bir engelli olarak yaşama bazı katkılarım,

emir_t1

Üye
Üye
Genel olarak bazı veri üretimlerim ve ilgili icraatlarım.: 1997-2015 ( düzensiz yazı )

++ kendi kavmim ( Kürt kavmi) ile ilgili çeşitli değerlendirme ve Kürt kavminin hem batı hemde güney coğrafyalarından kaynaklı sorunlarının analiz ve çözümünde katkı

1- biyonik göz (ilk değerlendiren ülke İngiltere )
2- implant diş sistemi ( ilk değerlendiren ülke İngiltere )
3- estetik ve kulak cerrahisi marifeti ile insan cildinden kulak perdesi üretimi ve yapak kulak perdesi mekanizması ile kulak perdesi tahribatlarından kaynaklı sağırlıkların giderilmesi fikri ve teknik bilgi icadı ( Türkiye)
4- çaresi olmadığı düşünülen bazı hastalıklarla ilgili çözümler ve test edilmesi ve değerlendirilmesi gereken çözüm fikirleri.
5- Bakterilerin, insan organları ve insan biyolojik ve soyut yaşamsal yapısının yaşam davranış ve özellikleri, formatı ve diğer ilgili bilgiler
6- Nükleer atıkların genel zararsızlıkla tamamen tasfiye edilebilmesi ile ilgili test edilmesi gereken çözüm bilgileri
7- Kadavradan organ nakli sağlayan yöntem/cihaz nitelik, fonksiyon ve işlemleri teorik, teknik ve pratik işlem bilgileri icadı ile Kadavra canlandırma cihazları toplamından ölü canlandırma cihaz veya makineleri üretimi teorik, teknik ve soyut pratik bilgileri. (avusturalya )
8- Çift hatlı cep telefonu fikri ve nasıl mümkün olabileceğine dair genel teknik bilgiler ( abd )
9- Jet motorları ile yükselen ve hareket edebilen uçan daire denilen makine ( Türkiye )
10- Akıl hastalıkları ve psikolojik hastalıklarda tedaviler için kilinik bilgiler denilebilecek çözümler oluşturma
11- Mısır, Sümerler, mayalar, dinler, ideolojiler vs. konularda muammaları çözümleme
12- Piramit ve diğer bazı otantik zaman üretimlerinin sebepleri, üretim teknikleri ve bu yapılardaki bazı bulguların yorumlanması ( Avusturya )
13- Bitki verimliliğini sağlayan GDO sistemi ( Türkiye – İsrail )
14- Besin hayvanlarının çoğaltılmasını sağlayacak GDO sistemi
15- Ürün kopyalama ( mekanik ve elektronik olarak ) 3 boyutlu yazıcı fikir esası ( abd )
16- ABD ve İran müzakerelerinin sağlıklı diyalog ve barışçık işbirlikleri mümkünatı için gerçekçi bilgilerle katkı ( abd)
17- Dünyadaki çeşitli sorunlar ile mücadelede sorunların sebep ve özelliklerine göre yürütülebilecek daha etkin ve pratik çözüm stratejileri üretimi,
18- Dünya barışına engel olan sorunların çözümlenmesi
19- Çeşitli ülkelerde dinci, ideolojik vb. odakların faaliyet tekniklerinin teşhiri ve insanlar için zararlılar olduklarının kanıtlarla aşikar edilmesi
20- Yeryüzünde ki devlet yönetimlerinde ve hiyerarşilerindeki ülkelerine, milletlerine ve insanlığa düşman yapı ve unsurların tespiti ve aşikar edilmesi
21- Ülkelerde genel olarak işlenmiş ve işlenen gizlenmiş cinayet ve olumsuzlukların çözümlenmesi
