black filmi

gulgonca

Üye
Üye
Black filmini izledim yeni. süperr bi film arkadaşlar izlemeyenler mutlaka izlesin

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bu film mi söz ettiğiniz film;

994ed13561a6ddc.jpg

Yapım:
2005 - Hindistan
Tür:
Dram
Süre:
122 dakika
Yönetmen:
Sanjay Leela Bhansali,
Oyuncular:
Rani Mukherjee, Amitabh Bachchan, Nandana Sen, Ayesha Kapoor, Sillo Mahava, Chippy Gangjee, Arif Shah, Mrs. Gomes, Kenny Desai, Jeroo Shroff, Shernaz Patel, Dhritiman Chatterjee, Mahabanoo Mody-Kotwal, Bomie E. Dotiwala,
Senaryo:
Sanjay Leela Bhansali,
Senaryo (Kitap):
-
Yapımcı:
Sanjay Leela Bhansali,

Filmin Özeti

2005 yapımı güzel bir hint/amerikan filmi. Hayatını karanlıkta yaşamaya mahkum sağır ve kör bir kızın, öğretmeni sayesinde hayatın abecesini öğrenmesinin konu edildiği; dram yönünün sömürülmeyip sadece ortaya konulduğu, sürükleyici ve izlenesi bir eser. Kızlarına belli kalıpların içerisinde baktıkları için başarılı olamayan bir aileye, öğretmen bakış açısının bolluğu ile karşılık veriyor ki bu sayede imkansızı-bu da asla öğrencisine öğretmediği bir kelime- başarıyor.

Karınca

Üye
Üye
Black (Siyah) 2005 Filmi

black_2005.jpg

Geçenlerde izlediğim ve hayran kaldığım bir filmden sizlere söz etmek istiyorum. Hayatımda izlediğim en iyi film diyebilecek kadar filmi sevdim. imdbdeki puanı 7-8 arası ama bence 1. sırada olacak bir film. Biraz konusundan bahsedeyim. Filmin başkarakteri hem kör hemde sağırdır. Çocukluk yıllarında kimse onunla iletişime geçemez. Daha sonraları hayatına giren bir öğretmen onu zar zor terbiye ederek onunla iletişime geçmeyi becerir. Hatta bu haliyle üniversiteyi bitirir. Mutlaka izlenmesi gereken bir film. En azından kilisedeki konuşmasında "Hepiniz körsünüz ve sağırsınız ..." diye başlayan konuşması mükemmeldi.

S

simurg19

Guest
Black filmini izledim muhteşem bir film izlemenizi öneririm arkadaşlar.

Tekerlekli Sandalye