Bizimköy’e 40 kursiyer seçildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi’nde konfeksiyon işçiliği üzerine düzenlenecek olan kursa, 100’ün üzerinde başvuru yapıldı. Başvuruda bulunan engelli kişiler arasından, komisyon tarafından gerçekleştirilen mülakatlarda koşullara uyan 40 kişi belirlendi.

Kocaeli Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen kursiyer seçimi Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Müdürü Hüsnü Bayraktar, İŞKUR Eğitim Uzmanı Ayhan Pehlivansoy, Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Şube Müdürü Dr. Yılmaz Oktay, Psikolog İsmail Salman ve İŞKUR İş Danışmanı Recep Tan tarafından oluşturulan komisyon tarafından gerçekleştirildi.

İSTİHDAM EDİLECEKLER
Bayraktar, “Kursiyerlerin kuruma kayıtlı işsiz olmak, 16 yaşını bitirmiş olmak, en az ilkokul mezunu ve yüzde 40 engelli olmak, ikinci eğitim hariç olmak üzere öğrenci olmamak gibi genel şartları taşımaları gerekiyordu. Engelliler arasından uygun koşulları taşıyanların seçimine özen gösterdik” dedi. Tespit edilen 40 engelli, 3 ay süreyle eğitimden geçecek ve bunların arasından başarılı olan 20 engelli kursiyer Bizimköy Engelleler Üretim Merkezi’nin konfeksiyon bölümünde istihdam edilecek.

kocaeligazetesi.com

Tekerlekli Sandalye