BlackBerry Bold,Bold Touch,Classic,Curve,Passport Telefon İncelemeleri

Evet, BlackBerry kullanıcıları alışık ama artık büyük ekranlı akıllı telefonlara alışan diğer markaların kullanıcıları için BlackBerry Bold 9790'ın 2.4 inç ekranı baya küçük gelebilir.

BlackBerry Classic İnceleme.jpg

BlackBerry Bold 9790 Telefon İncelemesi

BlackBerry Bold 9790'in başlıca özellikleri;

Ekran: 2.4'' 480 x 320 Piksel
İşletim Sistemi: BlackBerry OS 7
İşlemci Hızı: 1 GHz Tek çekirdekli
Dahili Hafıza: 8 GB
Kamera: 5 Megapiksel
NFC: Var
Ağırlık: 107 Gr
Pil: 1200 mAh
Ağırlık: 107 gr
Kalınlık: 11.4 mm

8 GB Dahili hafızaya sahip olan BlackBerry Bold 9790 ayrıca 32 GB'a kadar mikro SD hafıza kartlarını da desteklemekte.

BlackBerry Bold 9790'ın arka tarafındaki Yüz tanıma, Coğrafi etiketleme ve görüntü sabitleme özelliğine sahip 5 megapiksellik kamerası LED flaş destekli ve VGA kalitesinde video kaydı yapabilmekte.

A-GPS desteği bulunan cihazda FM Radyo bulunmamakta.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

BlackBerry Bold Touch 9900 Telefon İncelemesi

BlackBerry Bold Touch 9900'ün başlıca özellikleri;

Ekran: 2.8'' 640 x 480 piksel
İşletim Sistemi: BlackBerry OS 7.0
Dahili Hafıza: 8 GB
İşlemci Hızı: 1.2 GHz
Kamera: 5 Megapiksel
Ağırlık: 130 Gr
Ayrıca: 720p HD video çekimi,hem dokunmatik hem tuşlu kullanım ve paslanmaz çelik gövde.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

BlackBerry Classic Telefon İncelemesi

BlackBerry Classic akıllı cep telefonu ve başlıca teknik özellikleri;

Ekran: 3.5'' 720 x 720 Piksel
İşletim Sistemi: BlackBerry 10.3.1
İşlemci: 1.5 GHz (Çift çekirdek)
Dahili Hafıza: 16 GB
Ram: 2 GB
Kamera: 2 Mp Ön ve 8 Mp Arka
Pil: 2515 mAh
Ağırlık: 177 gr
Kalınlık: 10.2 mm

BlackBerry 10.3.1 işletim sistemi ile gelen BlackBerry Classic akıllı cep telefonu 1.5GHz'lik çift çekirdekli Qualcomm MSM8960 Snapdragon işlemciye sahip ve 16 GB'lık dahili hafızasına ek olarak ayrıca 128 GB'a kadar mikro SD hafıza kartlarını da desteklemekte.

FM radyosuda bulunan ve 2 GB'lık Ram kapasitesine sahip olan cihaz ayrıca 2515 mAh'lık güçlü pil kapasitesi ile de dikkati çekiyor. Bu pil kapasitesi kullanıcılara 365 saate kadar bekleme, 17.10 saate kadar konuşma ve 70 saate kadar da müzik dinleyebilme imkanı tanıyor.

BlackBerry Classic'in Led Flaş destekli ve otofokus özellikli 8 megapiksellik arka kamerası HDR ve 1080p Full HD kayıt yapabilmekte.

BlackBerry Curve 9315 Telefon İncelemesi

BlackBerry Curve 9315'in başlıca özellikleri;

Ekran: 2.44'' 320 x 240 Piksel
İşletim Sistemi: BlackBerry OS (7.1)
İşlemci Hızı: 800 MHz
Ram: 512 MB
Kamera: 3.2 Megapiksel

Dahili FM radyosu bulunan BlackBerry Curve 9315'in 2.44 inç ekranı artık büyük ekran akıllı cep telefonlarına alışan kullanıcılar için pek cazip gelmeyebilir. Fakat BlackBerry kullanıcıları bu büyüklükteki ekrana zaten alışıklar.

İşlemci hızı ve Ram kapasitesi ise akıllı bir cep telefonu için yeterli olacak derecede diyebiliriz.

Kamerası ise cep telefonundan resim çekmeye meraklı olanlar için yeterli gelmeyebilir. Çünkü kamerası 3.2 megapiksel ve VGA.

BlackBerry Passport Telefon İncelemesi

BlackBerry Passport ve başlıca teknik özellikleri;

Ekran: 4.5'' 1440 x 1440 Piksel IPS LCD
İşletim Sistemi: BlackBerry 10.1
İşlemci: 2.3 GHz (4 çekirdek)
Dahili Hafıza: 32 GB
Ram: 3 GB
Kamera: 2.2 Mp Ön ve 13 Mp Arka
NFC: Var
4G (LTE): Var
Pil: 3450 mAh

BlackBerry 10.1 işletim sistemi ile gelen BlackBerry Passport akıllı cep telefonunun en dikkat çeken tarafı tabi ki alışık olmadığımız 4.5 inç 1440 x 1440 piksel ekrana sahip Kare görünümü diyebiliriz.

Böylece özellikle yoldayken geniş kare ekranı sayesinde telefondaki belgeleri düzenlemekte müthiş kolaylık sağlandığı belirtiliyor.

BlackBerry Passport dokunmaya hassas fiziksel klavye üzerinde duruluyor. Klavye, tuşlara basarak yazı yazmanıza izin verdiği gibi, onu bir trackpad olarak kullanmanıza da olanak tanıyor.

Cihaz 2.3 GHz Qualcomm Snapdragon 800 4 çekirdekli güçlü bir işlemciye sahip olmasının yanında ayrıca 3450 mAh'lık oldukça yüksek kapasiteye sahip Pili ile de dikkati çekiyor.

Ekli dosyalar

• BlackBerry Classic İnceleme.jpg
    BlackBerry Classic İnceleme.jpg
    76.7 KB · Görüntüleme: 143
Geri