Biz De Varız Engelleri Aşmaya Devam Ediyor

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
Gazeteci ve Yazar İsmail Tunç tarafından kurulan Biz De Varız Engellileri Kalkındırma Derneği'nin tanıtım toplantısı düzenlendi.

Tunç, engelli insanların en büyük sorununun istihdam olduğunu söyleyerek bu sorunun çözümü için dernekleştiklerini açıkladı.

İsmail Tunç yaptığı konuşmada, 1999 yılında "Biz de varız" sloganıyla yola çıktıklarını belirterek, ilk olarak gazete kurduklarını, internet sitesi ve televizyon programlarıyla da seslerini duyurmaya çalıştıklarını ifade etti. Tunç, kayıtsız şartsız engellilere hizmet verebilmek amacıyla da son olarak Biz De Varız Engellileri Kalkındırma Derneği'ni kurduklarını vurguladı.

Bu toplantıyı düzenlemekle derneğin kuruluşunu kamuoyu ile paylaşmayı hedeflediklerini ifade eden Tunç, "1999 yılında biz de varız diye yola çıktık ve 13 yıldır biz de varız demeye devam ediyoruz. Amacımız kayıtsız şartsız engelli insanlara hizmet etmektir. Biz De Varız Engellileri Kalkındırma Derneği faaliyetleri çerçevesinde bundan sonra engelli insanların istihdamına yönelik gerçekçi ve uygulanabilir, gerçek engelli insanların faydalanabileceği işlerle karşınızda olmaya çalışacağız.

Bizde Varız 13 yıldır büyüyerek gazetesi, internet sitesi, televizyon programıyla ve son olarak dernekleşerek yeni hedeflerine doğru ilerlemeye devam ediyor. Bu hedefte benim kader arkadaşlarıma kayıtsız ve şartsız hizmet edeceğiz. Engelli insanların en büyük sorunu istihdam sorunu bu sorun çözülürse diğer problemler kendiliğinden zaten çözülecektir. Özellikle tekerlekli sandalyede yaşamını devam ettiren arkadaşlarımıza yönelik birtakım çalışmalar yapmak istiyoruz. Çünkü iş bulabilirlik istatistiklerine bakıldığında tekerlekli sandalyede olan insanlar biraz arka planda kalıyorlar. Biz öncelikle onlara katkı sunmaya çalışacağız" dedi.

Derneğin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve GÜNFED Genel Sekreteri Mehmet Toprak ise her zaman engellilerin yanında olacaklarını anlatarak ciddi çalışmalar yapacaklarını hatırlattı.

Haber Fx

Tekerlekli Sandalye