Bizimköy’den organik kıvırcık salatalık

gülümse_hayata

Üye
Üye
130120110924532021565.jpg

Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi’nde organik ortamda üretilen kıvırcık salatalık büyük ilgi görüyor. Bizimköy’de organik ortamda üretilen kıvırcık salatalıklar Özdilek Alışveriş Merkezinde satılıyor.

Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Müdürü Hüsnü Bayraktar, organik ortamda üretilen kıvırcık salatalığın yanı sıra yetiştirilen çiçeklerin vatandaşlar tarafından ilgi gördüğünü açıkladı.

Bayraktar, bir çok vatandaşın özel araçları ile Bizimköy Merkezine gelerek ürünlerden aldıklarını açıkladı. Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi’nde kıvırcık salatalık, mantar, sera çiçekçiliği ve konfeksiyon dallarında üretimlerini sürdürdüğünü ve şu anda çalışan sayısının 48 kişi olduğu belirtildi.

BAŞVURULAR BAŞLADI
Öte yandan Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi’nde “Konfeksiyon İşçiliği” mesleğinde düzenlenecek olan kursa 20’si istihdam garantili 40 kursiyer için başvurular İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından alınmaya başlandı.

Geçtiğimiz günlerde Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, İŞKUR Kocaeli İl Müdürü Öztekin Kaşukçi ve Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Müdürü Hüsnü Bayraktar tarafından imzalanan protokol gereği kursiyerlerin 19 Ocak 2011 tarihine kadar İŞKUR Kocaeli İl Müdürlüğüne başvuruda bulunmaları gerektiği açıklandı.

Komisyon tarafından seçilecek adaylarda kuruma kayıtlı işsiz olmak, 16 yaşını bitirmiş olmak, en az ilkokul mezunu ve yüzde 40 engelli olmak ,yetiştirilecekleri meslek için belirlenen özel şartlara sahip olmak ve mesleği yapmaya zihinsel –fiziksel ve ruhsal bedensel bir engeli bulunmamak, açık öğretim ve yüksek öğrenimdeki ikinci eğitim hariç olmak üzere öğrenci olmamak gibi genel şartların taşınması isteniyor.

kocaeligazetesi.com

Tekerlekli Sandalye