22- Ülkelerin, istila, ihanet, ajanlık ve düşmanca olabilecek faaliyetler konusunda bilgilendirilmesi
23- Yeryüzündeki ve ülkelerdeki insan yaşam ve diğer değer ve kalitelerinin korunması konusunda bilgilendirme
24- Kavimler, milletler, devletler ile ilgili kim kimdir konularında analiz edilmesi ve önemli miktarda cevap oluşturulması
25- Uçak kazalarında yolcuların güvenliği için uçaklara paraşüt sistemlerinin takılması fikri
26- Uzay araçlarında araç iç tabanında sağlıklı yürüne bilmesi ve vücut ve kasların direnç taşımaya devam edebilmesi için mıknatıslı ayakkabı ve giysilerle oluşturulacak %50 ağırlık ile uzay araçlarında daha sağlıklı yürüme ve yaşam mumkunatı sağlayan bilgiler,
27- Galaksiler arası ulaşımı kolaylaştırabilecek nitelikli ihtimalle sahip değerlendirilebilir teorik ve teknik bilgi.
28- Galaksilerin, gezegenlerin, yıldızların ve diğer unsurlar ile hava olayları ve diğer yaşamsal döngüsünün mantığı, genel teknik hesabı, kuvvet ve diğer enerjilerin kaynağı, devamlılığı ve yaşamsal devamlılığın kalite standardının azalma sebepleri ile ilgili bilgiler
29- İnsan ve insan yaşam kalitesi ile doğal yaşam kalitesinin korelâsyonu ile ilgili bilgiler,
30- İnsan, yaşam ve diğer varlıkların gelişim veya evrimsel süreçleri
31- Boyutlar kavram ve teorilerinde muhtemelen daha gerçekçi ve yaşam realitesinde tanımlama.
32- Var oluş sistemi, yaşanılan galaksi ve gezegenlerin oluşum, devamlılık ve diğer uzaysal ve maddesel yaşam sistemlerinin var oluş ve devamlılığı ile ilgili bilgiler.
33- İnsanların ve diğer canlıların nasıl var olduğu, neden var olduğu ve yaşam devamının aşamaları, sebepleri, gereklilikleri ve sorumlulukları
34- Doğa , tabiat koşulları, yeryüzü ısı artış ve azalışı makasının azaltılması ve kutup buzullarının tükeniş sorununa çare olarak yeryüzünün özellikle sıcak alanlarında yapay nehir, göl ve akarsuların oluşturularak tabiat koşullarının iyileştirilmesi mümkünatı bilgileri üretimi,
35- Ekonomik ve temiz enerjilerin etkin kullanımı ile ilgili bilgiler ve enerjileri üretimlerindeki diğer faydalar ile üretimlerdeki atık sorunlarına çözüm fikirleri , jeotermal sistem, diğer doğam enerji kaynaklarından daha etkin yararlanmak için gereken bazı nitelikli fikirler.
36- Ülkelerde insanlığın, milletlerin beklentisi ve amaçları dışında davranabilen değersiz unsurların sorun olabilme çabalarına son verilmesi ile ilgili tanımlar ve bu çerçevede bilgilendirmeler
37- Ülkelerin ve milletlerin hassasiyetlerini kılıf olarak kullanarak devletlere, ülkelere, milletlere ve yeryüzü yaşamına olumsuzluklar oluşturma çabasında olanların tespit ve teşhiri
38- Devlet tüzel kişilikleri, kadro ve sıfatların tanımlanmış kişilik, sorumluluk, çalışma hususları yerine bazı unsurların kendi karakter ve amaçlarını yürütmede devletlerin imkan ve olanaklarından istifade ettiği ve istifade etmeye çalıştıkları
