Bir kızı sevdim. O beni hiç sevmiyor!

sahin.olgun

Üye
Üye
Arkadaşlar biraz uzun bir yazı oldu ama lütfen okuyup yardım edin. öncelikle kendimi tanıtayım 25 yaşındayım bedensel engelliyim ama yürüyebiliyorum kamuda memurum Şİmdi konuya gireyim

Benim dünyalar tatlısı sevdiğim bir kız var oda işitme engelli başka herhangi bir sorunu yok. Kızla engelliler forum sitesi var oradan tanıştık 1 ay kadar hergün mesajlaştık. Kızı çok seviyorum ve kıza bunu anlattım .bir kafeye gittik ve güzel güzel anlattım duygularımı.Kız arkadaşlığımızın bozulmasından seni kırmaktan korkuyorum ben seni arkadaş olarak görüyorum lütfen arkadaş kalalım dedi. Bende ondan sonra arkadaş olmaya çalıştım yani rol yaptım ve arkadaş olarak devam ettik. Neyse aradan şuan için 5 ay geçti ve kızla aramız çok iyi. Kızla hergün mesajlaşıyoruz,.Ama sanırım arkadaş olarak görüyor beni.Ama benim içimde fırtınalar kopuyor. Normalde başka bir kız olsa hiç düşünmeden bırakırım ama arkadaş olarakda olsa hep yanımda olsun istiyorum. Bu kızla 1 kere konuştum sevdiğimi söyledim bir daha da bu konuyu açamıyorum. Bende arkadaşlığımızın bozulmasını istemiyorum her ne kadar kızı sevsemde onun arkadaş olarakta olsa benim yanımda olmasından mutluluk duyuyorum onun bir gülümsemesi bile yetiyor benim için.

Şimdi bir paragraf daha yapalım ve yavaş yavaş sorularıma doğru geçelim bu arada konu epey uzun oldu inşallah sıkılmadan okursunuz. Şimdi sorum şu kız sanki sevgilim gibi her gün mesajlaşıyoruz cevap falan yazmasam hayırdır kümsüyüz diyor. Neyse lafı uzatmayalım uzun lafın kısası ben ne yapacağımı şaşırdım birde sizden tavsiyeler almak istedim. Siz olsanız benim yerimde ne yapardınız? Kız benden hoşlanıyor mudur yoksa sadece arkadaş olarak mı görüyordur? Kızın gönlünü kazanıp arkadaşlıktan aşka dönüştürmek için ne yapmam gerekir? Tavsiyeleriniz nelerdir...

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Selamlar Şahin.
Durum tespiti yapmak lazım gelirse sen fena aşık olmuşsun.
Durumu bir ayın sonunda karşı tarafa açıklayarak doğru yapmışsın. Ama ret cevabı almışsın. Bu duruma karşı arkadaş olarak kalmayı kabul etmişsin ki yanlışın burada başlıyor. Birine aşıksan onunla arkadaş kalamazsın. Hele bunu ondan gizleyip rol yaparsan; hem kendine eziyet etmiş olursun hem de karşı tarafa samimiyetsiz davranmış/rol yapmış (en ağır tabiriyle: yalan söylemiş) olursun. Bu durumu da hiçbir vicdan kabul etmez bence.
Sondan cevaplayayım:
‘Kız benden hoşlanıyor mudur yoksa sadece arkadaş olarak mı görüyordur? ‘
Tüm gizlediğin gerçekleri karşı tarafa açıkla ve sorunun cevabını ondan iste.
1- Eğer yine ret yersen ilişkini/arkadaşlığını? Bitir.
2- Zaten altı ay boyunca seni tanımış olacağını düşündüğün biri fikri değişmiş ve artık seni tanıdığını ve sevebileceğini kabul ederse önünüze bakarsınız.
Not/Tavsiye: Kabul etmezse S. Ali'nin Kürk Mantolu Madonna'sını oku :) ciddiyim, iyi gider
İyi şansalar, Kolay gelsin..

sahin.olgun

Üye
Üye
öncelikle çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için dediklerinizi uygulamya çalışcam 6ayda zaten beni tanımıştır. bakalım neler olacak burya yazacagım sonucu

