Bir Mucize Olsa.?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Herbirimiz hayatının akışında bir çok kez mucizeler olsun diye bekleriz. En umutsuz olduğumuz zamanlarda bile içten içe bir beklentimiz vardır. Zaten beklentimiz olmazsa hayat anlamını yitirir, amaçlarımız, beklentilerimiz, hedeflerimiz hayata tutunma ve yaşama sebeplerimizdir bunları kaybettiğimiz zaman bir hiç ve boşuna yaşar durumuna geliriz.
Herkesin farklıda olsa yaşama tutunmak için bir takım mucizelere ve beklentilere ihtiyacı olmaktadır.

Örneğin hiç anne olamazsın denilen bir kadın hep bir beklenti içindedir. Ya doktor yanıldıysa diye kendine hep bir umut etmek için açık kapı bırakır. Bu umudu olmazsa içine düşeceği ruh halini siz düşünün

Yada maddi durumu çok kötü bir insan hep zengin olmak için mucize bekler. Evi olmayan ev arabası olmayan araba bunun için çalışır çabalar aksi takdir de amacı olmasa mucize gözüylede görülse hedefine ulaşmak için uğraşmaz gün bulur gün yer ileri dönük yatırıma gerek yok. Ölüme mahkum olmuş hiç bir umut görülmeyen hasta bile bir mucize bekler, yani her birimiz farklı, farklı'da olsa hep bir mucize bekleriz. Bunu beklerken engelli engelsiz yada kürt türk diye değil insanca bir iç güdüyle hiç bir fark ve ayrıcalık gözetmeksizin yaparız sadece beklentiler farklı eylem aynı beklemek.

Peki ya engelliler bu mucizeye inanıyormu?
Birgün engelimden kurtulacağım diyebiliyormu?
Bu umudu içlerinde taşıyabiliyormu yoksa kendini hayatın akışına bırakıp ne olacaksa olsunmu deniyor?
Bu mucize gerçek olsa görmeyenimiz bir anda görmeye başlasa, duymayanımız kulakları bir anda açılıp sesleri çok iyi duyabilse yada yürüyemeyenimiz bir anda ayağa kalkıverse, ozaman ne düşünürdü hisleri ne olurdu?
İlk yapmak istediğiniz ne olurdu?
Yada bu durumu ilk kime bildirmek isterdiniz?
O beklediğiniz mucize gerçekleştiği an yanınızda kim olsun isterdiniz?

Tülayca

Üye
Üye
Ben artık sakatlığımla alakalı bir mucize beklentisi içinde değilim. İlk sakatlandığım yıllarda böyle bir beklentim vardı. Her gece rüyamda son sürat koştuğumu görüyordum. Ama böyle bir beklenti zaman içinde insanın pskolojisini bozuyor. 1 gün 2 gün 3 gün her sabah her akşam aynı mucizeyi bekleyip ama o mucizenin bir türlü gerçekleşmediğini yaşamak insanı paranoyak ediyor. :)
Bir ara kök hücre gelişmelerine umut bağlamıştım ama artık onada umudum kalmadı. Geçen yıllar bana bir şekilde bu durumu kabullenmeyi öğretti. Zor olsada kabullendim.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Sevgili Tülayca tabiki fikirlerine saygım sonsuz ama mucizeler umutlar hayatımızda hep var olmalı yaşama şevkimizi arttıran unsurlar dır bunlar diye düşünüyorum. Umutlarımız kırılmaması dileğiyle şu ekdeki haberi paylaşmak istedim seninle eminim bu olayı yaşayan kişi bile bu mucizeye inanamamıştır ama gerçek:)

http://engelliler.gen.tr/f44/bu-olay-turk-filmi-degil-gercek-10684/

sebboy

Üye
Üye
ben doğuştan ortopedik engelliyim hiç bir zaman koşup yürüme beklentisi içinde olmadım umut bağlamadım tek amacım bir cihaz yardımıyla lavobaya oturacak kadar yürümek istedim ama baltanın limani hastanesinin kapısından çıktığım anda umutlarımıda hastanede bırakıp çıktım artık kabullendim ben böyleyim gel yarın yürütücez deseler gitmem şuanda tek amacım ilerde annemden başka kimseye muhtaç olmadan yaşamak...

medo35

Üye
Üye
Dünyada, Bir insanın kendisini yenebilmesinden daha büyük başarı yoktur.