39- İnsan ve insanlarla alakalı yapıların maddi ve manevi gelişim meseleleri ile ilgili çeşitli bilgilendirmeler
40- Genel bir tanımla sözel ve teknik ( yaşamın maddi ve manevi alanları) alanlarda icatlar ve bilgi üretimleri
41- suriye meselesi ile ilgili devletlerin politikalarını değiştirmelerini sağlayan veri ve telkinler
Ayrıca eklenebilecek tespit ve bilgiler;
42 - batı dünyası denen abd ab ülkelerinin silahlı , yaşamsal, vb. terörizimler üretmesi , toplumlarda fitne ve çatışmalar oluşturması , insanları , yaşamları ve diğer yaşamsal ve dünya mumkunatlarını sömürmesi, vaatlerle toplumları oyalaması ile ülkelerin bağımsızlığını ve huzurunu engellemesi , insanların güvenlik, huzur, olanak ve imkanlarını engellemesi ve çalması,
43- kavimlerin ve devletlerin kendi coğrafyalarında ve dünya üzerinde bağımsız yaşamaları gerektiği bu konuda hem fikir olan ülkelerin bu hususu tehdit eden ülkelere karşı birlikte saldırı ile zorba toplum ve devletleri tasfiye edebileceği veya pasifize edebileceği.
Örneğin nükler silah kullanımı açısından Hindistan ve çin abd /Amerika kıtası ve avusturalya kıtası için tehdit oluşturabilir. – Rusya , Avrupa birliği için tehdit oluşturabilir.- diğer uzak doğu , Anadolu , orta doğu ve Afrika ülkeleri de silahlı mukavemet ve saldırı gücü olarak kavimlerin, çoğrafyaların ve devletlerin huzurunu , bağımsızlığını , hürriyetini , yaşam kalitesini tehdit eden ülkelere karşı tehdit ve saldırı gücü ile değersiz uyanık devletleri tasfiye veya pasifize edebilir.
44- bu konuda dünyadaki yaşamlarının hürriyeti konusunda hem fikir olan devletler hem kendileri toplumların hürriyetine saygı göstermeli hem de toplum ve devletlerin hürriyeti için savunma ve saldırı gücü olduğunu aşikar etmesi.
45- Dünyada her devletin kendine yetebilmesi konusunda üretim ve başarılarını mevcut etme hakkına sahip sahip olduğu bu konularda tekel uygulamaya çalışanların haksız olduğu,
46- Dünya ilimleri-bilimleri nin dünyanın , insanlığın , yaşamın ve var oluşun değer ve mirasları olduğunun aşikar edilmesi. Her toplumun kendi coğrafyasında yaşamsal, insani ve maddi kaynaklarını değerlendirme ve bunlardan değerler yaratma, istifade etme hakkına sahip olduğu , bunları doğrudan veya dolaylı olarak engellemeye çalışanların haksızlar, şeytanı ve yaşama ve insana saygısız terbiyesizler olduğu.
47- Bilgileri, tespitleri ve dünyada sağlıklı hürriyetlerden yana olan kavim, devlet ve coğrafyalar için bu hususta diyalog, kavimlerin hürriyeti ve sağlıklı yaşamı için savunmada birlikte hareket anlayış, karar ve kararlılıkları için fırsat şartları da mevcut edilmiştir.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Eeeee ya sonra?