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Rica ederim,
Bence sizi o siteden buraya transfer edelim. Arada şarkı da paylaşırım/paylaşırsınız dinleriz :)

sinandeniz

Üye
Üye
yaşamakta olduğun güzel bir duygu arkadaş ancak çok fazla üstelememeni bir şeyleri zamana bırakmanı tavsiye ederim hı tabi bu zaman içerisinde kıza kendini iyi anlatmaya çalış kelimelerle değil hal ve hareketlerinle kim bilir bir de bakarsın asli olan hayırlı olan belkide kızın da dediği gibi arkadaş olarak kalmanız da olabilir benim kendi diğer bir görüşümde kıız tavır takınmayıp sana arkadaş olarak kalmanızı söylemesi de bence kızda bir şeylere güven duymadığını bir şeylerden emin olmak istediğini düşünüyorum bu söylediklerini defalarca yaşamış biri olarak yani sonuçta kız engelli karşısındaki kişi de engelli yani bir yola çıkacağı zaman bir engelli birey sağlıklı insana göre daha fazla emin olmak güvende olamayı ister şöyle birşeyde düşünüyorum her nekadar sen burada konuyu paylaşıp fikir istesende ağırlık olarak kendi düşüncelerine ağırlık vereceğinden de eminim :) burada yazılanları sadece bir fikir konu üzerinde yapılmış bir yorum olarak kalbinden geçer ama bence sen gel bu arkadaşının söylediklerini yabana atma ve diğer bu konu üzerinde fikirlerini paylaşacak olan arkadaşlarında fikirlerini yabana atma derim hem zaten gerçek aşkın içinde olan bir kişi sadecekendi düşüncelerine göre hareket eder edecektirde bu herkesçe malum ALLAH hakkınız da hayırlısı neyse onu versin inşallah

Birey

Üye
Üye
Bence ne olur ne olmaz siz fazla kapılmamaya dikkat edin. Aşkın gözü kördür, sizi de kör etmesin derim. Detaylara girmemişsiniz onunla konuşurken. Sizin sevdiğinizi bile bile ( gittikçe bağlanacağınızı.. ) arkadaş kalmayı istemesinin nedeni önemli bence. Eğer tanımaksa sevgili olarak da tanıyamaz mı ama tabi insanların bakış açıları çok farklı. Kim bilir o ne düşünüyordur. En azından normal arkadaş olarak da olsa sevdiğiniz biriyle görüşüp konuşuyorsunuz ama sonu ayrılık olursa taktir edersiniz ki ne kadar seviyorsanız o kadar acı çekersiniz. o yüzden fazla kapılmamanızı tavsiye ederim.

Dipnot: Bu konularda tecrübem yoktur, yanılma ihtimalim yüksektir. :)

sahin.olgun

Üye
Üye
tamam olur bu siteye daha yenini girmeye başladım bundan sonra buralardayım :)

sahin.olgun

Üye
Üye
kardeşim allah razı olsun çok güzel şeyler yazmışın evet haklısın burada sadece sizlerinde fikirleri nasıl onu öğrenmek istedim yoksa tabiki senn dediğin gibi kendi düşüncelerimle hareket edeceğim birde benim anladığım kadarıyla kızla engellerimiz uymuyor dışardan bakınca engelli olduğu belli olmuyor o sadece işitme engelli bu yüzden bana karşı birşey hissetmiyor ve beni üzmemek kırmamak için söyleyemiyor çünkü kız çok temiz kalpli kız

T

-tuana-

Guest
Kizin size karşi hisleri vardir ailesinden çekiniyordur. Size karşi duygulari olmazsa sizinle mesajlaşmaz bence. Ben şahsen arkadaş'da olsam hoşlanmadiğim , sevmediğim biriyle konuşmam ve mesajlaşmam:) sizin onu sevdiğinizi söylemişiniz sizden hoşlanmasaydi sizden uzaklaşirdi:) bence kizla ciddi ciddi konuşun son noktayi helalleşerek koyun:) YADA HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLUR BELLİDE OLMAZ. SONU KÖTÜ OLURSADA ÜZÜLMEYİN.herşeyde vardir bir hayir..

sahin.olgun

Üye
Üye
tuana eğer dediğiniz gibiyse ailesinden cekiniyorsa ve bunu bana söyleyemiyorsa ben bunu bana olan duygularını nasıl anlarım yada nasıl söyletirim...

