Bitse de Gitsek!!!

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Hayatımda ilk defa böyle bir cümleyi duydum ondan ve o zaman anladım ki depresyon böyle bir şey :(

-Artık yoruldum, bitse de gitsek!
-Nereye?
-Öbür dünyaya, ben yoruldum...

Öylesine dalmışım ki kendi fiziksel acılarıma onun böylesine bir depresyona girebileceğini hiç farkedememişim. Ne kadar uzun zamandır böyle bilmiyorum ama böyle devam etmemesi için elimden geleni yapıyorum.

Bu bir maç değil, bu bir film değil, bu bir tiyatro oyunu değil ki sıkılınca verdiğin ücreti gözün görmesin, çıkıp gidebilesin. Bu bir hayat!!! Uğruna ne acılar çektiğin, bir ömrü feda ettiğin sana verilmiş en büyük hediye. Nereye dostum? Daha yaşanacak nice güzel anılar var, daha neşeli günlerimiz var sen nereye gitmekten bahsediyorsun böyle??? diyemedim elbette sadece dinledim sabırla, sukunetle dinledim..

Depresyon hele şu majör dedikleri bu olsa gerek ve kesinlikle tedavi edilmesi elzem olan ruhsal çöküş dönemi. Hayatta herkesin başına gelebilir ve geliyor da. Bunu inkar etmek faydasız. Kabullenmek ve tedavi olmaktan başka bir seçeneğin olmadığı üstelik bu ülkenin en büyük şehrinde yaşıyor olmanın avantaj sayıldığı bu zamanda her yer psikolojiye hizmet veren sağlık merkezleriyle doluyken sen neyin peşindesin???

Gitmek ki öyle kolay değil!!! İnsan kaderinde ne varsa onu yaşamadan gidemiyor!

Çok üzgünüm ama bir yandan da iyi ki bana bu cümleyi söyledi diyorum. Kulaklarımla duymasam hayatta inanamayacağım bu cümle öyle çok şeyi özetliyor ki bunu anlamamak için çok cahil olmak gerekir...

İnsanlar ne acılar yaşıyor hayat mücadelesi verirken ne sorunlarla boğuşuyor. Herkesin ayrı bir hikayesi ayrı bir öyküsü var. Her insan kendi hayatının kahramanı. Ve bu hayat ki sizin artık istemiyorum, ben çekip gideyim diyemeyeceğiniz kadar anlamlı. Ömrünüz ki yaradanın bir hediyesi ve diyorum ya öyle kolay değil ben oynamak istemiyorum deyip de gidebilmek...

Kendinize, çevrenize, sevdiklerinize, yakınlarınıza iyi bakın! İyi gözlemleyin ve ters giden bir şeyler olduğunu sezdiğinizde harekete geçin. Unutmayın ki hayat sevdiklerinizle anlam kazanır ve her hayat en az sizin ki kadar değerlidir...

Sağlıcakla kalın, paylaşımla kalın,

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba,

İnsan yaşamadığı bir duyguyu nasıl yazabilir bilmiyorum yada yaşamadığı bir olayı nasıl anlatabilir? Sanırım hayal gücü çok gelişmiş insanlar bunu yapabiliyor ama ben ne yazık ki o kadar gelişmiş bir hayal gücüne sahip değilim...

Tekerlekli Sandalye