylık sigorta girişim %49 engelim var emeklilik şartlarım ne olur?

herkese selamlar. forumda çoğu soruya verdiğiniz yanıtı okudum. benim soruma verilmiş yanıt bulamadım varsa bile benim gözümden kaçmıştır.
ben 54 yaşındayım. 1990 yılında manisada çalışırken sadece 1 aylık (bir aylık) sigorta girişim yapılmış. sgk nın resmi web sitesinden sorguladımda öğrendim. 2002 yılında bir hastalık nedeniyle %49 oranında özürlü raporu aldım. yeşil kart ile sosyal güvencemi sağlıyorum.
edindiğim bilgilere göre sigortalı olan engelliler erken emekl oluyormuş. benimde sigorta sürem var fakat çok kısa bir ay. bir aylık sigorta girişiyle bu haktan yararlanma şansımız varmı acaba?

bos kalmıs gunlerını ıspatlayabılırsenız ıyı olur onun dısında %49 raporunuzu vergı ındırım raporu varsayarak 3600 gunle ıstedıgınız zaman emeklı olursunuz sayın abım vergı ındırım belgenız yoksa mutlaka alın bu belgeyı almak ıcın bır yerde calısıyor gorunmenız lazım muracat edıp hastaneden raporu alana kadar yeterlı sure

Yok kardeş onları ispatlamam neredeyse imkansız. Aradan yıllar geçmiş ne çalıştığım adamı bulabilirim nede iş yerini. vergi indirimi belgem yok. ama benim sorunum prim günlerimi 3600 güne tamamlamak sanırım. peki şöyle bişey olabilirmi acaba 3600 gün değilde mesela 1600 gün prim yatırsam ve az maaş alsam olabilirmi?

oyle sey soz konusu degıl olurmu kanun nızam var senın nekadar gunlerın askerlık borclanması yapabılırsın vergı ındırım belgesı olmadan erken emeklı olamazsınız sız normalde 5525 gunle emeklı olucaksınız normal saglam emeklısı askerlıgınızı kac ay yaptınız bılmıyorum ama detaylı bılgı verırsenız yardımcı oluruz abıcım anladıgım kadarıyla sızın prım gunlerız pek yok engellı olarak vergı ındırım belgesı olmadan erken emeklı olmanız mumkun degıl sız 1600 demıssınız sen saglamken ssk lı oldugun ıcın sakatlık oranınız vergı ındırım belgenızle %60 olursa malulen emeklı olabılırsınız tek hastalıktan onun harıcınde uzgunum sayın abım dedıgım gıbı yaparsanız ısınız olur senın degını kanun yasa kabul etmıyor

15 yıl hizmet süresi ve 3600 gün primle emekli olursunuz. Pirim gün sayınız çok az bu süreyi bir şekilde (isteğe bağlı prim ödeyerek, askerlik borçlanması yada bir işyerinde çalışarak) doldurabilerseniz. Emekli olabilirsiniz. Ve kadersiz'in söylediği gibi emekli olmadan önce mutlaka vergi indirimi belgesi almalısınız. Ek olarak vergi indirimi belgesi aktif çalışma yaşamı içinde olan engellilere verilir.

Geri