T

-tuana-

Guest
Konuşarak anliyabilirsiniz ancak. (işitme engelli) olduğu için mesajlaşiyorsunuz galiba siz. Aslinda size karşi olan duygularini anlarsiniz. Illa anlamak için konuşmak gerekmez. Bende işitme engelliyim. Ben hep şöyle derim benim karşimdaki insan benim hal ve hareketlerimden hatta mesajlaşiyorsam yazilarimdan ben söylemeden anlamali . Leb demeden leblebiyi anlamali derim. 6 ay konuşmuşsunuz kizin duygularini çözmeniz lazim:) şunu bilinki sizden hoşlanmazsa sevgili değil arkadaş dahi olmaz. Benim düşüncem bu.

sahin.olgun

Üye
Üye
bana seni arkadaş olarak görüyorum diyor hatta ben bigün ben böyle çok acı çekiyorum seni severken senle arkadaş olamyırom demiştim oda yapma benim gibi arkadaşını kaybettiğin için pişman olacaksın diyo bende kabul etmemiştim ve 1 hafta mesaj atmadım sonra dayanamadım yine mesaj attım haklıymışşsın dedim ve devam ettik senin dediğin gibi olsun dedim sonra ilk bir hafta mesafeli mesajlaştık sonra yine eskiye döndük hergün mesajlaşıyoruz ben şöyle düşünüyorum benimle konuşmak iyi geldiği için mi benle mesajlaşıyor diye düşünüyorum...

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Üniversite yıllarında bir kız vardı platonik takıldığım. Ama iyi aşıktım tek taraflı. Önce şahsi sorunlarım sonra hakkındaki tereddütlerim vesair nedenlerle açılmadım daha doğrusu açılamadım. Başka ilde okuyan bir iki arkadaş dışında kimsenin haberi olmadı.

Son sınıf son dönemlerde bu hatun kişi erkek arkadaş edindi. Ben tabii daha bir depresyon takılmaya başladım. Vize final derken fakülte bitti. Daha görmedim.

Aradan geçen yıllarda yaşadığım felaketler sonucu sağlığımı kaybettim falan filan.

Özelimdir detay vermek istemem.

Şimdi face’de ekli. Arada foto ekler. Ben de bakarım.

Yaşlanmış ama yine çok güzel görünür.

Birkaç yıl önce mesaj atmıştım: erkek arkadaşım var olmaz demişti. Ben de koyverdim gitti.

Beni reddetmiş biri ile neden arkadaşlık edeyim ki. Niye enerjimi, zamanımı, belki paramı onun için harcayayım.

Aşk meşk işleri karşılıklı olunca güzeldir. Yoksa senin durumundaki biri için, o insanla alakanı devam ettirmek kendini yıpratmaktır bence. Tam da bu konuyu işlediği için Sabahattin Ali’nin Kürk Mantolu Madonna’sını önermiştim.

Son olarak şöyle bir söz yapıştırayım (alıntı): ‘Bir gül kadar güzel ol; ama dikeni kadar zalim olma. Birine öyle bir söz söyle ki, ya yaşat ya da öldür; ama asla yaralı bırakma!’

Biri, sen ona aşkını itiraf ettiğin halde sana hayır ama arkadaş kalalım diyorsa en hafif tabirle zalimdir. Sen de bunu kabul ediyorsan/kabulleniyorsan, (altı aydır.), kendini kullandırıyorsundur. Duygularınla oynatıyorsundur nokta.

zeynep45

Üye
Üye
Çok güzel açıkladın hakan bey bence gerçekten son noktayı koydun

sahin.olgun

Üye
Üye
aynen öyle çok güzel açıklamışsın hakan bey dediklerinizi değerlendirecegim ve birkez daha açacağım bu konuyu kıza...

uygarçağdaş

Üye
Üye
platonik

:DArkadaş kalmak başka bir şeydir ... yer kişiliğinizi karşılıklı değiştirin ,bir de o gözle bakın .
Anlamsız olduğunu göreceksin .Platonik aşk sağlıksız aşktır zaten ,Türkülerimiz de ulaşamazsa
Mecnun olunur , ya da katili ,
evlenince de dayak atılan ,ananın hizmetçisi ,babanın kölesi ,kayınların da çorap yıkayıcısı
klasik Türk toplumunun yarıdan fazlasının yaşam biçimi .....