Ben hala bir engelli olarak yaşama nasıl bir katkı sağladığınızı anlayamadımda???

Kusura bakmayın ama bu site diğer engellilere gerçekten faydalı olabilecek üyelere koşulsuzca kucak açtığı için midir bilinmez bazen her önüne gelen üye olmakla, kendi reklamını yapmakla yine kendince katkı sağladığını düşünüyor NEDENSE???

emir_t1

Üye
Üye
Eeeee ya sonra?

Ben hala bir engelli olarak yaşama nasıl bir katkı sağladığınızı anlayamadımda???

Kusura bakmayın ama bu site diğer engellilere gerçekten faydalı olabilecek üyelere koşulsuzca kucak açtığı için midir bilinmez bazen her önüne gelen üye olmakla, kendi reklamını yapmakla yine kendince katkı sağladığını düşünüyor NEDENSE???

gazoz ağacı bir insanın üye ismi gazoz ağacı ise baştan bir gariplik var zaten, diye düşünüyorum.

bende yazını anlayamadım , sorumu, cevap mı, başlangıç mı sonuç mu ? diye ,

ama şunu söyleye bilirim,
sonra , gazoz ağacı kurumuş,
gazozlar kırılmış,
gazoz kapakları içeriye bükülmüş.

bu olmuş.

kısadan hisse de.

:)

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selamlar,

Asıl garip olan sizin Gazoz Ağacı'nın anlamını dahi bilmemeniz ve daha da garip olan şu ki bu kadar saçma bir yorumun herkesin ve özellikle site yöneticisinin dikkatlerinden kaçmış olması :(

Kendisini bir engelli olarak yaşama katkı sağladığını iddia eden üye ne kendini ifade etme gayreti gösteriyor ne de asıl eylemini dile getirecek söylemde bulunuyor.

Sizinle daha fazla polemiğe girecek zamanım yok umarım sizinde yukarıda yazdığınız maddelerden yola çıkarak dünya barışı ve insanlıkla ilgili yapmayı planladığınız çalışmalara devam edebilmeniz için zamana ihtiyacınız var.

Daha anlamlı ve daha anlaşılır paylaşımlarda buluşmak dileğimle,

emir_t1

Üye
Üye
Selamlar,

Asıl garip olan sizin Gazoz Ağacı'nın anlamını dahi bilmemeniz ve daha da garip olan şu ki bu kadar saçma bir yorumun herkesin ve özellikle site yöneticisinin dikkatlerinden kaçmış olması :(

Kendisini bir engelli olarak yaşama katkı sağladığını iddia eden üye ne kendini ifade etme gayreti gösteriyor ne de asıl eylemini dile getirecek söylemde bulunuyor.

Sizinle daha fazla polemiğe girecek zamanım yok umarım sizinde yukarıda yazdığınız maddelerden yola çıkarak dünya barışı ve insanlıkla ilgili yapmayı planladığınız çalışmalara devam edebilmeniz için zamana ihtiyacınız var.

Daha anlamlı ve daha anlaşılır paylaşımlarda buluşmak dileğimle,

dileğin ve yorumun için teşekkürler.

kib.

septik

Editör
Editör
Emir kardeş ricadır uzatmasanda konu kapansa.....yada kapamak zorunda bırakmasan bak ne güzel söylemek istediğini söylemişsin bence yeterli..

Ceylan sevgili gazoz ağacı.. Yazayım dedim gazoz ağacının anlamını sora bi düşündüm zaten bu nickten bir ifade çıkaramayan kafa zaten ne açıklarsan açıkla bir anlama muhatap olamaz dedim vaz geçtim.

Ayrıca dün gece pc çöktü.. fazla haylazım galiba....ama öncesinde yorum yazmıştım ve genelde yorumu not ta yazar sonra yayınlarım baktım az önce notta duruyor ister kız ister kızma aynen dünkü fikrim neyse atıyorum

Çok önemli....:D arkadaşın biri yaşam felsefsei olarak ki eksik bi başlangıc yazısı yada son bi anlatımla ne demek istediğini anlatması gerekirdi açıkçası havada kalmış bir anlatım.

Ceylanım :D senin dikkatini çekmiş olmasıi, bende okudum anlayamadım neyi anlayadamdığımıda düşündüm.

Bir insan çıkıp saçmalama ihtiyacını gidermiş, mantıksal ve bilim adına gelişmelerin başlıklarını atmış,kişisel bir takım katkısı olduğu gibide başlık atmış..:D

Burda sorun diğer kısmında diğer insan katagorisi kısmına kendini espiri niyetini ön plana getirdiğini varsay.

