BlackBerry Z30,BlackBerry Z10,BlackBerry Z3,BlackBerry Torch Telefon İncelemeleri

BlackBerry Z30'un bizce dikkati çeken en büyük tarafları Full HD Super AMOLED 5 inçlik ekranı ve 2880 mAh'lık sınıfındaki bir çok telefona fark atan pil kapasitesi diyebiliriz.

blackberry-z30-635.jpg

BlackBerry Z30 Telefon İncelemesi

BlackBerry Z30 başlıca özellikleri;

Ekran: 5'' 720 x 1280 Piksel Super AMOLED
İşletim Sistemi: BlackBerry OS 10.2
İşlemci Hızı: 1.7 GHz
Dahili Hafıza: 16 GB
Ram: 2 GB
Kamera: 2 Mp Ön ve 8 Mp Arka
Pil: 2880 mAh
Ağırlık: 170 gr
Kalınlık: 9.4 mm

Onun dışında BlackBerry Z30'un 1080p Full HD video kaydı yapabilen 8 megapiksellik arka kamerası, 16 GB'lık dahili hafızası ve 2 GB'lık Ram kapasitesi de artıları arasında.

1.7 GHz'lik çift çekirdekli işlemciye sahip olan ve Radyosu bulunmayan BlackBerry Z30'da A-GPS desteği bulunmakta.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

BlackBerry Z10 Telefon İncelemesi

BlackBerry Z10'un başlıca özellikleri;

Ekran: 4.2'' 1280 x 768 Piksel
İşletim Sistemi: BlackBerry 10 OS
İşlemci Hızı: 1.5 GHz
Dahili Hafıza: 16 GB
Ram: 2 GB
Kamera: Ön 2 Ve Arka 8 Megapiksel
NFC: Var
Pil: 1800 mAh
Ağırlık: 137.5 Gr

BlackBerry 10 konseptine dahil ilk model olan Z10 şık tasarımı ve üst düzey özellikleri ile dikkati çekiyor.

BlackBerry Z10 LTE desteğine de sahip ce ayrıca Wi-Fi, GPS, Bluetooth 4.0, NFC gibi yaygın tüm bağlantı seçeneklerini de destekliyor.

Önde 2 megapiksel çözünürlüğünde ve arkada 8 megapiksellik kamerası bulunan BlackBerry Z10 ayrıca 720p HD video kaydı yapabiliyor.

Ayrıca BlackBerry Z10'nun 16 GB olan dahili hafızasını SD kart ile 64 GB daha arttırmanız mümkün.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

BlackBerry Z3 Telefon İncelemesi

BlackBerry Z3 başlıca teknik özellikleri;

Ekran: 5.0'' 540 x960 Piksel
İşletim Sistemi: BlackBerry 10.2.1 OS
İşlemci: 1.2 GHz (Çift çekirdek)
Dahili Hafıza: 8 GB
Ram: 1.5 GB
Kamera: 1.1 Mp Ön ve 5 Mp Arka
Pil: 2500 mAh
NFC: Var
Ağırlık: 164 gr
Kalınlık: 9.3 mm

BlackBerry 10.2.1 OS işletim sistemi ile gelen BlackBerry Z3 akıllı cep telefonu Endonezya pazarına yönelik üretilen ilk Blackberry akıllı telefon.

İşte o yüzden telefonun arka kısmında ülkenin başkenti Jakarta'nın ismi yer alıyor. Bakalım bu yeni model Endonezya dışındaki ülkelerde de satışa sunulacak mı?

A-GPS desteği ve FM Radyosu bulunan BlackBerry Z3 8 GB'lık dahili hafızasının yanında ayrıca 32 GB'a kadar mikro SD hafıza kartlarını da desteklemekte.

Qualcomm MSM8230 Snapdragon 400 1.2 GHz'lik Çift çekirdekli işlemcisi bulunan cihazın 5 megapiksellik arka kamerası ise 1080p Full HD video kaydı yapabilmekte.

BlackBerry Torch 9860 Telefon İncelemesi

BlackBerry Torch 9860'ın başlıca öne çıkan özellikleri;

Ağırlık: 135 gr
Ekran: 480 x 800 piksel ve 3.7 inç
Hafıza: 4 GB Ve 768 MB RAM
Kamera: 5 Megapiksel
İşletim Sistemi: BlackBerry OS 7
İşlemci: 1.2 GHz

BlackBerry Torch 9860'ın hafızası hernekadar 4 Gb gözüksede uygulama hafızası yani boş alanı malesef 175.9 Mb.

BlackBerry Torch 9860 donanım olarak Bold 9900’a benziyor. RIM’in kullandığı en güçlü donanımlara ev sahipliği yapıyor ve diğer BlackBerry modellerinden en büyük artısı ise tarayıcısı biraz daha hızlı.

Ekli dosyalar

• blackberry-z30-635.jpg
    blackberry-z30-635.jpg
    33.7 KB · Görüntüleme: 141
Geri