Bir heyet raporu ile ikinci bir heyet raporu arasında ne kadar bekleme süreci var

tsahin

Üye
Üye
heyet raporum aldım ,merkez sağlık kurulunda onaylanmazsa tekrar vergi dairesine başvurup yeniden işlemleri yaptırabilirmiyim ,bu iki süreç arasında ne kadar süre geçmeli ,veya şöyşe söyliyeyim ,yeniden heyet raporu alıp vrgi nidirimine başvuru yapablilmem için yasal bir süre varmı?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yasal olarak bir süre olmasada teamül gereği 6 ay bekleyin deniliyor. 6 Ay sonra hastalık-engelimde artış var diyerek yeniden başvurabilirsin. Veya sana verilen rapor oranının düşük olduğuna kanaat getirirsen 6 ay beklemeden ilk rapora itiraz edip hakem hastanesine sevkini isteyebilirsin. Hakem hastanesinin verdiği karar nihai karardır...

tsahin

Üye
Üye
bu başvuru il sağlık müdürülüğünemi yoksa yine ,vergi dairesinemi yapılıyor

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Rapora itirazdan bahsediyorsanız onu il sağlık müdürlüğüne yapacaksınız.

tsahin

Üye
Üye
bana verilen hastane raporuna itirazım yok ,fakar ankara merkez sağlık kurulundan benim raporum düşürlerek oran %40 ın altında gelirse ,ankaranın bu düşürmüş olduğu rapora itiraz nereye yapılacak ? HANGİ GEREKÇE İLE BU ORAN DÜŞÜRÜLDÜĞÜ RAPORDA YAZARMI?Hakem hastane isitiye bilirmiyiz? bunun için nereye başvurcam

tsahin

Üye
Üye
doğum travmasına bağlı(15.8)bağlı sağ üst extremitede monoparezi %60 vermiş bu ankaranın tablosuna uygun bir oranmı ? yardımcı olurmusunuz bilginiz dahilinde ..

tsahin

Üye
Üye
%68 oranıyla değiştirilmede rapor ankaradan onaylandı çok şükür ,inşallah bekleyen arkadaşlarında onaylanır,allah yardımcımız olsun selamlar

Tekerlekli Sandalye