Olayın kötü yönü. nasıl muahatap aldığın konusu neydiki ihtiyaç, bu lafıda neden söylediğimi açıklayayım, hiç bir yönetici görmedimiki bu cevabı demen.gördüm ve dikkate bile almadım hakaret yok saygısızlık yok hatta ne olduğu bile belli değilkensen tutup ciddiye alan sensin çünkü cevap veren sensin

Sonuca geliyorum, sayın arkadaşımızla mücadeleye gerek yok:D sonuç alınamaz....

emir_t1

Üye
Üye
Emir kardeş ricadır uzatmasanda konu kapansa.....yada kapamak zorunda bırakmasan bak ne güzel söylemek istediğini söylemişsin bence yeterli..

Ceylan sevgili gazoz ağacı.. Yazayım dedim gazoz ağacının anlamını sora bi düşündüm zaten bu nickten bir ifade çıkaramayan kafa zaten ne açıklarsan açıkla bir anlama muhatap olamaz dedim vaz geçtim.

Ayrıca dün gece pc çöktü.. fazla haylazım galiba....ama öncesinde yorum yazmıştım ve genelde yorumu not ta yazar sonra yayınlarım baktım az önce notta duruyor ister kız ister kızma aynen dünkü fikrim neyse atıyorum

Çok önemli....:D arkadaşın biri yaşam felsefsei olarak ki eksik bi başlangıc yazısı yada son bi anlatımla ne demek istediğini anlatması gerekirdi açıkçası havada kalmış bir anlatım.

Ceylanım :D senin dikkatini çekmiş olmasıi, bende okudum anlayamadım neyi anlayadamdığımıda düşündüm.

Bir insan çıkıp saçmalama ihtiyacını gidermiş, mantıksal ve bilim adına gelişmelerin başlıklarını atmış,kişisel bir takım katkısı olduğu gibide başlık atmış..:D

Burda sorun diğer kısmında diğer insan katagorisi kısmına kendini espiri niyetini ön plana getirdiğini varsay.

Olayın kötü yönü. nasıl muahatap aldığın konusu neydiki ihtiyaç, bu lafıda neden söylediğimi açıklayayım, hiç bir yönetici görmedimiki bu cevabı demen.gördüm ve dikkate bile almadım hakaret yok saygısızlık yok hatta ne olduğu bile belli değilkensen tutup ciddiye alan sensin çünkü cevap veren sensin

Sonuca geliyorum, sayın arkadaşımızla mücadeleye gerek yok:D sonuç alınamaz....

septik ;

konuları veya üye yazılarını karıştırdın herhalde.
yazdıkların ile benim yazdıklarım alakasız.

yorum yazan üyeye de yazdığım cevapta sorun olabilecek bir cümle yada anlayış yok. böyle bir yazıda bu sitede üyeliğimden yazılmaz zaten.

hepimizin bildiği gibi bu site toplumun özellikli bir kesimine iletişim amaçlı hizmet vermektedir.

değerler üretmek iyi şeylerdir.
bunları kişilerin üyeliğinin bulunduğu bir sitede kişisel veya özellikle kişisellik tende öte bir duyguyla yazması yine iyi bir şey ve olumlu olduğu kanısındayım.

uzun lafın kısası sorun yok yani.

yazdığım yazı yorum, tartışma veya taktir alması amaçlı değildir.

sadece yazılmıştır, hepsi bu.

septik

Editör
Editör
Arkadaşım sorun bu işte cevap sana değil yorumdu .. ayrıca site hakkında söyledikelrin çok doğru düşün az sana bile karışmıyourz....

Başlangıçta bir anlmsız yazı atıyorsun ve ne olduğu halen belirrsiz

Ne düşündün ne anlatmak istedin söyle yeter

Bizler insan yararına ne varsa yanındayız

emir_t1

Üye
Üye
Arkadaşım sorun bu işte cevap sana değil yorumdu .. ayrıca site hakkında söyledikelrin çok doğru düşün az sana bile karışmıyourz....