sebboy

Üye
Üye
aynen katılıyorum sana medo bende kendimi yenmeye çalışıyorum işte:confused:

polo42

Üye
Herşey Allahîn takdiri olduğunu bildiğim için çok yadırgamıyorum. günahlarıma kefaret olarak verilen her türlü belaya,kazaya,hastalığa bilimum insan hayatında kötü olumsuz herşeye karşı sabırlı olmayı öğreniyorum. madem günahlarıma kefaretdir. öteki tarafta hesap vermek çok zor ve dayanılmaz acı vericidir. bunlar vız gelir tırıs gider. Rabbim beni sevmese başıma bunlar gelmezdi. O halde ne mutlu bana :)

memur-ela

Üye
Üye
ben dyecek sz bulamyom bunları okudkça bu steye grmedn önce hep şükrszdm ama grdmki neler varmş haytta şuda var arkadşlar evet kabllenmesi çok zor bi sreç ama ne kendne nede etrafınızda szleri sevenlere acı çektrmeye hakkımz yok o yzden şükr dyelm .İsyan edince bir şeyler düzelmyo bu en iyi ben bilirm sakın untmayn...

begonya

Üye
Üye
Sevgili gülümse_hayata;

söyediklerinize tamamen katılıyorum hayat mucizelerle doludur buna tüm kalbimle inanıyorum
benimde konuşmam normal insan konuşmasına göre daha yavaş ama yinede şükürler olsun konuşabiliyorum derdimi anlatabiliyorum :)
hayatta en çok istediğim mucizelerden biri oda bir gün pürüzsüz olarak normal insan sesi tonunda konuşabilmek ve buna nedense çok inanıyorum çünkü doğarken beynimdeki ses telleri zedelendiği içn böyle çıkıyor sesim :)
ve eğer bu dilediğim mucizze gerçekleşirse benle dalga geçenlerin karşısına geçip avaz avaz bağırmak istiyorum :)

gülümse_hayata

Üye
Üye
begonya

Umuyorum ve bütün kalbimle diliyorumki o beklediğin gün bir an evvel gelsin ve istediğin çığlıkları haykırışları yaşayabil ve kahkahaların dalga geçenlere tokat gibi insin.

Emrekaan_7

Üye
Üye
benim bir cocugum vardi bir cocugum daha olsun istiyordumki diyalize girmeye basladim ve cocugum olmayacagini ogrendim.nakil olmak icin hastaneye yattim o zaman esim bir cocugumuz daha olacagini soyledi.mucize bu iste iki mutlulugu birden yasadim.cok sukur

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bir çok kez artık herşey bitti dediğimiz anda bu türden mucizelere tanık olabiliyoruz. Sizin adınıza çok mutlu oldum umarım herkez beklediği mucizeye kavuşur.

AYSUCAN

Üye
Üye
Benim hayatımdaki mucizelerim ikizlerim... Aslı'm & Sıla'm...
Herkesin mucizelerinin gerçekleşmesi dileğiyle...

gülümse_hayata

Üye
Üye
rucak88
Beğenmenize sevindim sizinde gözlerinize sağlık

AYSUCAN
Allah o güzel iki mucizenizi size bağışlasın onlara sağlıklı güzel ömürler versin.

AYSUCAN

Üye
Üye
Amin. Allah herkese hayırlı evlatlar nasip etsin...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Hayat, son ana kadar sürprizlerle doludur, son ana kadar...

Yüce rabbimin mucizeleri bitmez ki... Aslında bizler de onun mucizeleriyiz :) bugün buradayız ve çoğumuz bize bağışlanan 2.hayatımızı yaşıyoruz. Bu da bir mucize değil midir?

AYSUCAN

Üye
Üye
Çok haklısın... Nefes almak bile bir MUCİZE ...

B

Belgin

Guest
mucizeler bizi hayata bağlıyor.iğneyle kuyu kazmak nasılsa kızımın gelişimininde o kadar zor olacağını söylemişti doktorumuz.bi ara umutsuzluk ve beklentisiz oldum artık ama yılmadım.bir kere olsun bana sarılmasını ve herkesin anlayacağı şekilde anne demesini hep hayal ettim.18 aylıkken engelimiz belli oldu şuan kızım 14 yaşında gözleriyle bana anne dediğini biliyorum.ellerini kullanamadığı halde bana dokunmaya çalışmasından bana olan sevgisini anlıyorum.işte mucize.biz yaratıyoruz mucizelerimizi.hayata mutlu gözlerle bakalım.hergün daha fazla mucizeler bekleyelim.

Mucizeler sadece bizim inanmaktan imtina ettiğimiz gerçeklerdir. Rabb'in bizim anlamaktan uzak olduğumuz planları vardır... Biz bunları anlayıp anlamlandıramadığımız için bunları "mucize" sanıyoruz oysa ki bunlar gerçek hayatın parçalarından başka bir şey değildir.

Tekerlekli Sandalye