Aşk kavramını oldum olaşı sevmemiş ,gelenek örf adetlere bakınca da ,alev bitince bakması bıkkınlık veren bir tencere kaynatan kor hali
Sevmek miii ! işte o dur aşk .sevdiğin zaman kulu kölesi olur ,asla ezdirmez ,anan-baban-kardeşlerin bir yana eşin bir yana ...sosyolojik ve yetişme tarzına bağlı .
Sen biri ile arkadaş olarak konuşsaydın ,o sana aşk olsaydı .ısrarcı olsaydı ister miydin ..
Yıllar önce başıma geldi .. bir sitede bir bayan ,tanışır tanışmaz ,''evliliği düşünüyor musun'' dedi .''Neden olmasın''dedim .Yanına annemle geleceğiz söz keseriz '' dedi ...bismillah daha tanışmadık . Söz nereden çıktı '' Hemen evlenmem lazım ..o da bu gece lazım '' örneği .kurgulamış geleceği günü bile hesaplamış ,
Sıkıldım .sanki cendereye kısıldım ..

sonuç başkasıyla isteyerek evlendim ..düşünmedim çünkü .

,Hiç planım da yokken ;eşimle tanıştık ..çay içtik konuştuk ,sabah da kahvaltıda sahil de buluştuk . 20 saat için de evlilik kararı . 3 gün nikah ,1 hafta da da gerçek bir düğün ..
Yaşam sürprizerle doludur ama platonik aşk yıpratıcıdır azizim .. karşındaki '' heee ! '' derse hemen ,''yooo ! '' derse asla ..

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
11010291_1571389959782674_6816894866706415854_n.jpg

yunus bozan

Üye
Üye
Konuşarak anliyabilirsiniz ancak. (işitme engelli) olduğu için mesajlaşiyorsunuz galiba siz. Aslinda size karşi olan duygularini anlarsiniz. Illa anlamak için konuşmak gerekmez. Bende işitme engelliyim. Ben hep şöyle derim benim karşimdaki insan benim hal ve hareketlerimden hatta mesajlaşiyorsam yazilarimdan ben söylemeden anlamali . Leb demeden leblebiyi anlamali derim. 6 ay konuşmuşsunuz kizin duygularini çözmeniz lazim:) şunu bilinki sizden hoşlanmazsa sevgili değil arkadaş dahi olmaz. Benim düşüncem bu.

sonuna kadar katılıyorum dediğiniz gibi önemli olan bir insan bir insana kendisini sevdire bilsin insanlar insanları boş yere terk etmez vardır bir nedeni önce sorunu kendinde aracaksın kendini düzelteceksin sonra karşı taraftan bişeyler bekleyeceksin ve birşey olmuyoda üzerine düşmeyeceksin giden gitmiştir çünki ama dediğim gibi suçta gidende değildir elinden kaçıranda hiç kimse mutlu olduğu yerden ayrılmaz öncelikle herkezi kendi yerine koyacaksın o zaman doğrularıda bulursun yanlışlarıda böyle şeyleri bizde yaşadık yanlışlarıyl doğrularıyla bizlerde hata yaptık ama önemli olan o hatalardan çabuk kurtulmak ve o hataların sana tecrübe getirmesi gönül elbetteki sevenindir mesela kimi bayan esmerden hoşlanır kimide sarışından kumraldan filan ben buna katılmıyorum o erkek ister esmer olsun ister sarışın fark etmes o erkek o bayanı etkileye bilmişse gönlüne hitap etmişse olay bitmiştir bir bayana yeri gelcek sevgili olcaksın arkadas olcaksın dert ortağı olcaksın onu güldürebileceksin yüzünü güldürceksin çünki insanları ağlatmak kolay ama güldürmek zordur egerki o bayanın yüzündeki tebessüm olabiliyorsan ne mutlu sana çünki her bayanın ruhu güvercin gibidir ürkektir daha saymaya kalkarsam gider böyle yine benim çenem açıldı susayım en iyisi :)

Tekerlekli Sandalye