Bir yakınımızın ikametini alıyoruz maaşımıza bir zararı olur mu?

haykolik

Üye
Üye
sayın yöneticiler teyzemin kızını kaydını bizim evimize alacagız bakıcı maaşı ve 2022 maaşı almaktayız babam çalışmıyor evde annem babam ve ben yaşıyoruz bir sorun olurmu acaba maaşımıza vereceniz cevaplar için şimdiden teşekkür

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Maaşı kim alıyor bakıcı maaşını kim alıyor, teyzenizin kızının adresini neden size alıyorsunuz?

bukalemun1976

Üye
Üye
teyze kızınızın kendine ait bir maaşı varsa yanın çalışıyor yada anne ve babasında kalma maaşı varsa 2022 ve evde bakım parası için sıkıntı yaratır

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Anladım şimdi, onun ikamete dahil edilmesi halinde eşinden aldıgı 300 liralık kısım sizin gelire eklenecektir, dolayısıyla eğer evde bakım maaşı ve 2022 maaşında kişi başına düşen gelir aşılırsa maaşınıza zararı olabilir, şuan itibariyle siz evdeki bütün gelirleri yazarsanız ona göre hesaplayalımda ona göre bir yol düşünelim

haykolik

Üye
Üye
mehmet abi babam çalışmıyor annemde bana bakıcı maaşı alıyor yani oda çalışmıyor babamda 2022 maaşımı alıyor eve üç kişi yaşıyoruz teyzemin kızıda gelirse dört kişi oluyoruz eve giren gelir yok bende 14 yaşındayım diyaliz hastasıyım

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Başka bir geliriniz yoksa 300 liralık gelir getiren teyze kızından maaşlara zarar gelmez ama sizin eve taşındıgını hem 2022 maaşı için hemde evde bakım maaşı için kurumlara bildirin tamam mı zorun olmayacaktır meraklanmayın

haykolik

Üye
Üye
çok sagol allah razı olsun verdigin cevaplar için mehmet abi iyi akşamlar allaha emanet ol

Tekerlekli Sandalye