Bir Yıl Sonra Raporumu Yenilemem Söylendi Yenilemezsem Emekliliğim İptal Edilirmi

% 70 olarak gönderdiğim sürekli rapor süreli olarak geri geldi bir yıl sonra tekrar rapor istendi. bir yıl sonra tekrar rapor almazsam ne olur emekliliğim iptal olurmuu

nasıl yani biraz daha net anlat sürekli raporla ankaraya vergi indirimine mi başvurdunda vergi indirimin mi 1 yıl sonra konturol mu yazıyor .benim bildigim vergi indirimine bir kere başvurulur verilen karar bakidir.vergi indiriminden emekli olandan tekrar rapor istenmez

Rapora kontrol şerhi düşülmüşse ön görülen süre içinde yeniden kontrol olmak gerekli Aksi taktirde isen'in dediği gibi emeklilik iptal edilir.

Herhalukarda Ankara raporunuzun oranını düşürürse emekliliğiniz ve vergi indiriminiz iptal olur. Dolayısıyla tekrar çalışmak zorunda kalırsınız. Dolayısıyla herseye saglam gözü ile bakmamak lazım.

Merhaba

Herhalukarda Ankara raporunuzun oranını düşürürse emekliliğiniz ve vergi indiriminiz iptal olur. Dolayısıyla tekrar çalışmak zorunda kalırsınız. Dolayısıyla herseye saglam gözü ile bakmamak lazım.

vergi indirimi raporum süresiz ama vergi indirimi ile birlikte gelen yeni raporum 2 yıl süreli olarak gönderilmiş şimdi daha önce işe girmek için aldığım süresiz raporum iptal mi oldu ben neye göre emeklilik isteyecem

vergi indirimi raporum süresiz ama vergi indirimi ile birlikte gelen yeni raporum 2 yıl süreli olarak gönderilmiş şimdi daha önce işe girmek için aldığım süresiz raporum iptal mi oldu ben neye göre emeklilik isteyecem

Biraz daha açık (detaylı) yazar mısın? net anladığım söylenmez. Rapor oranınızın yükseldiğinizi varsayarak yeniden heyete mi girdiniz?

Biraz daha açık (detaylı) yazar mısın? net anladığım söylenmez. Rapor oranınızın yükseldiğinizi varsayarak yeniden heyete mi girdiniz?

ilk olarak %50 rapor aldım ve işe girdim uzun uğraşlar sonucunda iş yerinden sevk alarak 1 sene kadar bekledikten sonra vergi indirimi de aldım vergi indirimim %40 olarak düşürülmüş ve süresiz olarak geldi ayrıca ek olarak 1 adet daha rapor geldi bu raporda 2 yıl sürelidir ibaresi var? maliye vergi indirimin geçerli ve süresiz dedi ama emekliliği hak edeceğim tarihte yada her 2 senede 1 rapor mu yenilemeliyim?

VErgi indiriminde sorun yok: Emekliliğiniz geldiğinde vergi indirimi numarası ve emeklilik talep dilekçesi verir emekliliğinizi istersiniz. sizden yeniden rapor isteyemezler.

Süreli rapora gelince raporunuzun geçerlilik süresi 2 yıllık. eğer yeniden rapor istendiğinde elinizdeki rapor süresi bitmiş ise yeniden heyete girip rapor alacaksınız. Bu rapor vergi dairesini bağlamaz sadece verilen miladı süre 2 yıllıktır.

Bahse konu farklı konulardır, rahat ol sorun yok...

.

Geri