Başlangıçta bir anlmsız yazı atıyorsun ve ne olduğu halen belirrsiz

Ne düşündün ne anlatmak istedin söyle yeter

Bizler insan yararına ne varsa yanındayız

septik;

bu yorumlarına cevap yazma gereği duymaya bilirim işin doğrusu, dedim ya özellikli bir site üyeleriyiz.

ancak , sana bile karışmıyoruz , diye yazdığın cumle çok ayıp , maksadı aşan yazı çaban olduğunu elbet görüyoruz.

anlamsız yazı diye tanımladığın yazı ve bu konuda yorumun sağlıklı değil.

sormak istediğin yazıdaki bilgilerin , icatların gerçekten bir kişi tarafından mevcut edilip edilmediği ise ,
bununla ilgili yani yazılan ile ilgili soru yazsan elbetteki cevaplamaya çalışırım.

ayrıca yazdıklarım bana ait üretim ve icraatların sadece bir kısmıdır.

dünyada yaşamsal destekler ve refleksler ile özel kabiliyet ve zekalarda vardır.

dünya yaşamında çeşitli zamanlarda, daha köşe başı denilebilecek artılar üretenler ile yaşam refleksi niteliğinde çalışmaları / hayatları olmuş insanlar olmuştur.

kendi yazdıklarımla ilgili bir kaç kanıt yazma ile ilgilide,

bulunduğumuz ülke merkezi yapılarına yada bazı ürünlerin ilk üretimlerini yapan ülkelere sorman gerekmektedir.

türkiye deki yönetim çevrelerinden yada parti merkezlerinden tanıdığın varsa yazdığım liste ile sora bilirsin veya sorula bilir.

şuanda bu konuda yazabileceğim bu.

septik

Editör
Editör
Arkadaşım ısrarla beni ciddiye al diyorsun tamam buyur bu yukarda yazdıklarınla ilgili patentlerin vardır bir kaçını at buraya ki inandırıcı ol..

Tecrübeme güvenerek söyleyeceğim sizin o baş yazınızın tamamı kesinlikle tek bir kişi tarafından dahi okunmamıştır, yazınıza başlarken bir açıklama yaparak giriş hazırlasaydınız merak uyanabilirdi

Okudum öyle bir manifesto içerikli yazı aklım şaştı sanki bir yeni anayasa gibi

Bakınız düşünce boyutunda hepimizin kendini ifade edecek dökümanları yazıya döküp ben düşündüm ben icat ettim fikri ego denen benlik id konusu bazen farkında olmadan ortaya çıksada burada günde 10bin kişinin ziyeret ettiği saygın bir siteye okurken dahi anlam veremeyeceği açıkllamlarınız zemin gerektirir.

Buyrun kimseye karşı ( size bile) dediğm cümleme hakim olarak tartışmaya açalım ne anlatmak istediniz diye ben soruyorum?

Murat.Y

Üye
Üye
Okudum öyle bir manifesto içerikli yazı aklım şaştı sanki bir yeni anayasa gibi

Abi zaten okuduğun Emir' in 47 maddeden oluşan yeni anayasa taslağı teklifi :) Haa birde patent vs. demişsin emir_t1 in sonundaki ''_t1'' tüm patentler o sondaki _t1 e kayıtlı yani patent numarası o _t1 :) Yoksa kıssadan hisse _t2, _t3, _t4 sonra _t5 diye devam eder aman diyeyim..

Ceylann :) Abii Allah sizi bildiği gibi yapsın emi :) sabahın bu saatinde güldürdünüz beni.. Hadi uykum geldi.. Hoş kalın..

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam dost,

Bunca saçmalığın boşa yazılmadığına, en azından seni güldürmek gibi bir faydası olmasına sevindim :eek:

Hep gülmen dileğimle,

Murat.Y

Üye
Üye
Hepimiz gülelim dost.. Hoş kal..

Tekerlekli Sandalye